III miejsce rocznika 2004 w turnieju w Nadrzeczu

W piątek 17.11.2017 zespół Championa rocznika 2004 udał się do Nadrzecza koło Biłgoraja na turniej w którym zmierzyły się drużyny : Hetman Zamość ,Drukarz Warszawa , Stal Stalowa Wola ,UKS Irzyk ,Wicher Kobyłka ,Celsium  Skarżysko Kamienna ,Invex  Remedies i nasz S.T. F Champion . Formuła tych zawodów ,to mecze każdy z każdym 2x 15 minut  ,więc zapowiadało się dużo grania . Po pięciogodzinnej podróży ,jeszcze tego samego dnia zmierzyliśmy się z UKS Irzykiem Warszawa . Mecz pewnie wygrywamy 5:0  i zgarniamy pierwsze 3 punkty . Po meczu udaliśmy się na kolację ,po której wszyscy poszli do swoich pokoi odpoczywać przed sobotnim dniem ,gdzie czekał nas prawdziwy maraton piłkarski ,bo do rozegrania były cztery  mecze .

Dobrze zaczynamy drugi  dzień turnieju  ,gdzie o godzinie 9.00 zmierzyliśmy się z jednym z faworytów do zwycięstwa w całych zawodach Stal Stalową Wolą ,klubem z tradycjami .Mimo bardzo wyrównanego meczu wygrywamy 1:0, po pięknym strzale z dystansu w same okienko Kuby Jaszczuka .

Trzeci pojedynek ,to rywalizacja z bardzo silną ,przede wszystkim fizycznie drużyną  Wichra Kobyłki .Mimo kilku dobrych okazji ( sam na sam Kuby Jaszczuka ,poprzeczka Natana Lalika , sam na sam Pawła Sternickiego) remisujemy 0:0 ,choć rywal w końcówce miał piłkę meczową i tylko szczęście uratowało nas przed utratą gola.

Po dłuższej przerwie ,gdzie po obiedzie mieliśmy trochę czasu na zregenerowanie zmęczonych organizmów ,stanęliśmy do czwartego pojedynku z Invex  Remedies ,zespołem ,który próbował grać w piłkę ,ale nie przekładało się to na wyniki ,bo jak do tej pory zgromadził 0 punktów .Nasi podopieczni pokazali ,że tego dnia są w dobrej formie i pewnie wygrali 5:0 ,po bramkach 3X Kuby Jaszczuka(asysta Lalik, Ciechomski) ,Janek  Kossak i samobójcze trafienie .

Ostatni mecz sobotniego dnia rozgrywaliśmy z UKS Celsium Skarżysko Kamienna ,zespołem który gra w najwyższej lidze trampkarzy w województwie świętokrzyskim i w tabeli wyprzedza ich tylko Korona Kielce. Mecz bardzo wyrównany z lekką przewagą naszego rywala .Widać było zmęczenie u naszych młodych piłkarzy ,bo na zmianę przez cały turniej mieliśmy tylko dwóch chłopców  ,co patrząc na inne zespoły wyglądało mizernie.

Po  zmaganiach na boisku wszyscy udaliśmy się na odnowę biologiczną ,a do dyspozycji mieliśmy saunę wraz z lodowatą wodą ,żeby zregenerować obolałe mięśnie .Po kolacji w pokojach zapanowała cisza ,co było dużym zaskoczeniem dla trenera ,który pamiętał poprzednią noc ( niektórzy nie spali jeszcze   23.45J)

Emocjonująco zapowiadała się niedziela ,ponieważ po dwóch dniach mieliśmy szanse na I miejsce w turnieju .

Niestety niedzielny mecz z Drukarzem Warszawa pokrzyżował nam trochę plany ,bo tylko zremisowaliśmy 0:0 ,mimo kilku wyśmienitych okazji .Zespół rywala momentami pięcioma obrońcami zamurował swoją bramkę i tylko bardzo sporadycznie przekraczał połowę boiska. Ostatecznie, żeby myśleć o najwyższych celach  musieliśmy zgarnąć trzy punkty ,w konfrontacji  z  faworytem  tego turnieju Hetmanem Zamość.

W trzecim dniu turnieju ewidentnie zabrakło nam skuteczności  i po  końcowym gwizdku sędziego znowu tylko ,a może aż zremisowaliśmy bezbramkowo z Hetmanem Zamość  ,po dobrym i zaciętym meczu .

Ostatecznie zajmujemy trzecie miejsce w turnieju ,nie przegrywając żadnego spotkania ,nie tracąc gola w całych zawodach .Duże pochwały należą się całemu zespołowi Championa ,który podczas gier pokazał charakter ,wole walki ,a przede wszystkim to ,że potrafi grać dobrze w piłkę .Patrząc na skład drużyny ,gdzie mieliśmy trzech młodszych zawodników (dwóch z rocznika 2005 i jeden z 2006)trzeba docenić nasz mały sukces .Nie spoczywamy na laurach tylko dalej ciężko trenujemy ,żebyśmy w przyszłości mieli więcej okazji do radości .

Zaznaczyć trzeba również ,że zawodnik Championa  Kuba Jaszczuk (rocznik 2005) został królem strzelców turnieju ,z dorobkiem 6 bramek .Kubie gratulujemy ,ale trzeba pamiętać ,że na jego sukces zapracowali również koledzy z drużyny .

Skład drużyny : Michał Martyniuk Melon ,Alen Szacherski ,Marcel Bykowski , Aleksander Grabowski , Janek Kossak ,Natan Lalik ,Filip Kowalski ,Paweł Sternicki ,Kuba Jaszczuk , Sergiusz Ciechomski ,Szymon Falkiewicz

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU

 

1.HETMAN ZAMOŚĆ – 15 punktów

2.CELSIUM SKARŻYSKO KAMIENNA-14 punktów

3.S.T.F. CHAMPION -13  punktów  

4.WICHER KOBYŁKA- 11  punktów

  1. STAL STALOWA WOLA -9 punktów

6.DRUKARZ WARSZAWA-7  punktów

7.IRZYK WARSZAWA – 4 punkty

8.INVEX REMEDIES – 1 punkt

 


Komentarze

Komentarze