Weekend Championa

Kolejny wspaniały weekend zafundowali nam zawodnicy Championa, którzy w zmaganiach ligowych zgromadzili komplet punktów, ogrywając w efektownym stylu swoich rywali. Na uwagę zasługuję debiut naszych najmłodszych adeptów, którzy w dobrym stylu wygrywają z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, aż 10:3.Drugi mecz z kolei wygrywa rocznik 2006 na stadionie Olimpii Warszawa, będąc zdecydowanie lepszym zespołem. Niedosyt pozostawiła drużyna Championa rocznika 2005A, która mimo, że wygrała 18:0, to styl w jakim to zrobiła jest do poprawy. Na koniec rocznik 2007, debiutujący w najwyższej klasie rozgrywkowej, po dobrym meczu pokonuje GKS Osieck . W ten weekend pauzowały drużyny roczników 2005B i 2003/04.

 

2008

 

Dzień 5.09.2015, to data oficjalnego debiutu w lidze mazowieckiej najmłodszych piłkarzy S.T.F Champion z rocznika 2008. Przyszło nam go rozgrywać w roli gospodarza, a przeciwnikiem była drużyna Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Goście przyjechali do nas liczną grupą kibiców oraz z około 20 osobową kadrą zawodniczą. Mecz zapowiadał się więc niezwykle ciekawie.

 

Początek meczu to wzajemne badanie się zespołów i pierwsze próby ataków na bramkę przeciwnika. Jednak to nam pierwszym udało się strzelić bramkę, po asyście Kacpra Jaskuły zdobył ją Mikołaj Czerniatowicz. Mikołaj, który był dobrze dysponowany tego dnia strzelił również drugą bramkę dla naszego zespołu, po fantastycznej indywidualnej akcji i rajdzie przez połowę boiska. Przeciwnicy zdołali odpowiedzieć jednym trafieniem bezpośrednio z rzutu wolnego.

 

Druga kwarta, również niesamowicie emocjonująca, zakończyła się takim samym wynikiem jak pierwsza odsłona. Pogoń zdołała strzelić nam jedną bramkę, natomiast nasi chłopcy dwie. Już trzeciego gola w tym meczu strzelił Mikołaj Czerniatowicz, po asyście Adama Gutowskiego, by chwilę później, Kacper Jaskuła wykorzystał dobre podanie Kuby Pawełkowicza.

 

W trzeciej części spotkania, byliśmy już zdecydowanie lepszym zespołem od drużyny przyjezdnej, zdobyliśmy trzy bramki nie tracąc żadnej i mając przy tym kontrolę nad całym spotkaniem. Na listę strzelców ponownie wpisał się Mikołaj Czerniatowicz ( asysta Norbert Orzoł), Wiktor Humeniak( asysta Mikołaj Czerniatowicz) oraz strzałem z dystansu Norbert Orzoł.

 

Ostatnia kwarta potwierdziła tylko przewagę jaką wypracowaliśmy sobie od początku spotkania Pomimo straconej bramki, my dokładamy do siedmiu, kolejne trzy(1 Łukasz Kowalski, 1 Jakub Pawełkowicz, 1 bramka samobójcza) i wygrywamy całe spotkanie 10:3.

 

Gratulacje dla zespołu za niesamowitą walkę i pozostawienie serca na boisku, podziękowania dla rodziców, chociaż jest pewien niedosyt jeśli chodzi o doping. Nasi zawodnicy naprawdę zasługują na więcej! 🙂

 

Dla chłopców w skali od 1 do 5 ocena 10 byłaby za mała, natomiast rodzice do poprawki tylko na 0,5 punktu 🙂

 

Skład zespołu:

Wiktor Humeniak( 1 bramka, 1 asysta), Kacper Jaskuła( 1 bramka, 1 asysta), Adam Gutowski( 1 asysta), Jakub Pawełkowicz( 1 bramka, 1 asysta), Mikołaj Czerniatowicz( 4 bramki, 2 asysty), Norbert Orzoł( 1 bramka, 1 asysta), Łukasz Kowalski( 1 bramka), Maciej Kupis, Luca Carillo.

 

2007

 

Pierwsze punkty w pierwszej lidze mazowieckiej zdobyła drużyna Championa rocznika 2007, która w wyjazdowym meczu w Osiecku pokonała miejscowy zespół GKS 11:5. Już pierwsze minuty rywalizacji potwierdziły dobre przygotowanie naszej ekipy, która przez prawie cały mecz całkowicie panowała na boisku .W tym spotkaniu widzieliśmy wiele przemyślanych akcji z pierwszej piłki, co całkowicie zaskoczyło gospodarzy. Szkoda tylko, że w ostatniej kwarcie przy stanie 11:1 pozwoliliśmy rywalowi strzelić cztery bramki, sami nie mogąc pokonać bramkarza GKS-u. Podsumowując to spotkanie, można być zadowolonym z prowadzenia gry przez naszych podopiecznych, którzy w kilku akcjach, pokazali duży potencjał jaki w nich drzemie. W środę ciężki mecz w Konstancinie z Kosą Konstancin, dlatego musimy wyeliminować błędy, jakie popełniliśmy w ostatniej kwarcie.

