Szkoła Techniki Futbolu Champion

Nadrzędnym celem naszego stowarzyszenia jest wychowanie młodych adeptów piłki nożnej ze szczególną uwagą na zachowanie idei FAIR PLAY ,która jest ważna nie tylko w sporcie ale również w życiu codziennym. Poprzez naukę gry w piłkę nożną realizujemy również takie cele jak: kształtowanie charakteru i osobowości dzieci, nauka obowiązkowości i odpowiedzialności, umiejętność prawidłowego funkcjonowania i współdziałania w grupie-ogólny rozwój fizyczno-ruchowy młodego organizmu, alternatywny, aktywny sposób spędzania wolnego czasu. W tym celu dwójka pasjonatów, mająca duże doświadczenie zarówno piłkarskie, jak i trenerskie założyła ,,SZKOŁĘ TECHNIKI FUTBOLU CHAMPION”.

Dzięki naszym karierom na boiskach polskich, niemieckich i greckich, gdzie mieliśmy możliwości obserwowania i uczestnictwa w treningach takich akademii jak: BORUSSIA MOENCHENGLADBACH, PANATHINAIKOS ATENY, LEGIA WARSZAWA, PAOK SALONIKI, zapewnimy państwa dzieciom odpowiedni system szkolenia oraz warunki rozwoju. Prawidłowe rozwiązania treningowe muszę być oparte na prawach rozwoju biologicznego młodego organizmu, w szczególności zaś rozwoju wydolności i sprawności fizycznej. Tak więc trening powinien być skierowany na rozbudowę potencjału ruchowego i wszechstronne doskonalenie funkcji oraz na nabywanie różnorakich umiejętności ruchowych.

Cele Szkoły:

• Nauczanie techniki i umiejętności w grę w piłkę nożną wg. zachodnich standardów
  • Rozwijanie radości z gry i kreatywność
  • Wielostronne szkolenie ruchu
  • Wzmocnienie całego ciała poprzez zabawę
  • Opieka sportowa
  • Wyzwania i wsparcie poprzez trening i grę

Co po ukończeniu 16 roku?

Zawodnik jeśli dalej będzie chciał kontynuować treningi będzie mentalnie ,fizycznie i technicznie przygotowany do rywalizacji w klubach sportowych a my jako profesjonaliści którzy poznali zawodnika, znają jego umiejętności i orientują się w standardach i potencjałach piłkarskich klubów służymy pomocą w doradztwie dalszej drogi w ,,Karierze” młodego zawodnika.

Ze sportowym pozdrowieniem:

Marcin Mięciel