Weekend Championa

W ten weekend (piątek wieczór) nieoczekiwanie jako pierwsi do boju ruszyli rodzice naszych podopiecznych, którzy rywalizowali w turnieju o „PUCHAR CHAMPIONA”. Kto nie był niech żałuje bo zabawa zarówno na boisku piłkarskim, jak i wokół boiska była przednia. W  sobotę dwa roczniki miały możliwość konfrontacji ze sławnym Polskim klubem, czyli AKADEMIĄ LEGII WARSZAWA. Zarówno rocznik 2005, który zremisował swój mecz, jak i 2006 (nieznaczna porażka)pozostawili po sobie dobre wrażenie i nie mają prawa  wstydzić  się swojej gry. Po dobrych wiadomościach przechodzimy do tej gorszej, czyli turnieju w którym grał rocznik 2005B. Trzy porażki, brak maksymalnego zaangażowania daje do myślenia… Dobrze  wyglądały gry wewnętrzne roczników 2009 i 2008B, oraz 2007 (bez trzech podstawowych zawodników) i 2008A, które pokazuję, że rośnie nam świetny narybek☺

Zapraszamy do relacji……

 

TURNIEJ RODZICÓW

 

I znowu wybiła godzina, kiedy całymi rodzinami przybyliśmy na turniej rodziców organizowany przez Szkołę Techniki Futbolu „Champion”. Nie inaczej było i tym razem, gdzie w piątkowe popołudnie rozpoczęliśmy zmagania piłkarskie o „Puchar Championa Rodziców”. W tej edycji na starcie stanęło aż siedem zespołów, ale większość zgromadzonych gości faworytów upatrywało w rocznikach 2005 i 2006 (zwycięzców poprzednich edycji). Wielką niewiadomą był debiutujący zespół rocznika 2010, który z pełnym zaangażowaniem walczył przez cały turniej. Drużyny zostały podzielone  na dwie grupy,gdzie dwie najlepsze ekipy trafiały do półfinałów. Zanim  usłyszeliśmy pierwszy gwizdek sędziego można było zaobserwować, przy syto zastawionych stołach najmłodsze pociechy, buszujące wśród słodyczy, a starsi kibice raczyli  się pysznym żurkiem. W grupie A znalazły się trzy zespoły roczników: 2003/04, 2008 i 2006. Natomiast w grupie B: 2010, 2005, 2009, 2007. W zmaganiach grupowych widzieliśmy dużo zaangażowania,żaden zawodnik nie odstawiał nogi,a plan obrany przed meczami zrealizowany  został w stu procentach. Po grach eliminacyjnych w grupach przyszedł czas na półfinały. I tak  z grupy A wyszły drużyny 2008 i 2006, a z grupy B 2005 i 2009,chociaż o drugim miejscu w tej grupie musiały zadecydować rzuty karne, bo dwie drużyny miały identyczny bilans punktowy i bramkowy. W konkursie jedenastek lepsza okazała się ekipa 2009 i to ona awansowała do dalszej fazy gier, a sympatyczny zespół 2007 odpadł z turnieju.

 

W pierwszym meczu półfinałowym panowie z rocznika 2009,po ciężkim meczu pokonali utytułowany zespół 2006 i awansowali do finału. Również bardzo zacięte było drugie spotkanie, gdzie zawodnicy 2008 poradzili sobie z ekipą 2005.Trzeba przyznać,że piłkarze 2005 do końca meczu walczyli o zwycięstwo i chyba trochę zabrakło im czasu na dalsze bramki. W „małym finale” zespół rocznika 2005 pokonał po serii rzutów karnych rocznik 2006 i zapewnił sobie miejsce na podium. O tym jak wyrównany był to turniej niech świadczy mecz finałowy, który zakończył się rezultatem bezbramkowym i do wyłonienia zwycięzcy znowu potrzebne były karne. Lepiej wykonywała je drużyna rocznika 2009  z szalejącym (świetnie broniącym) w bramce Panem Dłubaczem  i to ona zdobyła Puchar Championa, a nie zespół 2008.  Po wręczeniu nagród i odsłuchaniu hymnu WE ARE THE CHAMPIONS mogliśmy udać się do domu i już zacząć  myśleć o następnym turnieju za pół roku. Mamy nadzieję, że turnieje w roku 2016 też będą się Państwu podobały, bo patrząc po frekwencji i fajnym kibicowaniu wnioskujemy, że zabawa była przednia. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za przybycie, kibicowanie  i pomaganie podczas turnieju i po jego zakończeniu. Dziękujemy również za wszystkie rzeczy, które Państwo przynieśli i do zobaczenia niebawem☺

 

2005 A 

 

W sobotę 21.11.2015  byliśmy gośćmi  przy ulicy Łazienkowskiej 3, gdzie drużyny Championa z roczników 2005 i 2006, zmierzyły się z najlepszą na Mazowszu i nie tylko, akademią Legii Warszawa. Już sam fakt, że na zbiórkę meczową żaden zawodnik Championa się nie spóźnił, ba nawet wszyscy byli dużo wcześniej niż wyznaczona godzina zero, świadczy, jak bardzo poważnie podeszli młodzi adepci S.T.F-u do meczu (oby tak zawsze☺).

