Turniej rocznika 2010 w Licheniu

W weekend 17-19.11.2023 drużyna S.T.F. Champion  rocznika 2010 udała się do Lichenia na turniej, w którym brały udział zespoły z Polski ,Litwy i Łotwy .
W piątek, po zameldowaniu się w hotelu ,czekały nas dwa mecze, w których zmierzyliśmy się  ,jak się później okazało z najsilniejszymi rywalami w grupie ,a w ostatecznym rozrachunku również w całym turnieju .W pierwszy mecz z Odrą Opole nie wchodzimy dobrze ,przeciwnik lepiej operował piłką ,stwarzając okazje do strzelenia gola ,ale na posterunku był bardzo dobrze broniący w całym turnieju Mikołaj Rek .Po kwadransie to my zaczynamy dominować na boisku, czego efektem jest strzelona,piękna bramka przez Tymka Olkowskiego i prowadzimy 1:0 .Stwarzamy jeszcze dwie dobre sytuację ,niestety szwankuje skuteczność .Natomiast rywal wykorzystał rzut rożny ,po którym dobrze interweniował nasz golkiper, ale wobec dobitki był bezradny .Mecz kończy się wynikiem 1;1, z którego nie za bardzo możemy się cieszyć .
Drugi piątkowy pojedynek to rywalizacja z Parasolem Wrocław . Totalna dominacja naszego przeciwnika ,który spokojnie powinien prowadzić 3;0 po pierwszych 15 minutach . Nas ratuję trochę szczęście ,trochę nasi bramkarze ( piękna parada Borysa Ziębickiego),ale również brak skuteczności  u rywala . W końcówce przeprowadzamy jedną, ładną akcję po której ,dosłownie w ostatniej minucie meczu strzelamy bramkę wyrównującą autorstwa Karola Głowackiego . Remis ze wskazaniem i to dużym na Parasol .
Wracamy do hotelu ,jemy kolacje i kibicujemy biało-czerwonym w meczu z Czechami .

W sobotę po śniadaniu idziemy na spacer do Bazyliki w Licheniu, gdzie każdy miał możliwość podziwiania i zwiedzania  tego pięknego miejsca . Kto chciał się  pomodlić miał chwilę dla siebie i zaraz po tym wracamy do hotelu ,przygotowywać  się  do meczów .
Pierwszą grę zaczynamy z Łotewską drużyną Riga FC w meczu ,który całkowicie był pod dyktando naszej drużyny . Szybka, samobójcza bramka ustawiła mecz . Za chwilę Kryspin Biedrzycki dołożył kolejne trafienie i kończymy zwycięstwem 2;0 .
Druga nasza potyczka sobotniego dnia to rywalizacja z Litewskim zespołem FK Garliava ,która również przebiegała pod dyktando naszego zespołu . Duża liczba sytuacji bramkowych ,niestety szwankowała nasza skuteczność  podczas całego turnieju i dopiero po indywidualnej akcji Kacpra Kabzi rozstrzygamy mecz na swoja korzyść . Na kolejkę przed ostatnią potyczką z Białymi Orłami awansujemy do złotej grupy i w niedziele będziemy walczyli o miejsca 1-6 .
Ostatni mecz sobotniego turnieju w naszym wykonaniu to prawdziwy rollercoaster  . Dwadzieścia pięć minut bardzo dobrej gry naszej drużyny i szkoda ,że zdobywamy tylko dwa gole ( samobójczy i Karol Głowacki) bo okazji było dużo . Pozwalamy sobie na zmiany i drużyna Białych Orłów w przeciągu 5 minut strzela nam dwie bramki ,przy totalnie biernej postawie zawodników Championa . Mecz kończymy remisem i trochę  nam to popsuło sobotnie boiskowe wydarzenia .
Wieczorem udajemy się na basen i do strefy  SPA ,żeby chłopcy mogli zregenerować zmęczone umysły i ciało w jakuzzi ,basenie i saunach .
Niedzielne zmagania w Złotej Grupie trochę pokazały ,gdzie mamy problem ,bo o ile gra defensywna ,całego zespołu wygląda dobrze ,to ofensywnie trzeciego dnia nie mieliśmy argumentów ,żeby powalczyć w turnieju o wyższe lokaty . Dwa mecze z łotewską RFS Riga i z dobrze nam znanym Zniczem Pruszków kończymy z wynikami 0:0 nie stwarzając sobie praktycznie żadnej sytuacji do strzelenia gola .
Teoretycznie najłatwiejszego rywala mieliśmy w ostatnim meczu niedzielnych zmagań, ale teoria teorią ,a praktyka i rzeczywistość okazała się dla nas brutalna . Soccer College z małej wsi Łubiany w województwie opolskim ,zamieszkiwanej przez 1592 osoby ,pokazał co znaczy w piłce nożnej determinacja ,wola walki ,zaangażowanie i dyscyplina taktyczna . Szybko strzelają nam dwie bramki ,przy braku jakiejkolwiek reakcji całej drużyny ,która chyba myślała ,że na stojąco wygra mecz . Nadzieje na dobry wynik daje nam Olivier Bykowski ,który w zamieszaniu podbramkowym zachowuje zimną krew ,ale był to nasz jednorazowy wyskok w tym meczu . Pod koniec w wyniku  ataku większą ilością zawodników  S.T.F.-u ,zespół przeciwnika przeprowadza kontratak i zasłużenie wygrywa z nami 3;1 . Szkoda tego ostatniego meczu, bo przez cały turniej byliśmy drużyną bez porażki, aż w końcu trafiliśmy na zespół ,który uświadomił nam wiele rzeczy ważnych w sporcie .
Ostatecznie zajmujemy 5 miejsce w całym turnieju . Zwyciężyła drużyna Odry Opole ,drugi Parasola Wrocław a na trzecią lokatę wskoczyła drużyna z największym charakterem Soccer College Łubiany ( jestem pod ogromnym wrażeniem cech wolicjonalnych tego zespołu ) .
Jemy obiad i wracamy z kolejnym bagażem doświadczeń i nadzieją ,że z pewnych rzeczy wyciągniemy wnioski i świadomością ,że jak tylko bardzo chcemy to potrafimy wiele ,co pokazały mecze w tym turnieju .
Dziękuję rodzicom za kulturalny doping i transport zawodników na miejsce

Klasyfikacja  końcowa Grupy Złotej                                                    Klasyfikacja końcowa Grupy Srebrnej
1.Odra Opole                                                                                                   1. Escola Varsovia

2.Parasol Wrocław                                                                                        2. FK Garliava ( Litwa )