Podsumowanie roku

Podsumowanie ligowe oraz plany na następny rok.

 

Za nami pierwszy rok rozgrywek piłkarskich w których wzięły udział nasze zespoły. Biorąc pod uwagę wszystkie drużyny, bardzo udany. Przy podsumowaniu można wziąć  pod uwagę wyniki oraz, co najważniejsze postępy w grze naszych podopiecznych. Cały czas trzymamy się planu, aby wszystkie nasze zespoły nauczyły się gry piłką tzn. wyprowadzanie od tyłu, unikanie długich podań na oślep , wychodzenie spod pressingu rywala. Zdajemy sobie sprawę, że czasami przez takie próby grania tracimy dużo bramek, ale wiemy też, że nauka ta nie pójdzie w las i będzie procentowała w najbliższej przyszłości. Oczywiście chcemy wygrywać, bo zwycięstwa podnoszą morale drużyny, dają radość chłopcom, a nam  odpowiednią reklamę szkółki. Moglibyśmy obrać drogę na skróty i  tak jak w wielu  szkółkach  (wynik najważniejszy)przenosić ciężar gry długimi podaniami na połowę przeciwnika(dalekie wykopy piłki, )ale indywidualnie i drużynowo nasze zespoły nie rozwijałyby się odpowiednio. Cieszy nas fakt, że na przełomie tego roku  nasi zawodnicy zrobili duże postępy w grze, co utwierdza nas, że droga, którą obraliśmy jest prawidłowa. Oczywiście wśród tak licznej grupy zawodników (prawie 200) będą też osoby, które nie są zadowolone z postępów dziecka. Dlatego w rozmowach indywidualnych proponujemy różne rozwiązania, nawet takie (jeśli rodzic nie zgadza się z obranym przez nas planem treningowym) na zmianę barw klubowych .

 

2008

 

Podsumowanie:

I miejsce w lidze lesznowolskiej, w której skład weszło 6 zespołów z okolic.

 

Priorytetem była nauka ustawienia, poruszania się i gra zespołowa, co nie jest proste w tym wieku.

 

Nasi Championi pokazali że w wieku 7 lat można rozgrywać akcje kombinacyjne, myśleć na boisku, a przede wszystkim stwarzać sytuacje i strzelać DUŻO pięknych bramek. Bilans mówi sam za siebie:

– 10 meczy, 10 wygranych  w bramkach 93-11

 

Co najbardziej cieszy, pozytywne opinie trenerów przeciwnych drużyn i kibiców o grze naszych chłopaków.

 

Plany:

Rocznik 2008 wystąpi w lidze mazowieckiej

 

Cel:

Nauka techniki, koordynacji i awans do pierwszej ligi mazowieckiej. Najważniejszy  cel dotyczący wszystkich naszych zespołów, to CZERPANIE RADOŚCI Z GRY W PIŁKĘ NOŻNĄ!!!!!!!

 

2007

 

Podsumowanie:

Zespół rocznika 2007 uzyskał awans z 3  ligi mazowieckiej, bezpośrednio  do 1 ligi.

 

Od września chłopcy i z rocznika 2007 brali udział w wielu turniejach i meczach sparingowych. Bardzo dobre wyniki skłoniły nas w lutym, do zgłoszenia  naszej ekipy do ligi mazowieckiej. Trafiliśmy  do 3 ligi, gdzie byliśmy bezapelacyjnie najlepszą drużyną. Od początku rozgrywek zawodnicy pokazywali, że będą faworytem tej grupy. Mecze ligowe pozwalały nam doskonalić elementy, które ćwiczyliśmy  na treningach. Chłopcy  jak to w tym wieku bywa, grali bardzo nierówno, dobre mecze przeplatali słabszymi, ale co ważne, nawet przy słabszej dyspozycji potrafili stwarzać sytuacje i zdobywać bramki, co pokazuje wielki potencjał drużyny.

 
Osiem zwycięstw i tylko jedna porażka pokazuję siłę tej młodej ekipy

 

Plany:

Nauka techniki i koordynacji  oraz dobra postawa  w pierwszej lidze

 

Cel:

Utrzymanie się i dobra gra w pierwszej lidze.

 

2006

 

Podsumowanie:

Liga Pokoju (4 miejsce).

 

Chłopcy z rocznika 2006 pokazali w kilku meczach, że również w nich drzemie duży potencjał i jeszcze nie raz sprawią miłą niespodziankę w lidze mazowieckiej. Zdecydowanie  więcej razy powinni wychodzić  zwycięsko z pojedynków  z drużynami w lidze pokoju, gdzie piłkarsko nie byli gorsi od zespołów  z czuba tabeli.

 

Plany:

Zespół został zgłoszony do ligi mazowieckie, zacznie od 3 ligi

 

Cel:

Walka o awans i grę z lepszymi zespołami oraz nauka podstaw taktyki (poruszania się formacji na boisku)

 

2005 B

 

Podsumowanie :

Liga Pokoju (8 miejsce).

 
Ze względu na dużą ilość zawodników w roczniku 2005, chłopcom, którzy przegrali rywalizację o ligę mazowiecką, postanowiliśmy dać szansę ogrywania się w lidze pokoju. Zadanie ciężkie ze względu na grę w starszym roczniku 2004. Pierwsza część sezonu  nie była najlepsza, braki techniczne i  indywidualne błędy poszczególnych chłopców, powodowały  straty punktów i zbyt dużą ilość bramek. Największe  rozczarowanie, to brak zaangażowania u niektórych zawodników  w kilku meczach.

