Sukces małych Championów w Football Pro Cup Masters Poznań

W  sobotę 06.01.2018 nasi podopieczni udali się do Poznania na bardzo silnie obsadzony turniej Football Pro Cup Msters rocznika 2010 . Oprócz S.T.F . Champion mogliśmy zobaczyć kilka  drużyn ekstraklasowych klubów ,jak  KGHM Zagłębie Lubin ,Pogoń Szczecin ,czy chociażby Śląsk Wrocław .Dwa z  nich  (Zagłębie ,Śląsk) mieliśmy w swojej grupie ,dlatego rywalizacja zapowiadała się ekscytująco . Przez fazę grupową przebrnęliśmy jak burza nie przegrywając żadnego meczu i z  kompletem 8 punktów ,zajęliśmy pierwsze miejsce . Zatem czekaliśmy na drużynę z grupy B ,która zajmie drugą  lokatę   i będzie rywalizowała z naszymi podopiecznymi w półfinale . Rywal  z Londynu(Magic London) postawił wysoko poprzeczkę i po ciężkim meczu wygrywamy 2:1(bramki :Krupa ,Rek ) ,ciesząc się jednocześnie z Finału ,gdzie czekała na nas bardzo dobrze grająca ekipa Olimpicu  Wrocław .Wszyscy zgromadzeni na trybunach kibice ,rodzice (również innych drużyn ) ,którzy byli  wcześniej już na turnieju w poznańskiej Arenie  ,jednogłośnie stwierdzili ,że tak dobrego Finału w wykonaniu obu drużyn dawno nie było .Wychodzimy na prowadzenie za sprawą Oliviera Bykowskiego ,by dosłownie za 30 sekund wrocławianie doprowadzili do wyrównania ,a po minucie już prowadzili 1:2 . To nie zdeprymowało naszych małych  wojowników ,którzy zmęczeni ,walczyli o każdy centymetr boiska . Gdy wydawało się ,że przegramy tą rywalizację ,w jednej z ostatnich sekund  , Olivier Bykowski przeprowadza indywidualną akcję ,odgrywa piłkę do Wiktora Dziekońskiego i głośni kibice Championa mieli powody do radości .Seria rzutów karnych nie mogła zacząć się lepiej dla nas ,ponieważ rewelacyjnie broniący w tych zawodach Michał Roguski ,broni strzał rywala . My w dwóch pierwszych jedenastkach pewnie strzelamy gole za sprawą Mikołaja Reka i Wiktora Dziekońskiego i wystarczy ,żeby Kuba Dworak trafił do bramki .Niestety najpierw Kuba ,a później Olivier Bykowski nie trafiają w bramkę i rywal cieszy się z I miejsca w turnieju .Nam na osłodę pozostaję srebrny medal ,ale również bardzo  cenne doświadczenie  .Pokazaliśmy kawał dobrego  futbolu  ,oraz indywidualne umiejętności piłkarskie ,które  są  już na wysokim poziomie (jak na ten wiek) ,dlatego musimy jeszcze bardziej pracować na treningach ,by  w przyszłości cieszyć się ze zwycięstw  i wychować  reprezentanta/ów Polski .

Na pochwałę zasługuję cały zespół ,który stanowił monolit ,ale trzeba też pochwalić naszych rodziców (kibiców) ,którzy najpierw dowieźli nasze pociechy do Poznania ,a później nie szczędzili gardeł ,żeby im kibicować .BRAWO!!!!!. Michał Rogucki  został najlepszym bramkarzem turnieju na co w 100% sobie zasłużył !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

1 Mecz:
*STF Champion 7:2 AP Reissa *
Skład: M.Roguski, M.Rek, J. Krupa (6′ W.Serafin), K.Dworak, O.Bykowski (6′
W.Dziekoński)
Strzelcy: K.Dworak x4, Bykowski  x1, W.Dziekoński x1, M.Rek  x1.

2. Mecz:
*STF Champion 3:0 Zagłębie Lubin *
Skład: M.Roguski, M.Rek, W.Serafin, K.Dworak (6′ J.Krupa), O.Bykowski (6′
W.Dziekoński)
Strzelcy: M.Rek x1, O.Bykowski x2

3 Mecz:
*STF Champion 3:3 Śląsk Wrocław *
Skład: M.Roguski, M.Rek, J.Krupa, K.Dworak (6′ W.Serafin),
W.Dziekoński (6′ O.Bykowski)
Strzelcy: K.Dworak x2, O.Bykowski x1.

4 Mecz:
*STF Champion 2:2 Arkonia Szczecin *
Skład: M.Roguski, M.Rek, W.Serafin (6′ J.Krupa), K.Dworak (6′
W.Dziekoński), O.Bykowski
Strzelcy: O.Bykowski x1, W.Serafin x1.

Półfinał:
*STF Champion 2:1 Elite Magic London *
Skład: M.Roguski, M.Rek, J.Krupa, W.Serafin (6′ K.Dworat),
W.Dziekoński (6′ O.Bykowski)
Strzelcy: J.Krupa x1, M.Rek x1.

Finał:
*STF Champion 2:2 (2:3k) Olympic Wrocław *
Skład: M.Roguski, M.Rek, J. Krupa (6′ W.Serafin), K.Dworak, O.Bykowski (6′
W.Dzieroński)
Strzelcy: O.Bykowski x1, W.Dziekoński x1.

Miejsca:
1. Olympic Wrocław
*2. STF Champion *
3. Elite Magic London
4. AP Reissa
5. Arkonia Szczecin
6. Varsovia Warszawa
7. Śląsk Wrocław
8. AP Falubaz
9. Pogoń Szczecin
10. Zagłębie Lubin


Komentarze

Komentarze