Weekend Championa

Za nami kolejne zmagania naszych podopiecznych w swoich ligach .W lidze mazowieckiej niespodziewana porażka rocznika 2005 z Polonią Warszawa, potwierdza słabszą formę tej drużyny .Rocznik 2007 wygrywa walkowerem swój mecz i już tylko trzy kolejki dzielą go,od awansu do pierwszej ligi . Ostatnie swoje mecze w lidze pokoju rozegrały drużyny roczników 2006,2005B,2003/04 i zanotowały każdy z możliwych wyników (remis,porażka i zwycięstwo) .Najmłodszy zespół 2008, pewnie pokonał FC Lesznowola i umocnił się na pozycji lidera .

 

Zapinamy pasy i czytamy ☺

 

2008

 

Dnia 30.05.2015 drużyna S.T.F. Champion rocznik 2008 rozegrała swój kolejny mecz w lidze FCL. Tym razem naszym przeciwnikiem w rundzie rewanżowej była drużyna gospodarzy FC Lesznowola.

 

Pierwszy mecz wygraliśmy 11:2, ale od samego początku spotkania rewanżowego było widać,iż gospodarze dobrze przygotowali się do tego meczu, czego efektem była niespodziewanie dość szybko stracona przez nasz zespół bramka i to my musieliśmy gonić wynik. Na szczęście bramka ta podziałała na naszych chłopców motywująco i nie minęło dużo czasu,a stan meczu wyrównał ładnym strzałem lewą nogą Teo Żakowicz.

 

Kolejne odsłony spotkania,to bardzo ładne zespołowe akcje naszego zespołu,zakańczane strzałami na bramkę przeciwników oraz świetna gra w defensywie (Maciej Kupis, Luca Carillo, Łukasz Kowalski). Po zaciętym i emocjonującym meczu ostatecznie pokonaliśmy drużynę gospodarzy 8:2, a bramki strzelali: 3 Teo Żakowicz, 2 Kuba Pawełkowicz, 1 Mikołaj Czerniatowicz, 1 Łukasz Kowalski (po atomowym strzale z dystansu, a bramka ta była niewątpliwie ozdobą całego spotkania), 1 Wiktor Humeniak (debiutujący w lidze).

 

Skład zespołu:
Antek Stanios, Łukasz Kowalski, Luca Carillo, Teo Żakowicz, Kuba Pawełkowicz, Mikołaj Czerniatowicz, Wiktor Humeniak, Norbert Orzoł, Maciej Kupis, Tymon Bartczak

 

Podziękowania dla rodziców za naprawdę wspaniały doping swoich pociech oraz dla zawodników za bardzo duże zaangażowanie w mecz. Najbardziej jednak cieszy to, że znowu zaczęliśmy grać drużynowo i efekty tego były widoczne na boisku.

 

2006

 

W ostatniej kolejce ligowej w ramach Ligi Pokoju, S.T.F Champion zmierzył
się z liderem rozgrywek Lupusem Kabaty. Początek spotkania był nerwowy z
obu stron, po kilka niewykorzystanych sytuacji i dużo walki w środku pola.
W 19 minucie drużyna gości egzekwowała rzut rożny,wybita piłka przez Mikołaja Michalskiego w okolicę koła środkowego,skąd atomowym uderzeniem popisał się zawodnik Lupusa .Nikt chyba nie spodziewał się takiego strzału,który wylądował w naszej bramce. Jeszcze przed przerwą zespół z Kabat podwyższył prowadzenie po nieporozumieniu naszych obrońców. My tez mieliśmy swoje sytuacje nie wykorzystane przez Jeremiego Sobczyka, który po zagraniu Michała Wojdy wzdłuż linii bocznej, znalazł się sam przed bramkarzem, jednak jego mocny strzał pofrunął obok bramki. W drugiej połowie zawodnicy Szkoły Techniki Futbolu wyszli bardziej zdeterminowani,
raz za razem zagrażali bramce Lupusa,po dobrych kombinacyjnych akcjach.
Gola kontaktowego zdobył Wirgiliusz Szabliński, który wykorzystał dobrą
akcję z prawej strony Antka Ratajczyka. Dwie minuty przed zakończeniem
spotkania na indywidualną akcję zdecydował się Tymon Gralec, który najpierw
minął dwóch zawodników,a potem płaskim strzałem w krótki róg pokonał
bramkarza rywali. Przed zakończeniem meczu mieliśmy jeszcze dwie dobre
sytuację, lecz gola zdobyć się już nie udało. Końcowy wynik to 2-2 i mimo
dobrej postawy Championa w drugiej połowie spotkania niedosyt pozostaję, bo
do zwycięstwa zabrakło naprawdę niewiele.

