Championi rocznika 2010 na turnieju Wolf Winter Cup 2019 w Kobyłce

W sobotę  i niedzielę w Kobyłce odbył się międzynarodowy turniej piłkarski z udziałem zespołów składających się z zawodników z rocznika 2010  . Wśród  drużyn ,które zostały podzielone na  trzy grupy po sześć zespołów znalazła się ekipa Championa ,która trafiła do grupy A z takimi drużynami  jak ;KGHM Zagłebie Lubin ,Legia Warszawa ,Marupes ( Łotwa) ,Progres Kijów II ,Bóbr Tłuszcz. Czas gry w jednym spotkaniu to 13 minut ,a ciekawostką i nowością dla zawodników były bandy ,które sprawiały ,że intensywność meczów była bardzo duża

Nasi Championi  już w pierwszej batalii pokazali ,że tego dnia są dobrze dysponowani i pomimo ,że gra nie oszałamiała wygraliśmy pewnie 6:2 .

Bardzo interesująco zapowiadała się druga konfrontacja drużyny S.T.F-u bo naprzeciwko stanęła Legia Warszawa ,która przez wielu fachowców uważana była za jednego z faworytów całego turnieju .Rewelacyjny mecz w wykonaniu naszych podopiecznych ,którzy byli bardzo skuteczni ,a co za tym idzie bardzo dobrze operowali piłką ,często trafiając już do pustej bramki rywala .Wygrywamy zasłużenie 6:2 .

Trzeci pojedynek sobotniego dnia odbył się z Progresem II Kijów ,który pewnie wygrywamy ,a najśmieszniejsze jest to ,że trzeci raz takim samym rezultatem 6:2 .

Po trzech meczach z kompletem punktów ,w czwartym pojedynku  ,mierzymy się z również rozpędzona lokomotywą KGHM Zagłębia Lubin ,która  do tej pory zwyciężyła trzy spotkania  . Bardzo dobry początek rywalizacji ,obejmujemy prowadzenie ,dokładamy kolejne gole i na trzy minuty przed końcem wygrywamy 3:1 . Jak długi jest to czas ,zwłaszcza jak gra się z bandami pokazał nam rywal ,który w krótkim odstępie czasowym strzela nam cztery gole i wygrywa zasłużenie 5:3 .My nie możemy się wstydzić bo przez większą część ,byliśmy zespołem lepszym  ale czasami chwila dekoncentracji z dobrą  drużyną  doprowadza do takich skutków .

Wyczerpani pojedynkiem z Zagłębiem gramy ostatni mecz sobotniego dnia z Bobrem Tłuszcz . Cieszy profesjonalne podejście podopiecznych Championa ,którzy pewnie wygrywają 11:1 .Z dwunastoma punktami awansujemy z drugiego miejsca do Ligi Mistrzów .

Po ciężkim dniu udajemy się do domu i z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcia  pozostałych grup ,które miały wyłonić naszych przeciwników w niedzielę .

 

NIEDZIELA

W niedzielę trafiamy do grupy trzydrużynowej w której mamy walczyć o najwyższe miejsce w turnieju . Niestety w pierwszym meczu z Jagiellonią Białystok brakuje nam trochę szczęścia ,bo najpierw szybko wychodzimy na prowadzenie dwoma bramkami ,by później odrabiać straty . W końcówce wynik 3:3 i niestety piłka odbija się od bandy oraz naszego zawodnika i przegrywamy 4:3 .Szczerze zupełnie niezasłużenie bo pod względem sportowym byliśmy lepszym zespołem .Zastanawiał fakt ,że tak dobra akademia z Białegostoku pozwalała przez większość meczu wznawiać piłkę bramkarzowi długimi wykopami  ,druga sprawa że  my sobie nie dawaliśmy  z tym rady ( pierwsza bramka).

Po tym pojedynku graliśmy z Wichrem Kobyłka ,ale tutaj mimo ,że argumenty piłkarskie były po naszej stronie ,brakowało zaangażowania i skuteczności .Marnowaliśmy świetne okazję ,sami  brakiem doskoku pozwoliliśmy rywalom strzelić sobie trzy gole .Przegrywamy zasłużenie 3:1 bo piłka to przede wszystkim ,,serducho’’ a nam go w tym pojedynku zabrakło .

 

Niestety przyszło nam walczyć o miejsca 7-9 ,a naszymi przeciwnikami znowu w trzydrużynowej grupie znalazły się dwie ekipy z Kowna (Fortuna ,Tauras)

Pierwszy mecz remisujemy 2:2 ,drugi 3:3 i z lepszym bilansem bramkowym wygrywamy tą grupę ,bo w bezpośrednich derbach Kowna padł remis 2:2 .

Bardzo fajnie zorganizowany turniej z bardzo dobrymi ekipami ,a jak silną grupę mieliśmy pierwszego dnia ,niech świadczy fakt ,że zarówno Zagłębie jak i Legia stanęły na pudle ( I  , III miejsce). Apetyty po pierwszym dniu były na pewno większe ,niestety drugi dzień nie był tak udany i musieliśmy zadowolić się siódmym miejscem .Podziękowania dla rodziców  za doping i poświęcenie prywatnego czasy przez cały weekend .

Skład drużyny : Mikołaj Rek , Szymon Szymański ,Olivier Bykowski , Kuba Dworak , Mikołaj Rymarczyk ,Karol Głowacki , Filip Rutkowski , Grisza Wolniewicz.

Klasyfikacja końcowa :

LIGA MISTRZÓW

 

 1 .Zagłebie Lubin

2.Wicher Kobyłka

3.Legia Warszawa

4.Warta Poznań

5.Jagiellonia Białystok

6.Olimpia Zambrów

  1. S.T.F. Champion

8.Fortuna Kowno

9.Tauras Kowno

 

Puchar Polski

10.MKS Piaseczno

11.Fase Szczecin

12.Wisłą Płock

13.Marupes S.C.

14..Progres Kijów I

  1. Wicher Kobyłka II

16  . Widok Skierniewice

17 .Bóbr Tłuszcz

18 .Progres Kijów II

 

 


Komentarze

Komentarze