III miejsce rocznika 2010 w turnieju Ostróda Cup

Młodzi zawodnicy  S.T.F Champion rocznika 2010 w weekend wzięli udział w silnie obsadzonym turnieju Ostróda Cup na który zostały zaproszone drużyny z całej Polski

W pierwszym dniu ( piątek )rywalizowano o  jak najlepsze losowanie do  sobotnich spotkań  .Po dwóch remisach 0:0 z Wisłą Płock i FC Wrocław Academy   oraz zwycięstwie z Małym Jeziorakiem Iława  zajmujemy II miejsce w grupie i czekamy z niecierpliwością na losowa,które z racji dobrego miejsca powinno być troszeczkę przychylniejsze .

W sobotę trafiamy do grupy D  ,z Drukarzem Warszawa ,Olimpią Elbląg i Golem Brodnicą .,,Królowie Remisów bo taka już ksywka do nas przyległa po pierwszym dniu  turnieju ,znowu bezbramkowo zakończyli dwie batalie ( Drukarz 0:0 i Gol Brodnica 0:0) i bezapelacyjnie wygraliśmy z Olimpią Elbląg 3:0 . Wyniki te dały nam znowu II miejsce w grupie i awans do Ligi Mistrzów ,gdzie mieliśmy walczyć o jak najwyższe lokaty . Jaki los jest przewrotny niech świadczy fakt ,że spotykamy tam się e ,,starymi znajomymi ” z Wisłą Płock i FC Wrocław Academy ,a na deser dostaliśmy Jagiellonię Białystok .

Jeszcze tego samego dnia w swoim pierwszym meczu grupowym ,wychodzimy zwycięsko z pojedynku z Wisłą Płock 1:0 aby za chwilę ulec nieznacznie Jagiellonii Białystok 0:1 . Ostatni mecz z FC Academy miał  dać nam odpowiedz czy następnego dnia będziemy walczyli o miejsca jeden -cztery w całym turnieju . Początek zawodów bardzo dobry ,strzelamy bramkę ale w końcówce przeciwnik wyrównuje i znowu remis . Z niecierpliwością czekamy na podliczenie punktów oraz  bramek i okazuję się ,że lepszą różnicą bramkową wyprzedzamy FC Wrocław Academy i wraz z Jagiellonią w niedzielę będziemy rywalizowali  w półfinałach ze zwycięzcami z drugiej grupy .

W niedzielę trafiamy na bardzo silną drużynę Kadry Wielkopolski ( zawodnicy Lecha Poznań ,Warty Poznań ,Akademii Raissa )i trochę bez wiary oddajemy łatwo mecz .Przegrywamy 3:0 w pełni zasłużenie . W drugim półfinale Znicz Pruszków niespodziewanie pokonał w rzutach karnych Jagiellonie Białystok i o III miejsce przyszło nam się zmierzyć jeszcze raz z  ,,Dumą Podlasia ”

Jeden z lepszych meczów w całym turnieju przynosi nam wiele ciekawych akcji i zwrotów zdarzeń .Najpierw Jaga wychodzi na prowadzenie ,a po przerwie to my  włączamy drugi bieg i strzelamy dwie bramki ,kończąc zawody wynikiem 2;1 i ciesząc się z III miejsca w całym turnieju .

Wysoki poziom zawodów  dlatego bardzo cieszy dobre miejsce Championów ,którzy pokazali wiele razy ,że potrafią grać w piłkę . Za nami uplasowały się takie  drużyny jak: Jagiellonia Białystok  ,Wisła Płock , Lechia  Gdańsk , Kadra Warmińsko -Mazurska ,Olimpia  Elbląg i  wiele innych naprawdę dobrych ekip dlatego trzeba docenić nas mały sukces .

Odnotować trzeba ,że Mikołaj Rek dostał nagrodę za najlepszego bramkarza turnieju ,a Igor Łuszczyński najlepszego zawodnika drużyny Championa . Trzeba pamiętać ,że do tych nagród przyczynili się wszyscy zawodnicy zespołu S.T.F-u . ,którzy wznieśli się na wyżyny swoich możliwości i pomogli swoim kolegom .

Skład drużyny :

Rek,Dworak ,Bykowski ,Łuszczyński , Olkowski , Tarapata , Głowacki , Chmielewski ,Szymański , Rymarczyk , Al -Saaiydeh Riad , Kabzia


Komentarze

Komentarze