Reprezentacja rocznika 2013 z drugim miejscem w Lidze Europy na Semp Winter Cup

Nasi młodzi Championi przez dwa dni zdobywali kolejne cenne doświadczenie oraz mogli w warunkach polowych realizować założenia treningowe.
Poniżej wypowiedź trenera Tomasza Bączka:
„W ostatni weekend listopada wybraliśmy się na dwudniowy, mocno obsadzony turniej SEMP Winter Cup. We wszystkich meczach pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony prezentując wysoki poziom gry naszych zawodników, którzy dali z siebie wszystko. Pierwszego dnia pechowe 3 porażki różnicą jedną bramką sprawiły, że nie udało nam się zakwalifikować do Ligi Mistrzów. Patrząc na dyspozycję Championów można odczuwać niedosyt, ponieważ zasłużyliśmy na walkę o czołowe miejsca. Ryzykowny styl jaki stosujemy, czyli gra opierająca się na krótkich podaniach przy wznowieniu gry (co jest bardzo rzadkie na tego typu turniejach) doprowadza do błędów, z których jednak za każdym razem chłopcy wyciągają wnioski dzięki czemu z czasem z pewnością będzie ich coraz mniej. Ostatecznie turniej kończymy na drugim miejscu w Lidze Europy, w której nie przegraliśmy żadnego meczu. Z turnieju wracamy w pełni zadowoleni, ponieważ naszym celem na te rozgrywki było między innymi szukanie dryblingu w grze 1 na 1 i chłopcy bardzo dobrze to zrealizowali co sprawiało, że przeciwnicy byli spóźnieni i skończyliśmy bardzo poobijani. W turnieju zagrały następujące drużyny: Radomiak Radom, Stomil Olsztyn, Legia SS, SEMP Warszawa, Juventus Academy, AP Reissa, FA Warszawa, Talent Warszawa i inni.”

Komentarze

Komentarze