 Skład:
1. Jaś Pęk
2. Michał Wojda
3. Mikołaj Michalski
4. Antek Ratajczyk
5. Jakub Sobczyk
6. Jeremi Sobczyk
7. Wirgiliusz Szabliński x1 (asysta Antek Ratajczyk)
8. Tymon Gralec x1 (asysta Michał Wojda)

 

2005 A

 

W kolejnym spotkaniu ligi mazowieckiej,drużyna z rocznika 2005 A zmierzyła się z Polonią Warszawa. Od początku widać było,że będzie to inny mecz niż przy ul. Konwiktorskiej,gdzie łatwo wygraliśmy poprzednią rywalizacje. Już pierwszy celny strzał gości przyniósł im prowadzenie. Nie blokowany przez nikogo zawodnik Polonii,przy biernej postawie obrońców Championa, oddaję silny strzał na bramkę i przegrywamy 0:1.Nasi piłkarze szybko odpowiedzieli,ładnym trafieniem Antka Ślazewicza i wracamy do gry,a wynik meczu 1:1.Gol ten dodał więcej animuszu naszym podopiecznym,którzy swoją przewagę w drugiej kwarcie udokumentowali bramką Janka Żelicha,po ładnej indywidualnej akcji i strzałem w okienko .Kto myślał,ze po tym golu ruszymy do ataku,grubo się mylił .Od tej pory na boisku panowała typowa przepychanka,w której zdecydowanie lepiej czuł się fizycznie mocniejszy rywal. Ostatecznie w dalszej części meczu Polonia wbija nam jeszcze dwie bramki i wywozi, trzy, cenne punkty z naszego terenu. My mimo ambitnej postawy (tego nie można chłopcom odmówić) nie mieliśmy argumentów tego dnia,żeby przechylić wynik meczu na swoją korzyść.

 

Zostały nam już ostatnie mecze ligowe i trzeba powalczyć o komplet punktów,po dobrej grze.

 

Skład drużyny:
Aleks Sawicki, Mikołaj Jarosiński, Kajetan Gryn, Bartek Sundrani, Janek Żelich, Antek Ślazewicz, Filip Składowski, Marcel Domaradzki

 

2005 B

 

W ostatnim meczu Ligi pokoju, Champion – rocznik 2005B, mierzył się z drużyną Lupusa Kabaty.

 

Nadzieje na dobre zakończenie sezonu dał ostatni mecz, w którym chłopcy zdobyli punkt po bardzo dobrym meczu. Niestety, Champion w niczym nie przypominał zespołu z przed tygodnia. Od samego początku meczu przytrafiały nam się te same błędy, które towarzyszyły nam podczas rundy wiosennej. Poza tym, nasi adepci oddali pole przeciwnikowi, nie podejmując walki. Wynik 1-10 zasłużony, a mógłby być wyższy, gdyby nie godna pochwały postawa Mikołaja Jarosińskiego, który tego dnia był wzorem dla swoich kolegów. Honorowe trafienie zaliczył Filip Chełmecki, który wykorzystał podanie,po akcji Benjamina Krzystka.

 

Porównywanie umiejętności, siły czy szybkości ze starszymi zawodnikami nie ma sensu, ale cechy wolicjonalne są podstawą w grze. Tego dnia w drużynie zabrakło zaangażowania. Do tego dochodzi absencja na treningach, brak punktualności na zbiórki i podejście niektórych zawodników do przedmeczowych rozgrzewek. Wszystko to złożyło się na porażkę.

