Podsumowanie rundy rocznik 2008

Czas na kolejne podsumowanie rozgrywek ligowych. Dzisiaj kilka informacji o roczniku 2008.
 
Zawodnicy z rocznika 2008 w poprzednim sezonie grali w Lidze Wojewódzkiej. Tak jak miało to miejsce w starszym roczniku 2007, w tym przypadku również podjęliśmy decyzję o zgłoszeniu drużyny do starszego rocznika. I tak od września zespół 2008 rozpoczął rywalizacje w II Lidze Okręgowej w roczniku 2007. Drużyna zagrała 10 meczów ligowych, odnosząc 6 zwycięstw, 2 remisy i 2 porażki zdobywając w sumie 20 pkt. Zajmując 1 miejsce w tabeli, rocznik 2008 awansował do 1 Ligi Okręgowej.
 
Komentarz trenera Bartosz Piętka:
,,Zespół został zgłoszony do starszego rocznika, aby przygotowywać ich, aby w przyszłości szybciej i sprawniej wejść do zespołu seniorów. Różnica fizyczna w lidze była bardziej widoczna niż w przypadku starszego rocznika. Rywale mieli zdecydowanie większą przewagę w tym aspekcie. Cieszy przede wszystkim to, że o awansie zadecydowały nasze umiejętności piłkarskie, a w każdym meczu zawodnicy grali do końca i dawali z siebie wszystko niezależnie od wyniku na boisku.”
 
Strzelcy bramek:
14 – Teodor Żakowicz
9 – Franciszek Urban
4 – Krzysztof Jurkiewicz
2 – Jan Von Brandt-Olenderek, Antoni Stanios
1 – Adam Krawczyk, Mateusz Lipka, Jakub Nowakowski, Dawid Małysa, Adrian Marczuk, Franciszek Lewandowski, Kacper Jaskóła, Łukasz Kowalski, Tomasz Pilarek, Karol Klimek, Iwo Kupidura, Emil Deryj

Komentarze

Komentarze