Internationaler Neuenhein Cup rocznik 2009

W piątek po południu drużyna Championa 2009, wyruszyła w podróż do Frankfurtu. Już na lotnisku, niespodziewanie spotkanie z trenerem Adamem Nawałką, który bardzo chciał zrobić sobie z nami zdjęcie 😉.

W sobotnie popołudnie stawiliśmy się na boiska, gdzie do turnieju wystartowało 48 drużyn z całej Europy. Nasza przygoda zaczęła się od rywalizacji z jednym z faworytów, czyli Bayerem 04 Leverkusen. Trzeba przyznać, że starcie z niemieckim zespołem z Bundesligi było dla nas trudne, i to Aptekarze prowadzili grę. Mimo to, nasz zespół dzielnie się bronił i potrafił doprowadzić do wyrównania dzięki zabójczo wyprowadzonej kontrze. Kolejne mecze to dominacja naszego zespołu i tylko brak szczęścia sprawił, że nie wygraliśmy tych meczów dużo wyżej. Nasza wysoka dyspozycja pozwoliła nam wejść do grona elit tego turnieju.

Wyniki w grupie L

STF – Bayer 04 Leverkusen 1-1   (bramka: Iwo Kupidura)

STF – TSG  Mainaschaff 2-0   (bramki: Maciek Studziżba, Iwo Kupidura)

STF – TSV Neustadt 1-0 (bramka: Maciek Studziżba)

 

Grupa Złota

Trzeba przyznać, że tutaj zaczęła się gra na dużo wyższym poziomie. Wszystkie zespoły prezentowały podobny styl do naszego. Wyprowadzanie piłki od tyłu było w każdej akcji, co w poprzedniej fazie nie zawsze lub wcale nie miało miejsca. W zasadzie poza meczem z Hessen Kessel (zabrakło niewiele do zwycięstwa) oraz rywalizacją z Blackburn (w zasadzie to na tym meczu, przysłowiowo, zostaliśmy w hotelu), zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy. Przegrany mecz z RB Lipsk, obok meczu inauguracyjnego, był naszym najlepszym na tym turnieju. Przy odrobinie szczęścia mogliśmy nawet wygrać.

STF – Mainz 05  2-5 (bramki: Iwo Kupidura, Maciek Studziżba)

STF – Spvg Porz 2-0 (bramki: Mario Martinez-Młynarczyk, Paweł Kazała)

STF – Hessen Kessel 0-0

STF – Blackburn Rovers 0-7

STF – RB Lipsk 1-2 (bramka: Iwo Kupidura)

 

Z jednym zwycięstwem i remisem wychodzimy ze Złotej Grupy z czwartego miejsca i o awans do ćwierćfinału, przyszło nam walczyć ze zwycięzcą całego turnieju, Manchesterem City. Nie byliśmy stroną która prowadziła grę. Na ten mecz wyszliśmy z założeniem, żeby maksymalnie uprzykrzyć życie zawodnikom z Anglii oraz spróbować zaatakować na ich połowie. Trzeba przyznać, że charakterem i determinacją nie ustępowaliśmy Obywatelom ale dwa potężne strzały z dystansu zdecydowały, że przyszło nam walczyć o miejsca 13-16.

1/8 finału: STF – Manchester City 0-2

Po porażce z The Citizens, przyszło nam zagrać w mini finale o 13 lokatę. Ostatnie dwie potyczki zakończyły się zwycięstwami. Oba mecze były wyrównane i wymagały od nas maksymalnego zaangażowania. Najpierw zadecydowały karne, które wykonywaliśmy bezbłędnie a później odrobina szczęścia i determinacja pomogły nam zrewanżować się FC Mainz za porażkę w Złotej Grupie.

 

Półfinał o miejsce 13-16: STF – FC St. Pauli 1-1 (3-1 k.) (bramka: Maciek Studziżba)

Karne: Iwo Kupidura, Staś Białecki, Borys Roguski

 

Finał o 13 miejsce : STF – Mainz 05 – 2-1 (bramki: Maciek Studziżba, Jasiek Hadyś)

 

Sam turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Obecność drużyn, których nazwy znamy z gazet i telewizji mówiła sama za siebie. Dzięki świetnej grze i losowaniu, udało nam się zagrać z aż czterema drużynami z TOP 5 turnieju (Manchester City, RB Lipsk, Bayer Leverkusen, Blackburn Rovers). Mecze z nimi dały nam bardzo cenne doświadczenie i pokazało, w jakim miejscu piłkarskiej Europy jesteśmy. Chłopcy mieli niepowtarzalną okazję, bo takie mecze mogą zdarzyć się raz w życiu, a wielu zawodników może marzyć o rywalizacjach z tak topowymi markami. Brawa dla całego zespołu, który dał z siebie 100% a każdy z zawodników miał swój duży wpływ na końcowy rezultat z którego możemy być dumni 😊

 

Skład STF Champion: Aleks Martinez-Młynarczyk, Maciek Habrowicz, Staś Białecki, Borys Roguski, Iwo Kupidura, Mario Martinez-Młynarczyk, Paweł Kazała, Karol Jesiona, Maciek Studziżba, Jasiek Hadyś

Klasyfikacja złotej grupy.
1. Manchester City (Anglia)
2. Bayern Monachium
3. RB Lipsk
4. Bayer 04 Leverkusen
5. Blackburn Rovers (Anglia)
6. SSV Buer
7. Borussia Dortmund
8. Hertha 03 Zehlendorf
9. Stuttgarter Kickers
10. Sparta Praga (Czechy)
11. TSV Weiss
12. FV Neuenhein I
13. STF CHAMPION (Polska)
14. FSV Mainz 05
15. FC St. Pauli
16. SV Werder Brema
17. Tennis Borussia Berlin
18. VfB Unterliederbach
19. Spvg Porz
20. FC Genua (Włochy)
21. Viktoria Koln
22. KSV Hessen Kessel
23. Spvgg Neu-Isenburg
24. TSG Wiesec

22041910_1542345205811528_1876207594431142007_o40_15x2125_15x2116_15x2121_15x21

 


Komentarze

Komentarze