Czwarte miejsce zespołu Championa rocznika 2005 na turnieju API CUP w Zakopanem

Koniec meczów ligowych, to czas na sparingi i turnieje, dlatego już w czwartek wybraliśmy się do Zakopanego na turniej Api Cup. Jeszcze tego samego dnia wieczorem ,zagraliśmy sparing z Niemieckim Sg Wattenscheid 09. Seniorzy tego klubu grają na trzeci poziomie ,a kiedyś byli w Niemieckiej elicie ( Bundeslidze). Był to bardzo szybki i ciekawy mecz ,pożyteczny sprawdzian ze szkoleniowego punktu widzenia ,ale przede wszystkim kolejne doświadczenie dla chłopców w styczności z Niemiecką piłką .Ostateczny wynik to 6:4 dla ekipy z Niemiec.
W piątek o ósmej rano meldujemy się już na boisku ,gdzie zaczynamy batalie z Ukraińskim FC Rukh Vynnky .Niezły mecz w naszym wykonaniu, jedna stu procentowa sytuacja Kuby Jaszczuka sam na sam ,niestety niewykorzystana .Do tego kilka strzałów, ale co najgorsze, znowu stracona bramka na dwie minuty przed końcem meczu, gdzie wyprowadzaliśmy piłkę w przewadze ,w nieodpowiedzialny sposób ją tracimy ,przeciwnik zagrywa do boku ,zgranie do nieobstawionego napastnika i przegrywamy mecz.
Drugie spotkanie Ukraiński Lsdjuszor 4 Lwów .Przez cały mecz mamy przewagę, niestety nie przekłada się to na sytuacje .Jedna dobra okazja, gdzie Janek Kossak z pięciu metrów nie trafia w światło bramki ,do tego kilka nie groźnych strzałów i kończymy bezbramkowym remisem.
Trzecia rywalizacja z Rodłem Opole i pełna dominacja Championa na całym boisku. Sporo sytuacji bramkowych i po jednej z nich Pato zagrywa z rzutu wolnego do Jaszcza i wygrywamy mecz 1:0. Ostatnim przeciwnikiem tego dnia był bardzo groźny zespół CFC Halychyna Lwów. Walka o każdy centymetr boiska ,próbowaliśmy grać piłką ,z czego stworzyliśmy sobie dobrą sytuację, niestety niewykorzystaną ale i przeciwnik miał swoją setkę, na szczęście z opresji ratuje nas Aleks Sawicki . Finalnie wygrywamy po faulu na Janku Żelichu , rzut karny wykorzystuje Mateusz Cichocki i po pierwszym dniu zajmujemy trzecią pozycję.

Sobota o poranku mierzymy się z GKS Bełchatów . Bardzo przeciętna gra w naszym wykonaniu, na szczęście udało nam się zdobyć bramkę .Najpierw Kuba Jaszczuk wychodzi sam na sam bramkarz z bardzo wypuszcza piłkę przed siebie ,ale osiągamy cel po uderzeniu Kacpra Bojańczyka z 40 metrów do pustej bramki .
W południe mecz ze Skrą Częstochowa miał jednostronny przebieg ,ale ze zdobywaniem bramek nadal mamy problem .Tylko jednego gola po ładnej akcji Kapiego, Jaszczu pokonuje bramkarza z Częstochowy.
Ostatni mecz tego dnia z dotychczasowym liderem Drukarzem Warszawa.
Od początku wchodzimy dobrze w to spotkanie ,gramy składnymi akcjami ,a przeciwnik pomimo pressingu ma problem z odbiorem ,my z kolei szybko po stracie odbieramy piłkę. Składne akcje przynoszą nam gola ,po pięknym podaniu Kacpra Bojańczyka , Jaszczu nie daje szans bramkarzowi. Niestety siła fizyczna zespołu Drukarza jest dla nas za mocna i pomimo naszej przewagi w operowaniu piłką , tracimy dwa gole. Najpierw rosły przeciwnik strzela gola głową ,po podaniu z rzutu rożnego , a potem tracimy bramkę , gdzie dwóch naszych obrońców nie mogło sobie poradzić z wysokim napastnikiem, jeszcze Aleks broni strzał, ale dobitka ( ze spalonego ) wpada do siatki.
Niedziela zaczyna się dla nas bardzo źle, dwa pierwsze mecze zagraliśmy słabo i przegrywamy z Niemieckim Sg Wattenscheid 09 3:0 oraz Ukraiński FC Lwów 2:1 (bramka Julka Kucickiego), przez co pogrzebaliśmy szanse na strefę medalową. Ostatni mecz o czwarte miejsce z Dunajcem Nowy Sącz ,to dobre spotkanie w naszym wykonaniu ,wygrana 2:1 po bramce samobójczej oraz trafieniu z dystansu Kapiego Bojańczyka , daje nam miejsce poza podium ale i sporo niedosytu z przebiegu całego turnieju. Jak zwykle mieliśmy bardzo dobre momenty, gdzie wszyscy chwalili nasz zespół jako najlepiej grający na turnieju ,by zaraz zagrać beznadziejne spotkania bez zaangażowania i z ogromem prostych błędów, do tego mała skuteczność i jak zwykle za łatwo tracone gole.
Jak zwykle duże podziękowania dla rodziców za pomoc przy turnieju.
Klasyfikacja końcowa
1-Drukarz Warszawa
2-Sg Wattenscheid 09 Niemcy
3-FC Ruhh Vynnyky Ukraina
4-STF Champion Warszawa
5-Dunajec Nowy Sącz
6-Skra Częstochowa
7-GKS Bełchatów
8-CFC Halchyna Lwów Ukraina
9-FC Lwów Ukraina
10-Lsjuszor 4 Lwów Ukraina
11-Rodło Opole

Skład:
-Aleks Sawicki
-Janek Kossak
-Patryk Zubek
-Maks Hawryszko
-Franek Szymański
-Kacper Bojańczyk
-Wojtek Sokół
-Kuba Jaszczuk
-Julek Kucicki
-Jaś Żelich
-Kajtek Gryn
-Mateusz Cichocki
-Antek Ślazewicz
-Janek Molenda 2007r.
-Janek Moreń


Komentarze

Komentarze