Podsumowanie rundy jesiennej seniorów

Koniec ligi oznacza początek podsumować a więc zaczynamy od najstarszego zespołu czyli naszych seniorów w rundzie jesiennej. ⚽💪

To już trzeci sezon gry naszych zawodników w lidze seniorów. Miał być to najtrudniejszy sezon ze względu na liczne zmiany, spowodowane, po pierwsze odmłodzeniem składu (według założeń odeszli wszyscy starsi zawodnicy, którzy pomogli nam na początku trudnej drogi w seniorach), po drugie dobra gra, przy bardzo młodym zespole, spowodowała zainteresowanie mocniejszych klubów, czego efektem były transfery siedmiu podstawowych zawodników. Jednak praca oraz model szkolenia, który mamy w naszej Akademii od 10 lat spowodował, że kolejni młodzi, utalentowani zawodnicy wchodzą do drużyny seniorów. Dobre wyszkolenie techniczne oraz przygotowanie motoryczne predysponuję ich do rywalizacji w pierwszym składzie i zastąpienia starszych zawodników. W tym sezonie pokazaliśmy dużo dobrej gry, widać jeszcze większą dyscyplinę w grze defensywnej oraz progres w grze ofensywnej. Oczywiście brakuje jeszcze stabilizacji, ale przy tak dużej liczbie młodych zawodników (Najstarszy zawodnik nie licząc bramkarza, jest z rocznika 2005 -najmłodszy 2008 r.) jest to normalne zjawisko. Kończymy rundę jesienną w połowie stawki, mając do trzeciego miejsca dziewięć punktów straty. Siedem zwycięstw, sześć porażek oraz dwa remisy to bilans naszego zespołu. Patrząc realnie, mogliśmy mieć tych punktów dużo więcej, ale futbol, który chcemy grać, czyli wyprowadzanie piłki od tyłu podaniem lub dryblingiem niesie za sobą wiele ryzyka. Robimy sporo błędów i tracimy proste bramki, ale jest to wkalkulowane, patrząc na filozofię i priorytety w naszej grze. Stwarzamy sporo sytuacji, których nie wykorzystujemy, ale najważniejsze, że nie boimy się jako młody zespół podejmować ryzyka. W przyszłości to na pewno przyniesie wymierne efekty Przed nami długa zima, w której będziemy chcieli jeszcze więcej popracować. Do końca grudnia mamy do rozegrania cztery sparingi z zespołami z wyższych lig. Nowy Rok zaczynamy obozem w Suścu oraz meczami sparingowymi, co zwiastuję jeszcze większą pracę i obciążenia treningowe. Na pewno w nowym sezonie zobaczymy nowe twarze w zespole, kolejnych młodych zawodników naszej Akademii, którzy czekają na swoją szansę w piłce seniorskiej.

Strzelcy bramek:
15- Antoni Ślazewicz
6- Adrian Wielgolaski
3- Stanisław Rochalski, Maciej Jaroszewski, Franek Stefaniuk
2- Ignacy Morawski, Piotr Bobko, Jaś Żelich
1- Jakub Janus, Antoni Wiśniewski, Franek Lewandowski

Asysty:
6- Adrian Wielgolaski
5- Maciej Jaroszewski
4- Stanisław Rochalski, Franek Lewandowski
3- Antoni Ślazewicz
2- Adam Krawczyk