Dwa lata CHAMPIONA

Chciało by się powiedzieć ,,jak ten czas szybko mija”.

 

Równo  dwa  lata temu pomysł, który powstał w naszych głowach dużo wcześniej, ujrzał światło dzienne.  Na pierwszych  zajęciach zjawiło się około 30 zawodników i 2 trenerów. Pomysł, doświadczenie, plan rozwoju szkółki i zawodników, który wcześniej sobie nakreśliliśmy szybko zaczął wchodzić w życie.

 

Początki nie były łatwe, większość dzieci nigdy nie brało udziału w treningach piłkarskich, a poza tym dzisiejsza młodzież ze względu na styl życia  (komputery i brak ruchu) ma duże zaległości koordynacyjne, co jeszcze bardziej utrudnia  nauczanie gry w piłkę nożną.

 

Osiągnięcia jakie przyszły  po dwóch  latach ciężkiej pracy naszych  chłopców, to ogromne postępy w grze, koordynacji ruchowej, a także w podejściu mentalnym do treningu i rywalizacji na boisku.

 

Każdy z roczników ma swoją reprezentację,  składającą się z najlepszych na dzień dzisiejszy zawodników, którzy regularnie raz w tygodniu grają w rozgrywkach ligowych. Pozostali uczą się gry w piłkę nożną, a przy tym dobrze się bawią, co jest dla dzieci najważniejsze.

 

Wiele dotychczasowych sukcesów w postaci pucharów i medali na różnych turniejach ,wejścia do 1 ligi rocznika 2005, pierwsze powołania zawodników z naszej szkółki do reprezentacji  Mazowsza, a przede wszystkim niesamowite postępy w grze. Technika  naszych zawodników podczas rozgrywania meczy z innymi szkółkami pokazuje, że pomysł szkolenia jaki  obraliśmy na początku naszej działalności jest w 100% trafiony.

 

Na dzień dzisiejszy w naszej szkole trenuje około 180 zawodników, którą prowadzi 6 trenerów z dyplomami UEFA A lub B( wszyscy grali w piłkę w klubach).

 

Ale nasze marzenia sięgają o wiele dalej, mamy wiele pomysłów i chęci aby nasza szkółka stała się w przyszłości klubem z prawdziwego zdarzenia.

 

Własny obiekt sportowy, kawiarnia Champion, nasz zawodnik  w Reprezentacji  Polski  to  tylko niektóre z pomysłów, marzeń  ale i cele do zrealizowania.

 

Dziękujemy przede wszystkim rodzicom za zaangażowanie, pomoc, a przede wszystkim regularny dowóz dzieci na zajęcia.

 

Trenerzy S.T.F. Champion


Komentarze

Komentarze