 

Statystyki meczowe

Bramki:
4 – Dawid Małysa
3 – Maciej Wasiak
3 – Kuba Janiszewski
1 – Janek Molenda

 

Asysty:

3 – Janek Molenda
1 – Mateusz Lipka
1 – Kuba Janiszewski
1 – Maksymilian Zubek

 

Skład drużyny :

Mikołaj Witkowski, Janek Molenda, Julian Hadyś, Piotr Soldecki, Kuba Chełmicki, Dawid Małysa, Mateusz Lipka, Kuba Janiszewski, Maksymilian Turniak, Maciej Wasiak, Maksymilian Zubek.

 

4 pkt dla kibiców (szaliki, koszulka klubowa, głośny doping przez większość spotkania, wuwuzela oraz flagi)

 

2006

 

W sobotnie popołudnie w ramach drugiej kolejki ligi mazowieckiej S.T.F Champion 2006 zmierzył się z Olimpią Warszawa. Początek spotkania był dobry w wykonaniu Championa i po pierwszych 15 minutach było już 4:0. Ładnymi akcjami popisał się Tymon Gralec, który dryblując lewą stroną dwukrotnie umieścił piłkę w siatce obok bezradnego bramkarza Olimpii. Gdy wydawało się, że kolejne bramki dla S.T.F to tylko kwestia czasu, gospodarze obudzili się i wrócili do gry. Po dwóch szybkich kontrach połączonych z błędami naszych obrońców zmniejszyli niekorzystny rezultat na 4:2. Na szczęście chwilę później dwójkową akcję przeprowadzili Szabliński – Laskowski i zdobyliśmy piątą bramkę po mocnym strzale z boku pola karnego. W tym spotkaniu strzeliliśmy jeszcze 4 gole konstruując ładne zespołowe akcje, tracąc przy tym jedną. Końcowy wynik to 9:3 na korzyść Championa. Za grę w tym spotkaniu pochwalić można Błażeja Laskowskiego, który wnosił bardzo wiele do gry zespołu przez swoje przemyślane podania i dobrą skuteczność pod bramką. Dobrze zaprezentował się również Kuba Studziżba, który swoimi zdecydowanymi wejściami przerywał akcje Olimpii Warszawa.

 

Podsumowując, wynik może cieszyć, jednak do poprawy w grze jest wiele elementów i musimy je jak najszybciej udoskonalić, aby cieszyć się ze zwycięstwa w każdym spotkaniu!

 

Skład:
Jaś Pęk
Kuba Sobczyk
Jeremi Sobczyk (1 bramka) (1 asysta)
Kuba Studziżba
Szymon Zalewski (1 bramka) ( 1 asysta)
Błażej Laskowski (4 bramki) (1 asysta)
Tymon Gralec ( 3 bramki)
Wirgiliusz Szabliński ( 1 asysta)
Mikołaj Michalski
Michał Wojda

3 pkt dla kibiców ( 5 koszulek, szalik i doping szczególnie głośny po bramkach)

 

2005A

 

Prawdziwą kanonadę strzelecką urządzili sobie w sobotnim meczu z Okęciem Warszawa zawodnicy Championa z rocznika 2005A .Po zwycięstwie w pierwszej kolejce z Deltą Warszawa, chcieliśmy pójść za ciosem i w efektowny sposób pokonać Okęcie. O ile z wyniku 18:0 możemy się cieszyć, to sposób prowadzenia gry, pozostawia wiele do życzenia. Mało było gry piłką, a dużo chaotycznych, indywidualnych akcji, przez co mecz był szarpany z małą ilością przemyślanych zagrań. Trzeba też przyznać, że zawodnicy gości całym zespołem bronili się na własnej połowie, praktycznie ani razu nie zagrażając naszej bramce. Myśląc o grze w pierwszej lidze, a taki jest cel, musimy więcej utrzymywać się przy piłce z dużą ilością podań i skupić się jeszcze bardziej nad wykończeniem akcji. Na uwagę zasługuje gol z rzutu karnego naszego bramkarza Aleksa Sawickiego, który technicznym strzałem pokonał bramkarza gości.

Statystyki meczowe

 

Bramki:
7 – Kuba Jaszczuk
4 – Mikołaj Hornung
2- Antek ślazewicz
1-Janek Żelich
1-Bartek Sundrani
1-Mateusz Ciechocki
1-Aleks Sawicki
1-Kajetan Gryn

 

Asysty:
3 – Antek Ślazewicz
2 – Mateusz Ciechocki
2 – Patryk Zubek
1 – Mikołaj Hornung
1 – Kajetan Gryn

 

Za tydzień ciężki mecz przy ul. Konwiktorskiej z Polonią Warszawa, która również dwukrotnie pokonała swoich rywali w dotychczasowych zmaganiach ligowych. Mamy kilka dni, do przygotowania się i zrewanżowania za ostatnią porażkę, która pozbawiła nas gry w pierwszej lidze.

Skład drużyny:

Aleks Sawicki, Bartek Sundrani, Kajetan Gryn, Janek Żelich, Patryk Zubek, Antek Ślazewicz, Kuba Jaszczuk, Mateusz Ciechocki, Mikołaj Hornung

 

2pkt dla kibiców (za przybycie, flagi i nieśmiały doping ☺)


Komentarze

Komentarze