Piąte miejsce rocznika 2007 w turnieju API CUP w Zakopanem

Po raz trzeci rocznik 2007 zawitał do Zakopanego na turniej piłkarski API CUP .  Dwa poprzednie wyjazdy były  bardzo udane jeżeli chodzi o miejsca zajmowane na podium . Pierwsze i drugie miejsce ,wszyscy zastanawiali się jak będzie tym razem?

Pierwsze spotkanie odbyło się już w piątek o godzinie  9:00. Przeciwnik to  najlepsi zawodnicy z Bydgoszczy pod nazwą Elite Academy Bydgoszcz. Mecz był toczony w szybkim tempie ,każda z drużyn miała swoje sytuacje, ale niestety nie padła żadna bramka.

Kolejny  rywal , to Ukraiński Fc Rukh Vynnyky. Przewaga naszego zespołu przez całe spotkanie i dwa gole zdobyte, dzięki wysokiemu pressingowi. Najpierw Adrian Wielgolaski odbiera piłkę obrońcy i strzela nie do obrony , a w drugiej akcji Mateusz Guzowski, po odbiorze ,wpada z lewej strony w pole karne, chce podawać do nieobstawionego Adriana. Po zagraniu piłkę odbija bramkarz przed pole karne, gdzie nabiega Kamil Kędzior  i bez zastanowienia ,wewnętrzną częścią stopy, strzela koło bramkarza. Koniec meczu pewnie wygrywamy 2:0.

Na koniec piątkowego dnia gramy jeszcze z liderem grupy Górnikiem Łęczna ,który wygrał dwa pierwsze spotkania. To był nasz najlepszy mecz tego dnia ,dobre ,szybkie akcje ,sporo sytuacji i bramka Guza, wygrana 1:0 jak najbardziej zasłużona.

W sobotę zaczynamy od mocnej ekipy Cracovia Kraków. Od początku spotkania zagraliśmy bardzo wysokim pressingiem, co powodowało, że zespół z Krakowa nie potrafił wyjść ze swojej połowy, ale z drugiej strony ,brawo dla trenera za naukę wyprowadzania piłki od tyłu w tym wieku ,co jest w Polsce mało powszechne. My zabierając piłkę stwarzaliśmy sobie sytuację podbramkowe , jedną z nich wykorzystał z rzutu karnego Wielki. Do końca spotkania obraz gry nie zmieniał się, Cracovia sporadycznie wyprowadzała kontry, a my parliśmy cały czas do przodu ,aby podwyższyć wynik meczu. Udaje nam się zdobyć kolejnego gola w ostatniej akcji .Dośrodkowanie  z lewej strony  Mateusz Guzowski  przedłuża piłkę piętką ,ta dochodzi do Kamila, który wpycha ją do bramki. Kolejny dobry mecz i do tego wielkie zaangażowanie wszystkich zawodników.

Drugi sobotni mecz to gra z najbardziej walecznym zespołem z Ukrainy Djusz Chmielnicki. Tak jak przewidywaliśmy to była ,,wojnenka’’ ,walka o każdy skrawek boiska. My pomimo trudnych warunków próbowaliśmy grać w piłkę i stworzyliśmy dwie stu procentowe sytuacje ,niestety nie wykorzystane. Jak to zazwyczaj bywa , jeden błąd w kryciu i tracimy gola i punkty.

Ostatnie dwa spotkania to dobra gra ale przede wszystkim gole . Wygrana z Akademią Jaworzno 1:0 bramka Wielkiego po podaniu Kuby Janiszewskiego .Warta jest także podkreślenia dobra gra w bramce Kuby Chełmickiego .Ostatni mecz to gra o lidera grupy .Osiągamy cel wygrywając 3:0 ( 2 bramki Wielgolaski  ,gol samobójczy ,asysty dopisują Guzu i Janisz) świetna gra naszego bloku obronnego powoduje, że w 7 meczach tracimy tylko jednego gola i zajmujemy pierwsze miejsce w grupie.

Faza pucharowa i mecz w niedzielny poranek ze Stalą Mielec.
Bardzo dobra gra Championów przez całe spotkanie ,mieliśmy dużą przewagę przez co stwarzaliśmy sobie stu procentowe sytuacje, niestety  odwieczna bolączka skuteczność . Jak mówi piłkarskie powiedzenie ,,niewykorzystane sytuacje się mszczą ‘’i tak było tym razem. Stal oddaje pierwszy strzał w meczu ,na dwie minuty przed końcem ,niestety piłka ląduje w siatce  . Przez porażkę gramy o miejsca 5-8.

Kolejny przeciwnik ,to Ukraiński Djusz Żydaczów .
Niezły mecz obu ekip, ale to my zdobywamy gola z rzutu wolnego po mocnym uderzeniu Kamila. Kędziora .

Ostatni nasz pojedynek  w turnieju ,to walka o piąte miejsce. W przebiegu meczu trzeba przyznać, że Łomianki sprawiały  troszkę lepsze wrażenie, ale było widać zmęczenie obu zespołów, co przełożyło się na małą ilość sytuacji podbramkowych. Brak goli oznacza konkurs rzutów karnych.

 Jako pierwszy do strzału podchodzi zawodnik z Łomianek i zdobywa bramkę.

Na 1:1 wyrównuje Maks Zubek.

Kolejna seria to, świetna obrona naszego bramkarza Natana Ońko, niestety w tej serii niezawodny do tej pory Julek Hadyś trafia w poprzeczkę.

 Ostatnia seria i kolejna parada Natana ,który broni mocne uderzenie . Na koniec podchodzi nasz kapitan Mateusz  Lipka i pewnym strzałem daje zwycięstwo.

 Podsumowują ,zagraliśmy na dobrym poziomie, było bardzo duże zaangażowanie, dużo biegania , wspaniałych akcji i goli .Na minus na pewno skuteczność , niestety żeby wygrać turniej w fazie pucharowej, nie ma miejsca na błędy, bo jeden  może skutkować grą o niższe lokaty  i tak było tym razem.

Bilans 10 meczy 7 wygranych 1 remis i tylko 2 porażki .W bramkach 10-2 .
Wielkie podziękowania dla rodziców za pomoc  podczas turnieju !!!!!

Skład:
-Kuba Chełmicki
-Natan Ońko
-Antek Kossak
-Julek Hadyś
-Kamil Kędzior
-Dawid Małysa
-Mateusz Lipka
-Mateusz Guzowski
-Adrian Wielgolaski
-Kuba Janiszewski
-Piotr Soldecki
-Maks Zubek

Końcowa klasyfikacja:

1, Cracovia Kraków 🥇 🏆
2. Arkonia Szczecin🥈
3. Elite Academy Bydgoszcz🥉
4.UKS SMS Stal Mielec
5.STF Champion Warszawa
6.KS Łomianki
7.DJUSSZ Zydaczów 🇺🇦
8.DJUSSZ Chmielnicki 🇺🇦
9.Akademia 2012 Jaworzno
10.Górnik Łęczna
11.MUKS Mineralni Krynica
12.Gwarek Zabrze
13.Rukh Wynnyki 🇺🇦
14.Borek Kraków
15.Królewscy Płock
16.Fablok Chrzanów


Komentarze

Komentarze