Weekend Championa

Po zmaganiach ligowych, większość naszych drużyn odpoczywało  w ten weekend. Tylko  dwa zespoły zgrały mecze towarzyskie oraz turniejowe. I tak ekipa rocznika 2008 pojechała na turniej Delta Cu, gdzie zajęła trzecie miejsce. Natomiast chłopcy z rocznika 2007 zagrali sparingowe spotkanie z Warszawską Varsovią  ulegając nieznacznie 9:8.

 

 2008 

 

Dnia 28.11 drużyna rocznika 2008 wzięła udział w turnieju Delta Cup.

 

Trafiliśmy do grupy, gdzie były cztery zespoły, ponieważ  jeden zespół (z Białorusi) nie dojechał na turniej.

 

Pierwsze spotkanie to potyczka ze Szkołą Brytyjską, mecz był bardzo wyrównanym widowiskiem, każda z drużyn stworzyła sobie kilka sytuacji bramkowych i po dwie z nich zamieniła na bramkę. Dla naszego zespołu gole zdobyli: Wiktor Humeniuk (przy asyście Mikołaja) oraz sam Mikołaj Czerniatowicz. Po meczu został mały niedosyt, gdyż to  my mieliśmy więcej okazji do strzelenia bramki, ale zawiodła nas skuteczność.

 

Drugi mecz grupowy rozgrywaliśmy z drużyną Delta III, w tym spotkaniu  było już wyraźnie widać, który zespół jest lepszy na boisku i kontroluje przebieg całego pojedynku. Sześć strzelonych bramek przez naszych chłopców i żadnej straconej, a  łupem bramkowym podzielili się: 2 Maciej Kupis i Teo Żakowicz oraz po jednej: Mikołaj Czerniatowicz i Antek Stanios.

 

Trzecia potyczka, to zdecydowanie najtrudniejszy mecz na turnieju z jego  gospodarzem, zespołem Delta Warszawa I, który wygrał do tej pory dwa mecze w grupie. Już przed spotkaniem było widać dużą, fizyczną przewagę naszych rywali. Mimo, że do meczu przystąpiliśmy bez kompleksów, strzelając szybko bramkę  autorstwa Teo Żakowicza nie udało się wygrać tego spotkania. Niestety  do głosu doszła drużyna Delty, strzelając nam aż 5 bramek, większość z nich padła po indywidualnych błędach w kryciu. Staraliśmy się odpowiedzieć, lecz świetnie dysponowany tego dnia bramkarz rywali nie dał się już pokonać w tym pojedynku.

 

Czekaliśmy więc na wynik równoległego spotkania grupowego, żeby dowiedzieć się, czy z drugiego miejsca uda nam się awansować do półfinału turnieju. Na szczęście lepszy bilans bramkowy był po naszej stronie!

 

W półfinale czekała już na nas dobrze nam znana drużyna KS Ursynów, która bezapelacyjnie wygrała swoją grupę kończąc rozgrywki z bilansem bramkowym 19:0. Dwa zwycięstwa w lidze  mazowieckiej stawiały nas w roli faworytów, jednak mecz turniejowy to tylko 15 minut, więc wszystko mogło się wydarzyć. Na nieszczęście sprawdził się dla nas najgorszy scenariusz, tracimy szybko bramkę, odpowiadamy trafieniem Mikołaja Czerniatowicza, po świetnej asyście Kuby Pawełkowicza i po raz kolejny tracimy bramkę po własnych błędach. Ostatnie minuty spotkania, to szaleńcze ataki naszego zespołu, dużo okazji, strzałów na bramkę, jednak żadnego kolejnego trafienia. Przegrywamy więc półfinał 2:1, najbardziej szkoda niewykorzystanych sytuacji, których było naprawdę sporo…

 

Podnosimy głowy po porażce i zostaje nam spotkanie o 3 miejsce ! A w nim naszym przeciwnikiem jest również znana nam drużyna, chociażby ze sparingów przedsezonowych Warszawska Akademia Futbolu.

 

W tym spotkaniu udowodniliśmy, iż nie znaleźliśmy się na tym turnieju przypadkowo. Po bardzo dobrym spotkaniu w wykonaniu naszych chłopców, pokonujemy WAF aż 5:1( 2 bramki Kacper Jaskuła, Kuba Pawełkowicz oraz 1 bramka samobójcza po dobrze wykonanym rzucie rożnym przez Łukasza Kowalskiego) i w końcowym rozrachunku zajmujemy 3 miejsce w turnieju Delta Cup!

 

Podziękowania dla zawodników za zaangażowanie, dla rodziców za doping i wspieranie swoich pociech. Pierwszy puchar rocznika 2008 i pierwsze medale na pewno cieszą, a przed nami kolejne turnieje więc będzie o co walczyć 🙂

 

Skład drużyny: Kacper Jaskuła, Luca Carillo, Łukasz Kowalski, Maciej Kupis, Teo Żakowicz, Mikołaj Czerniatowicz, Antek Stanios, Wiktor Humeniuk, Kuba Pawełkowicz

 

2007

 

W sobotnie południe zespół rocznika 2007 udała się na sparingowe spotkanie z Varsovią Warszawa. Pod balonem na,, Warszawiance’’ mieliśmy okazję zmierzyć się z naprawdę silnym  klubem, który słynie z dobrego szkolenia młodzieży. Od samego początku spotkania musieliśmy gonić wynik tej rywalizacji, ponieważ nie ustrzegliśmy się błędów w wyprowadzaniu piłki spod naszej bramki . Widać było, że spotkały się drużyny, które preferują zupełnie inny styl gry. Młodzi zawodnicy Varsovii  preferowali indywidualne akcje poszczególnych zawodników, zakończone strzałem, my natomiast przedostawaliśmy się przed pole karne gospodarzy akcjami budowanymi z kilku podań. W wielu przypadkach ręce same składały się do oklasków, kiedy zawodnicy Championa zagraniami z pierwszej piłki  nękali  dobrze dysponowanego bramkarza Varsovii. Trzeba przyznać, że i nasz golkiper Mikołaj Witkowski kilka razy musiał zatrzymać silne uderzenia  z dystansu zawodników przeciwnika. Wynik tej rywalizacji nie jest istotny, mecz ten miał po raz kolejny uświadomić trenerom nad czym musimy się skupić na treningach podczas przerwy zimowej. Jest  jeszcze wiele do skorygowania, natomiast gra z takim zespołem,  pokazała  nam, że drużyna  2007 to mocna ekipa, która z roku na rok ma możliwość podnoszenia swoich umiejętności. Drzemie w tym zespole  duży potencjał, dlatego odpowiednia praca może dać odpowiednie efekty. Przed nami sparing z Wisłą Płock i mamy nadzieje, że chłopcy  tak jak w meczu z Varsovią, pokażą kawał dobrej piłki, przy tym dobrze się bawiąc (najważniejsze w tym wieku)

 

Strzelcy bramek:

Kuba Janiszewski (3), Dawid Małysa (2),Mateusz Lipka (1),Maciej Wasiak (1), Maks Turniak (1)

 

Skład drużyny :

Mikołaj Witkowski, Maks Zubek, Janek Molenda, Mateusz Lipka, Dawid Małysa, Piotr Soldecki, Kuba Janiszewski, Maciej Wasiak, Kuba Chełmicki, Maks Turniak


Komentarze

Komentarze