 

Jako pierwszy do boju  ruszył  rocznik 2005, który rok temu miał już okazję zmierzyć się  w meczu sparingowym z Legionistami, gdzie po dobrej grze polegliśmy 12:6.Dlatego zarówno my trenerzy, zawodnicy, a na pewno i rodzice byliśmy ciekawi, jak tym razem nam pójdzie i czy nasi chłopcy poczynili postępy. Po krótkiej odprawie na której nakreśliliśmy sobie sposób grania, a przede wszystkim sposób nastawienia chłopców do meczu (chcieliśmy zdjąć z nich tremę ) rozległ się pierwszy gwizdek sędziego.

 

Tym razem nie popełniliśmy błędu z poprzedniego meczu i chłopcy, jak równy z równym  od początku walczyli z rywalem. Co prawda szybko tracimy bramkę  z rzutu rożnego (złe krycie), ale nadal próbujemy w sposób mądry rozmontować obronę Legii. I gdy gol dla Championa jest tylko kwestią czasu, znowu złe krycie przy rzucie rożnym i przegrywamy już 2:0.Od tej chwili przez kilka minut dominuje zespół z Ursynowa, który po ładnej akcji (kilkoma podaniami ) umieszcza piłkę w siatce gospodarzy, a autorem tej bramki jest Maks Domżalski( asysta Kuba Jaszczuk).Do przerwy jeszcze raz Legia strzela nam gola i na przerwę schodzimy z wynikiem 3:1 dla gospodarzy z Łazienkowskiej.

 

Druga, 25 minutowa tercja zaczyna się od ataków naszego zespołu, który zobaczył, że umiejętnościami nie odstaje od swoich rywali. Błąd bramkarza Legii wykorzystał dobrze dysponowany tego dnia Maks Domżalski i zmniejszamy rozmiary porażki  na 3:2.Trzeba przyznać, że druga odsłona meczu należy do zawodników Championa, którzy nie pozwolili swoim rywalom na zbyt wiele. Znowu ładna dwójkowa akcja duetu Domżalski –Jaszczuk  i ten drugi pięknym wolejem  umieszcza piłkę w okienku bramki Legii. W tej części meczu stwarzamy sobie jeszcze kilka sytuacji bramkowych, ale naszym młodym piłkarzom  brakuje trochę szczęścia lub dobrze interweniuje bramkarz przeciwnika. Przed trzecią tercją tracimy jeszcze gola, ale szybko odrabiamy straty za sprawą Kuby Jaszczuka i mamy 4:4.

 

Od samego początku trzeciej tercji Legia rzuciła się do śmielszych ataków i w pierwszych 10 minutach tej odsłony zdominowała wydarzenia na boisku, czego efektem były dwie bramki strzelone przez zawodników z Łazienkowskiej. Znając determinację i ambicję naszych chłopców  wiedzieliśmy, że będą walczyli do końca meczu o jak najkorzystniejszy wynik. Nie myliliśmy się wcale…….Najpierw Maks Domżalski zamyka dobre dośrodkowanie Kuby Jaszczuka i na dwie minuty przed końcem meczu  jest wynik 6:5 (wygrywa Legia). W ostatniej akcji tego pojedynku, przesunięty do ataku Mateusz Cichocki, po podaniu Antka Ślazewicza, daje zespołowi S.T.F-u remis w tym bardzo dobrym meczu.

 

Brawa dla chłopców za walkę do ostatniej minuty  oraz pokazanie  charakteru, jakiego życzylibyśmy sobie w  każdym spotkaniu. Mecz ten uświadomił nas także, że tylko odpowiednią pracą i zaangażowaniem wszystkich (trenerów, zawodników, rodziców) możemy stworzyć fajny zespół nie tylko w roczniku 2005, ale także w innych naszych rocznikach.

 

BRAWO CHŁOPAKI, JESTEŚMY Z WAS DUMNI!!!!!!!!!!!!!!!

 

Skład drużyny :

Aleks Sawicki, Kajetan Gryn, Bartek Sundrani, Patryk Zubek, Antek Ślazewicz, Patryk Zubek, Janek Żelich, Kuba Jaszczuk, Maks Domżalski, Mateusz Cichocki, Mikołaj Hornung.

 

2005 B

 

Kolejną edycję turnieju o puchar Ursynowa rozpoczęli zawodnicy z rocznika 2005. Nasz zespół 2005B trafił do grupy z WAF-em, KS Ursynów i Sokół Warszawa.

