Drużyny Championa roczników 2009 i 2007 na Turnieju Arka Gdynia Summer Cup 2018

NASZE DWA ZESPOŁY ROCZNIKÓW 2009 I 2007 WEZMĄ UDZIAŁ W SILNIE OBSADZONYM TURNIEJU ARKA SUMMER CUP 2018 ,KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ W GDYNI W DNIACH 22.06-25.06 .CHŁOPCOM ŻYCZYMY UDANYCH WYSTĘPÓW I DOBREJ ZABAWY .

PONIŻEJ PRZEDSTAWIAMY WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT TURNIEJU…

 

Dosłownie w światowym towarzystwie w dniach 22 – 25 czerwca 2018 r. zostanie przeprowadzony Autorski Projekt Sportowo Edukacyjny pod nazwą XIX ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2018. Patronat nad imprezą sprawuje Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. AGSC 2018 to kolejne rekordowe przedsięwzięcie. W obecnej edycji wystąpi aż 68 drużyn, w których zagra łącznie ponad ośmiuset 9-cio a także 11-letnich piłkarzy, reprezentujących sześć krajów, tj. Chiny, Japonię, Łotwę, Rosję, Wielką Brytanię oraz Polskę. Sam turniej to 398 meczów na 11 boiskach Gdyńskiego Centrum Sportu oraz SI „ARKA” na gdyńskim Witominie. Wspomagać organizatorów będzie także rekordowa liczba ponad 50 wolontariuszy, w tym rodziców młodych piłkarzy Arki Gdynia. W światowym towarzystwie obracać się będą również trenerzy, którzy zapiszą się na III edycję organizowanej przez nasze Stowarzyszenie konferencji metodycznej, pn. ARKA GDYNIA COACHES CONGRESS. W sobotę 23 czerwca 2018 w audytorium Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, w Gdyńskim Inkubatorze Przedsiębiorczości a także na Stadionie Miejskim głównymi prelegentami będą autorytety brytyjskiej myśli szkoleniowej, tzn. Colin Reid – trener edukator Brytyjskiej Federacji Piłkarskiej oraz Chris Mc Ginn – wykładowca klinik trenerskich FC „REAL” Madryt. Przewodnim tematem tegorocznego kongresu będzie „Kształtowanie decyzyjności – innowacyjne metody treningowe w grupach młodzieżowych i juniorskich”.

Tego samego dnia, tj. w sobotę 23 czerwca duże walory edukacyjne będzie za sobą także nieść EDUCATION DAY. Tego dnia uczestnicy Projektu wezmą udział w prawdziwym maratonie poznawczym, korzystając m.in. z oferty ekspozycyjnej Muzeum Marynarki Wojennej, Muzeum Miasta Gdyni, gdyńskiego InfoBox’u z wielką makietą Gdyni a także Marynarki Wojennej RP, która na nabrzeżu przy Skwerze Kościuszki, oprócz ORP BŁYSKAWICA, udostępni do zwiedzania pokłady aż trzech innych wojennych okrętów. Co prawda w rejsie dookoła świata jest obecnie Dar Młodzieży, ale chętni będą mogli skorzystać z ofert innych otwartych pokładów żaglowców oraz samych klubów żeglarskich. Zainteresowani biciem oficjalnego Rekordu Guiness’a w gotowaniu i jedzeniu zupy truskawkowej mogą o 15-tej ruszyć na Skwer Arki Gdynia by osobiście uczestniczyć w tym wydarzeniu a także kibicować młodym pięściarzom, uczestniczącym w turnieju bokserskim. Popołudnie i wieczór to z kolei mnóstwo atrakcji kulturalnych i muzycznych, z festynem kaszubskim na… Placu Kaszubskim a także koncertem otwarcia lata Cudawianki 2018 oraz świętojańską paradą żeglarską na czele.

Sam turniej piłkarski, którego będzie to już XIX edycja a w którym to dotychczas zagrały aż 203 kluby z 10 różnych krajów, poprowadzi 15 sędziów każdego z dwu dni rozgrywkowych a wszystkie mecze półfinałowe oraz finałowe zostaną rozegrane na głównej płycie Stadionu Miejskiego.

ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2018 to także FAMILY FUN ZONE’a, czyli stanowiska relaksacyjne, edukacyjne, zabawowe i gastronomiczne. W oba dni rozgrywkowe, czyli 24 i 25 czerwca zlokalizowana będzie obok parkingu przed budynkiem Gdyńskiego Centrum Sportu.  Atrakcje dla dzieci, czyli samych zawodników oraz maluchów i ich rodziców, którzy kibicują małym piłkarzom przygotował Młodzieżowy Dom Kultury. Nie zabranie Intelektualnej strefy kibica, czyli gier stolikowych i wytężających umysł a także… ekologicznych słodyczy.

Także w niedzielę 24 czerwca o godzinie 18.00 rozpocznie się oficjalna Ceremonia Otwarcia oraz piłkarska Fun Zone’a ale już na Stadionie Miejskim przy ul. Olimpijskiej.

W poniedziałek 25 czerwca o godz. 15.00 także na Stadionie Miejskim udekorowani zostaną najlepsi zawodnicy imprezy oraz najlepsze cztery drużyny w każdej kategorii wiekowej.


Komentarze

Komentarze