 

Liga zakończona. W całym sezonie zostało zdobytych 10 pkt, na które złożyły się 3 zwycięstwa i 1 remis. Biorąc pod uwagę fakt, że mierzyliśmy się z zawodnikami z roczników 2004, dorobek punktowy nie jest zły. Lecz gdyby w każdym spotkaniu chłopcy prezentowali się tak jak w rywalizacji z Akademią Sportu, nasze nastroje mogły być dużo lepsze. Przed wakacjami zostały do rozegrania 2-3 sparingi, po których, mamy nadzieje w dobrych humorach będziemy czekać na obóz piłkarski.

 

Bramka dla STF Champion: Filip Chełmecki

 

Skład STF Champion: Jaś Pęk, Mikołaj Jarosiński, Eryk Mirkowski, Marcel Domoradzki, Ignacy Jagodzik. Rudolf Siennicki, Filip Chełmecki, Benjamin Krzystek, Kacper Janiszewski

 

2003/04

 

W niedzielę rano rozegraliśmy ostatnią kolejkę Ligi Pokoju. Naszym rywalem tym razem był zespół LUPUS Kabaty.
 
Mecz rozpoczęliśmy bardzo pomyślnie, a wynik spotkania otworzyliśmy już w 4 minucie,po zespołowej akcji – ładnym strzałem z prostego podbicia popisał się Wiktor Toczyłowski. Pięć minut później zaliczyliśmy kolejne ładne trafienie, tym razem Marcel Bykowski wykończył akcję uderzeniem z dystansu.. Przy zdobyciu obu tych bramek warto zaznaczyć udział Mateusza Różalskiego, który w obu sytuacjach był ostatnim podającym. Kiedy chwilę później zdobyliśmy trzeciego gola (tym razem Wiktor Toczyłowski wykorzystał kontrę) wydawało się, że nic nie będzie nam w stanie dziś przeszkodzić w zwycięstwie. Z chwili na chwilę,zaczęliśmy grać coraz pewniej, jednak pod koniec pierwszej połowy,odrobina luzu i błędy w defensywie kosztowały nas utratą dwóch bramek. Jeszcze przed przerwą udało nam się zażegnać kryzys, dzięki godnej podziwu akcji – z autu Szymon Kopeć rzucił piłkę do Wiktora Toczyłowskiego, który na jeden kontakt zgrał ją do Marcela Bykowskiego . Ten wyśmienitym pół wolejem podwyższył prowadzenie. 
 
Po zmianie połów,rywal co prawda wykorzystał jeszcze jeden nasz błąd, ale na boisku panowała tylko jedna drużyna. Po jednym trafieniu dołożyli kolejno – Marcel Bykowski(po pewnie wykonanym rzucie karnym), Mateusz Różalski, Wiktor Toczyłowski oraz Antek Piórko. Mecz zakończył się wynikiem 8:3 dla Championa. 
 
Świetnie spisaliśmy się na zakończenie rozgrywek, widać w naszej grze wzrost zaangażowania i przede wszystkim radość z gry. W dniu dzisiejszym nie odpuszczaliśmy i staraliśmy się dawać rywalowi jak najmniej miejsca,przez co niewiele mógł zdziałać na boisku. Na wyróżnienie zasługuję cały zespół . Indywidualnie brawa należą się Marcelowi Bykowskiemu i Wiktorowi Toczyłowskiemu za skompletowanie hattricka, oraz dla Kuby Grzybowskiego, który coraz lepiej odnajduje się na obronie. Na koniec wyróżnić też trzeba Szymona Kopcia, który dzięki swojej odważnej i pewnej grze oraz dobrym decyzjom, bardzo ułatwiał grę kolegom z drużyny. 
 
Był to nasz ostatni mecz ligowy, przed nami jeszcze mecze sparingowe.

 


Skład: Alan Szacherski, Marcel Bykowski *3, Wiktor Toczyłowski *3, Mikołaj Sadokierski, Mateusz  Różalski*1, Michał Wasiak, Antek Piórko *1, Kuba Grzybowski, Kuba Mocicki, Szymon Kopeć


Komentarze

Komentarze