Trening Zespołowy

W Szkole Techniki Futbolu ”Champion” skupiamy się na pracy z dziećmi w przedziale wiekowym od 5 do 17 roku życia.

W pierwszym etapie szkolenia wstępnego (do 10 roku życia ) szczególną uwagę zwracamy na koordynacje, która jest szkieletem elementarnych czynności ruchowych. Dzieci poprzez zabawę, gry uczą się współzawodnictwa, a także takich elementów piłkarskich jak: prowadzenia, uderzenia i przyjęcia piłki. Trener większą uwagę zwraca na pokazywanie ćwiczeń niż ich omawianie, ponieważ dzieciom w tym wieku ciężko się skupić i mają ciągłą potrzebę ruchu.

Drugim etapem jest nauczanie podstawowe (10-12 rok życia)
Do głównych zadań tego etapu zaliczamy:

• kształtowanie cech woli ,ze szczególną uwaga na godzenie nauki i treningów
  • opanowanie wszechstronnych umiejętności technicznych
  • opanowanie zespołowej i indywidualnej taktyki
  • kształtowanie umiejętnego wykorzystania posiadanych
  • umiejętności techniczno-taktycznych w różnych formach gry, a szczególnie w małych grach.

Na tym etapie zawodnicy z naszej szkółki będą mieli okazje zaprezentować swoje umiejętności w turniejach oraz meczach sparingowych, gdzie wynik sportowy będzie sprawą drugorzędną a uczestnictwo każdego zawodnika spowoduje, że będzie to dobra zabawa.

Szkoła prowadzi zajęcia w grupach maksymalnie 16 osobowych.

Treningi odbywają się od września do czerwca z przerwami na święta i ferie zimowe.

Każda grupa trenuje w zależności od wieku dziecka i umiejętności od 1 godziny do 2 h, od dwóch do czterech razy w tygodniu.

Cena 260 zł miesięcznie.