Weekend Championa

Przygotowania do sezony dobiegają ku końcowi, ostatnie mecze przed ligą pokoju rozegrały zespoły 2006, 2005 B.

 

Rocznik 2007 rozegrał świetne spotkanie przeciwko bardzo mocnemu klubowi, jakim jest Semp Ursynów.

 

Po słabym turnieju przed tygodniem chłopaki z rocznika 2005 wyciągneli wnioski i zagrali, tak jak potrafią nie dając żadnych szans Poloni Warszawa.

 

2007

W niedziele 15 marca o godz. 09:00 zespół  Championa rocznika 2007 ,rozegrał swój przedostatni sparing przd Ligą Mazowiecką.

Przeciwnikiem był Semp Ursynów, z którym przed dwoma  miesiącami przegraliśmy w turniejowym finale o puchar Wyżyn 1:0.

 

Można powiedzieć że chłopaki pokazali to, co przez 2 lata ciężkiej pracy nauczyli się w naszej szkole.

 

Piękne,składne akcje , które w efekcie kreowały  sytuacje bramkowe lub bramki.

Rozgrywanie piłki  od  obrony   ,mimo presingu ze strony przeciwnika .

Dużo przemyślanych akcji i walki o każdą piłkę, wszystko to co powinno cechować prawdziwego Championa.

 

 

Wszyscy zawodnicy zasługują na pochwały, ale szczególnie trzeba wyróżnić

naszych obrońców Janka Molende i Julka Hadysia, którzy w obronie walczyli, wzajemnie się asekurując.W sytuacjach stykowych nie wybijali piłki na oślep, tylko próbowali krótkimi podaniami wyjść z presingu rywala (tego wymagamy w naszej szkółce)

Poza tym Julka Hadysia można nazwać największym wygranym okresu przygotowawczego.Chłopak, który niedawno grał końcówki spotkań, przez ciężką prace i koncentracje na treningach(wzór do naśladowania) wywalczył sobie miejsce w  składzie  i jest jednym z najlepszych na boisku.

 

 

Wyróżnić trzeba jeszcze naszych pomocników (motor napędowy naszych akcji) Piotrka Soldeckiego,Mateusza Lipke i Dawida Małyse ,którzy kreowali grę, a co najważniejsze strzelali bramki i asystowali (9 bramek, 5 asyst).

 

 

Cieszyć może także fakt ,że nareszcie mamy dobrego bramkarza w osobie Mikołaja Witkowskiego.

 

 

Wynik końcowy: Semp Ursynów – STF Champion 4 : 14

 

 

Skład i bramki:

-Mikołaj Witkowski

-Janek Molenda

-Julian Hadyś

-Dawid Małysa *2

-Mateusz Lipka *4

-Piotr Soldecki *3

-Kuba Chełmicki *1

-Kuba Janiszewski *1

-Maciek Wasiak*1

-Maks Turniak *2

2005  B

 

 

W niedzielę, 15 marca, w ostatnim meczu kontrolnym przed rozpoczynającą się Ligą Pokoju, drużyna STF Champion grała na wyjeździe ze zwycięzcą swojej grupy w Lidze Mazowieckiej – drużyną RKS Bór Regut.

 

Wymagający przeciwnik, z jakim przyszło się zmierzyć, oznaczał dużo trudniejszy mecz niż przed tygodniem. Przed samym spotkaniem ustalono, że wynik nie jest ważny lecz gra naszego zespołu, który miał wykonywać zadania ćwiczone na treningach. Mecz rozgrywany był 4×15 minut. Pierwszą bramkę w meczu zdobył Olaf Żółciński, co dawało nadzieję na dobry rezultat. Niestety jak się okazało przez pierwsze 45 minut meczu grała tylko drużyna Boru. Champion niedokładnie podawał, gubił  krycie, a poszczególni zawodnicy źle ustawiali się na swoich pozycjach. Trzeba przyznać, że szybkość drużyny przeciwnej nie ułatwiała nam gry, ale nie jest to usprawiedliwieniem, gdyż chłopcy nie podejmowali na boisku walki. Dopiero w ostatniej części gry chłopcy wzięli się do pracy. Champion starał się od tyłu rozgrywać piłkę, podawał dokładniej i częściej.

 

 

Przez ostatnie 15 minut byli częściej na połowie przeciwnika niż podczas pierwszych 3 kwart. Zawodnicy S.T.F-u byli bliżej przeciwników i wybijali ich z rytmu. Szkoda, że dopiero pod koniec spotkania Champion nawiązał walkę z przeciwnikiem, bo wynik przy odrobinie szczęścia mógłby być lepszy. Ostatecznie chłopcy ulegli 14-2.

 

Drużyna Boru udowodniła, że zasłużenie wygrała swoją grupę w Lidze Mazowieckiej, a nam trenerom pokazała co należy jeszcze poprawić w naszej grze przed rozpoczęciem zmagań z drużynami z Ursynowa.

 

Bramki: Olaf Żółciński, Benjamin Krzystek

 

 

Skład: Jakub Muszyński, Bartek Kowalski, Eryk Mirkowski, Filip Niewadził, Olaf Żółciński, Marcel Domoradzki, Ignacy Jagodzik, Rudolf Siennicki, Benjamin Krzystek, Jakub Juzaszek.