 

Druga część sezonu pokazała że treningi zimowe nie poszły na marne.

 

Próby rozgrywania piłki od tyłu, wyraźna poprawa cech wolicjonalnych u  zawodników, zaowocowały  punktami w tabeli, a indywidualnie awansem  do zespołu 2005 A.

 

Do poprawy jest jeszcze wiele elementów nad którymi już teraz zespół zaczął pracować, a gra z rówieśnikami, przy większym zaangażowaniu wszystkich zawodników da odpowiednie wyniki.

 

Plany:

Zespół został zgłoszony do ligi mazowieckiej i zacznie rozgrywki od piątej ligi.

 

Cel :

Ogrywanie się drugiego zespołu i próba awansu do 4 ligi oraz doskonalenie techniki i motoryki, przeplatane zajęciami z podstaw taktyki.

 

2005

Podsumowanie:

Liga Mazowiecka

– pierwsze  poł roku 1 miejsce

– drugie  pół roku 3 miejsce

 

Rocznik 2005 jako pierwszy w Championie został zgłoszony do ligi mazowieckiej.

 

Na początku wielka niewiadoma, pierwsze mecze rozegraliśmy z zespołami  z regionu ursynowskiego i od razu zespół pokazywał duży potencjał. Dobra gra, szybkie wymiany piłek, piękne akcje i gole, to była  wizytówka naszej drużyny.   Osiem meczy, osiem wygranych, najwięcej bramek zdobytych i najmniej straconych.

 

Drugie półrocze to gra w 1 lidze. Zespół grał bardzo nierówno, już w pierwszej kolejce po bardzo słabym początku meczu i stracie  bramek , drużyna musiała gonić wynik, by w samej końcówce uratować remis. Po za dwoma spotkaniami z Olimpią i Polonią na wyjeździe, gdzie przez całe spotkanie zespół grał świetnie i strzelił dużo bramek, inne mecze nie wyglądały już tak okazale.

 

Chłopcy  grali bardzo nierówno, przeplatając dobre tercje, słabszymi. Bardzo cieszy opinia trenerów drużyn przeciwnych, że Champion jest drużyną grającą ładną piłkę . Poza tym, cenne sparingi z najlepszymi zespołami w Warszawie, gra w Mini mistrzostwach Warszawy, plus udział w turniej Baltic Cup, gdzie mogliśmy rywalizować między innymi z angielskim  Evertonem, dały cenne doświadczenie tej perspektywicznej drużynie.

 

Plany:

Zespół zacznie grę w drugiej lidze mazowieckiej

 

Cel:

Awans do grona najlepszych zespołów Warszawy, nauka techniki, taktyki, motoryki.

 

2003/4

Podsumowanie-Liga Pokoju (9 miejsce).

 

Od początku wiedzieliśmy, że ten rocznik będzie miał najtrudniejszy debiut.

 

Po pierwsze, dzieci  które w wieku 10, 11 lat zaczynają przygodę z piłką w klubach, mają duże zaległości piłkarskie i koordynacyjne (brak odpowiednich warunków na lekcjach WF-U, komputery, mało ruchu itd…)Musi minąć sporo czasu, żeby wszystkie te elementy nadrobić. Po drugie, zgłosiliśmy nasz zespół  do ligi Pokoju, gdzie często przychodziło się nam  mierzyć z drużynami dwa lata starszymi.

 

Od początku ligi nasz zespół próbując walczyć, przegrywał mecz za meczem, nie dając sobie rady z większymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami.

 

Po każdym spotkaniu,   konsekwentnie tłumaczyliśmy zawodnikom, że ciężka praca, którą wykonują na treningach przyniesie efekty  i,  że  w rundzie rewanżowej będzie im się dużo łatwiej grało.

 

Runda rewanżowa potwierdziła nasze przeczucia i pokazała, że półroczny trening nie poszedł na marne.
Porażki były dalej, ale to my graliśmy w piłkę, a przegrywaliśmy tylko i wyłącznie siłą fizyczną(wiek).
Jednak w dwóch  ostatnich kolejkach, naszym rywalom nie pomogły wzrost i siła. Szybka i kombinacyjna gra , a przede wszystkim skuteczność, pozwoliły na okazałe zwycięstwa, które dały nam wszystkim wiele radości.
Teraz czas na trening i grę w nowym ustawieniu po dziewięciu zawodników.

 

Wielkie gratulacje dla całego zespołu.

 

Plany:

Rocznik 2003/4 zostanie zgłoszony do rozgrywek ligi mazowieckiej.
Zespół zacznie rozgrywki od piątej ligi

 

Cel :

Na pierwsze półrocze – nauka gry w systemie 9 zawodników i ogrywanie  się.

 

Drugie półrocze – próba awansu, co pozwoli na grę z lepszymi zespołami. Nauka taktyki jaka będzie obowiązywała na dużym boisku w dziewięcioosobowym składzie.

 

TERAZ CZAS NA ZASŁUŻONY ODPOCZYNEK(WAKACJE), ALE PO PRZERWIE RUSZAMY PEŁNĄ PARĄ DO TRENINGÓW, ŻEBY ZAWODNICY W ŻÓŁTO –ŻARÓWIASTYCH  STROJACH, ZAWSZE ZWYCIĘSKO I W DOBRYCH NASTROJACH SCHODZILI Z BOISKA☺


Komentarze

Komentarze