Sukces w turnieju OSiR Włochy Cup

Ogromny sukces osiągnęli młodzi zawodnicy S.T.F. Champion z rocznika 2007.W sobotę 15.11.2014 wzięli udział w turnieju piłki nożnej  OSiR WŁOCHY  CUP 2014,w którym zajęli drugie miejsce. Turniej  odbywał się na hali przy ul. Gładkiej i wzięło  w nim udział  14 zespołów .Nasza drużyna znalazła się w grupie I z takimi zespołami  jak: UKS Okęcie Warszawa I, Drukarz Warszawa I,UKS Varsovia Warszawa I, Sokół Warszawa, APJD Warszawa,  Akademia Sportu.

 

Już pierwszy mecz z Sokołem Warszawa pokazał ,że nasi chłopcy są bojowo nastawieni ,co przełożyło się na grę ,oraz wynik spotkania. Pierwszą rywalizacje  w grupie zwyciężyliśmy bezapelacyjnie 6: 0,a autorami bramek byli: Mateusz Lipka, Maks Turniak 2, Dawid Małysa, Maciek Wasiak, Piotrek Soldecki.

 

W drugim spotkaniu grupowym zmierzyliśmy się z dobrze radzącą sobie w tym turnieju APJD Warszawa. Mecz ten miał  dwa oblicza, najpierw nie strzelony karny przez naszego przeciwnika(piękna obrona Piotra Soldeckiego), a chwilę później Maciek Wasiak, po ładnej indywidualnej akcji Mateusza Lipki daje nam zwycięstwo.

 

Następnym naszym przeciwnikiem była Akademia Sportu Imielin .Nasi zawodnicy w  tym  spotkaniu tylko potwierdzili swoją dobrą formę  wygrywając  3:0, a bramki  strzelali: Maks Zubek2 i Maks Turniak.

 

W czwartym spotkaniu zmierzyliśmy się z najcięższym rywalem (jak się później okazało ) Varsovią I Warszawa. Mimo wielu okazji z obu stron, mecz zakończył się bezbramkowym wynikiem 0:0. W tym momencie remis ten dawał nam pierwsze miejsce w grupie, pod warunkiem, że w ostatnich dwóch meczach zdobędziemy 3 punkty.

 

Jak się okazało nasi chłopcy w tym dniu nie mieli ochoty na żadne kalkulacje  i z kwitkiem odprawili najpierw Okęcie I Warszawa 3:1, a w ostatnim meczu grupowym Drukarz I Warszawa 2:0. Bramki w tych meczach strzelali: Piotr Soldecki 2,Łukasz Kowalski, Dawid Małysa, Maks Zubek.

 

Z dorobkiem 16 punktów  i bilansem bramkowym 15 strzelonych bramek, i tylko 1 stracona ,czekaliśmy na rozstrzygnięcia  w grupie II ,gdzie rywalizowały takie zespoły jak: UKS Okęcie II Warszawa, Viktoria Głosków, Drukarz II Warszawa, UKS Bródno, Football AC. Płońsk, UKS Varsovia  Warszawa II, Siedlce 9.

 

Przy gorącym dopingu kibiców (naszych rodziców ), chłopcy zaczęli półfinałową rywalizację z Siedlce 9.Po dobrym początku i pięknej bramce z główki Piotrka Soldeckiego ,nasz rywal rzucił się do frontalnych ataków. Efektem tego była wyrównująca bramka ,która podziałała bardzo mobilizująco na zespół S.T.F. CHAMPION. Po składnej, drużynowej akcji i silnym uderzeniu Dawida Małysy wyszliśmy na prowadzenie 2:1.W końcówce meczu Mateusz Lipka strzela bramkę na 3:1 i finał z naszym udziałem staje się faktem.

 

W wielkim Finale spotkaliśmy się z Varsovią II Warszawa i trzeba przyznać, że mecz ten dostarczył wielu emocji zarówno kibicom ,trenerom  jak i zawodnikom. Już pierwsza akcja naszego przeciwnika mogła skończyć się bramką, ale dobra interwencja Macieja Wasiaka uratowała nas przed stratą gola. Co nie udało się Varsovii, udało się naszemu zespołowi. Krótkie rozegranie rzutu rożnego i Mateusz Lipka daje nam prowadzenie w tym meczu 1:0.Po tej bramce do głosu doszli zawodnicy przeciwnika ,którzy w końcówce meczu wyrównali wynik spotkania na 1:1. Po ciężkim boju o zwycięstwie miała zadecydować seria rzutów karnych. Z każdej drużyny zostali wytypowani trzej zawodnicy którzy mieli rozstrzygnąć tą rywalizacje.

 

W pierwszej serii  najpierw przeciwnicy nie strzelili karnego ,a chwilę później dobrą interwencją popisał się brakarz Varsovii  i stan rywalizacji nadal był remisowy.

 

Druga seria – Varsovia strzela, my strzelamy i nadal nie ma rozstrzygnięcia.

 

Dopiero trzecia seria rzutów karnych wyłoniła zwycięzców – Varsovia strzela, my nie .

 

Srebrny medal to duże osiągnięcie chłopców ,którzy pokazali się z bardzo dobrej strony sportowej .Warto wspomnieć ,że  nasz zawodnik Mateusz Lipka został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Mateuszowi gratulujemy i przypominamy, że sukcesy indywidualne w grach zespołowych, to też zasługa jego kolegów.

 

Dziękujemy zawodnikom, rodzicom za godne reprezentowanie barw naszej szkółki.


Komentarze

Komentarze