 

2006

 

 

W dniu 14.03.2015 odbyła się kolejna edycja turnieju o Puchar Wyżyn rocznika 2006. Drużyna S.T.F Champion trafiła do grupy D razem z zespołami Szkoły Brytyjskiej Akademii Piłkarskiej Wilki Warszawa, oraz Deltą Warszawa. W pierwszym meczu Championi zmierzyli się ze Szkołą Brytyjską. Spotkanie było wyrównane, po kilka sytuacji stworzyły sobie oba zespoły. W jednej z nich Antek Ratajczyk i Wirgiliusz Szabliński obili słupek i poprzeczkę bramki, jednak ostatecznie gola zdobyć się nie udało. Niestety po dwóch niebezpiecznych, szybkich atakach Szkoły Brytyjskiej straciliśmy gole, czego nie udało się odrobić w dalszej części spotkania. Końcowy wynik to 0-2.

 

 

Po półgodzinnym oczekiwaniu naprzeciw siebie stanęły zespoły Championa i Akademii Piłkarskiej Wilki Warszawa. Od początku spotkania wyraźna przewagę mieli zawodnicy S.T.F, raz po raz stwarzali sobie groźne sytuację. Niezwykła precyzją wykazał się Błażej Laskowski, który pokonał bramkarza przeciwnika aż 3 razy. Jedno trafienie dołożył Tymon Gralec po ładnej akcji całego zespołu. Po kontrze przeciwnika, straciliśmy bramkę, jednak

dominacja Championa nie podlegała dyskusji i końcowy wynik 4-1 w pełni to odzwierciedla.

Ostatnim grupowym przeciwnikiem była Delta Warszawa. Mecz od początku był bardzo zacięty. Champion chwilę po pierwszym gwizdku miał swoją okazję do zdobycia bramki.Po znakomitym prostopadłym podaniu Wirgiliusza Szablińskiego, Laskowski ładnie opanował piłke i stanał oko w oko z bramkarzem Delty, jednak spóźniony obrońca w ostatniej chwili wybił piłkę. Delta nie pozostała dłużna i wykazała się wysoką skutecznością, co przełożyło się na dwa gole. Na pewno należy pochwalić grę Jasia Pęka, który popisał się kilkoma znakomitymi interwencjami, tym samym chroniąc swój nzespół przed kolejnymi strzałami na bramkę. Niestety wynik 0-2 dla Delty, oznaczał koniec przygody Championa  na turniejem, jednak z postawy zawodników można być zadowolonym i być pełnym optymizmu przed następnymi meczami.

 

 

Skład:

1. Jaś Pęk

2. Michał Wojda

3. Michał Józefara

4. Wirgiliusz Szabliński

5. Mikołaj Michalski

6. Błażej Laskowski x3

7. Tymon Gralec x1

8. Jeremi Sobczyk

9. Antek Ratajczyk

 

 

2005 A

 

 

Bardzo ciekawe i emocjonujące widowisko stworzyli chłopcy z rocznika 2005,którzy przy ul. Konwiktorskiej  zmierzyli się a Warszawską Polonią. Mecz rozgrywany w systemie 3×20, od początku kontrolował nasz zespół ,który przez całe spotkanie był drużyną lepszą. Już  pierwsza  akcja S.T.F-u mogła zakończyć się bramką, ale Filip Składowski  nie wykorzystał dobrej sytuacji. To co nie udało się Filipowi we wcześniejszej akcji, udało się chwile potem i wyszliśmy na jednobramkowe prowadzenie. Gol ten dodał więcej animuszu i wiary zawodnikom Championa ,którzy konsekwentnie utrzymywali się przy piłce, rozgrywając  piłkę na połowie przeciwnika. Druga bramka dla naszego zespołu, to kombinacyjnie rozegrany rzut rożny, duetu Ślazewicz-Zubek  i ten drugi umieszcza piłkę w bramce. Kolejną  bramkę dla Championa strzela  Olaf Żuciński i w tym momencie jest 3:0 dla naszej  ekipy. Gol ten trochę podrażnił ambicje zawodników  Polonii ,którzy większą ilością zawodników zaatakowali naszą drużynę .W  tym fragmencie gry gospodarze przejęli lekka inicjatywę, co w konsekwencji skończyło się utratą bramki przez Championa.

 

 

Piłkarze z Konwiktorskiej długo nie cieszyli się z tej  braki ,bo na akcję indywidualną zdecydował się Filip Chełmecki i mocnym precyzyjnym strzałem zdobywa czwartą bramkę. Za chwile Janek Żelich  ładnie obsłużył Antka Ślazewicza ,który bez problemu podwyższa wynik spotkania na 5:1.Od tej pory trochę nonszalancji wdarło się w szeregi  S.T.F-u, co skończyło się drugą bramką dla przeciwnika. Końcowe minuty spotkania to już przewaga Championa udokumentowana  trafieniami Filipa Chełmeckiego i  Olafa Żucińskiego. Przeciwnika było stać tylko jeszcze na jedna bramkę i końcowy wynik 7:3 dla S.T.F. Champion.

 

 

Bardzo cieszy zaangażowanie naszego zespołu  oraz fakt ,że ćwiczone na treningach elementy  gry są wykorzystywane podczas meczu i przynoszą wymierne efekty w postaci bramek i ładnych akcji.

 

 

Skład drużyny:

Aleks Sawicki, Kajetan Gryn, Janek Żelich, Patryk Zubek, Antek  Ślazewicz, Filip  Składowski, Filip Chełmecki, Mikołaj Jarosiński, Olaf  Żuciński


Komentarze

Komentarze