 

To co działo się na boiskach przy Koncertowej trudno opisać słowami. Champion niczym nie przypominał drużyny, która przed tygodniem rozgromiła SEMPA URSYNÓW. Zbyt dużo niecelnych podań, zbyt dużo indywidualnej gry, zbyt dużo strat, ilość niewykorzystanych sytuacji  i pomimo chęci, za mało walki. To wszystko złożyło  się na trzy porażki z zespołami, które na boisku wcale nie prezentowały się lepiej od nas. Ostatnie miejsce w grupie z zerowym dorobkiem punktowym trzeba uznać za porażkę. Turniej pokazał. że drużyna nie jest w stanie w krótkim czasie (mecze po 15 minut) odpowiedzieć na stracone bramki. Jest element nad którym trzeba pracować i rozmawiać, gdyż widać że nie tylko w nogach ale i w głowach tkwi ten  problem(porażka)

 

Wyniki w grupie A:

 

STF Champion II – WAF 0-1

 

STF Champion II – Sokół Warszawa 1-2 (F. Składowski)

 

STF Champion II – KS Ursynów 0-1

 

Skład STF: Igor Siekiera, Maks Woźniak, Mikołaj Jarosiński, Filip Niewadził, Olaf Żółciński, Filip Składowski, Damian Hanh, Marcel Domaradzki, Ignacy Jagodzik

 

2006

 

Po meczu naszych starszych kolegów,swoje zmagania z Legią Warszawa rozpoczął rocznik 2006, gdzie w ramach trójmeczu przy ul Łazienkowskiej 3 zmierzyliśmy się z Legią Warszawa 2006B i Kosą Konstancin 2006B. Pierwszy mecz rozegraliśmy z Kosą. Było to spotkanie dwóch wyrównanych drużyn. Obie strony stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji, natomiast to Kosa lepiej zachowywała się pod bramką i strzeliła 3 gole, a my tylko 1. Konsekwentnie próbowaliśmy grać piłką, co jednak nie zawsze wychodziło.

Drugi mecz był zdecydowanie ciekawszym widowiskiem. Na przeciw siebie stanęły Legia i Champion. W początkowych fragmentach spotkania widać było duże zdenerwowanie u zawodników z Ursynowa, co spowodowało proste błędy w defensywie i groźne sytuacje pod naszą bramką. Dobrymi interwencjami popisał się Piotrek Plewa, jednak nie za każdym razem mógł coś poradzić. Druga połowa to zdecydowana zmiana obrazu gry. Champion wyszedł wysoko pressingiem  do Legionistów,dzięki czemu szybko odbieraliśmy piłkę. Budowanie akcji również wyglądało lepiej. Kilka razy zagraliśmy tak, że aż ręce same składały się do oklasków. Wynik końcowy to 5-2 dla Legii. Druga część gry to już bardzo dobra postawa naszych młodych zawodników. Na pochwałę zasługują chłopcy z 2007 rocznika: Janek Molenda, Dawid Małysa i Mateusz Lipka, którzy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. W szczególności Janek był dziś prawdziwym filarem defensywy nie do przejścia. Na wyróżnienie zasługują także Eryk Dymowski i Wirgiliusz Szabliński. Eryk pracował na całej długości i szerokości boiska dzięki czemu strzelił świetną bramkę. Wirgiliusz dobrze wyglądał w działaniach ofensywnych, dużo widział na boisku i potrafił to wykorzystać. Podsumowując był to bardzo pozytywny występ S.T.F-u. Oczywiście jest wiele do poprawy jednak postawa, zwłaszcza w drugiej części gry z Legią pokazuje, że ten zespół ma duże możliwości.

Skład:
Piotr Plewa
Janek Molenda
Mateusz Lipka
Dawid Małysa
Błażej Laskowski
Wirgiliusz Szabliński (bramka)
Eryk Dymowski (bramka)
Tymon Gralec
Szymon Zalewski
Mikołaj Michalski
Kuba Studziżba

 

 GRY WEWNĘTRZNE CHAMPIONA

 

W sobotnie przedpołudnie szansę na grę otrzymali zawodnicy, którzy nie dostawali szans w meczach ligowych. Na pierwszy ogień poszły drużyny z rocznika 2009 i 2008b. Wynik meczu pokazuje, że był to równy i ciekawy pojedynek. Jednak w meczu, młodsi zawodnicy ustępowali swoim starszym kolegom pod względem fizycznym, co przełożyło się ostatecznie na jednobramkowe zwycięstwo.

 

2009-2008b  4-5

 

Skład 2009: Aleks Młynarczyk, Staś Białecki, Paweł Kupis, Olgierd Dłubacz, Mikołaj Śliwa, Maciek Habrowicz, Maciek Studziżba, Mario Młynarczyk, Borys Rogulski, Michał Giżyński, Iwo Kupidura, Borys Majorczyk, Bruno Gnitecki

 

Bramki: Maciek Studziżba x2, Mario Młynarczyk, Bruno Gnitecki

 

Skład 2008b: Franek Urban, Michał Dębski, Kacper Lemańczyk, Grześ Kuczbajski, Mateusz Prokopiuk, Tymon Bartczak, Adam Adamczewski, Staś Litwińczuk, Maks Żak

 

Bramki: Tymon Bartczak x2, Adam Adamczewski, Staś Litwińczuk, Maks Żak

 

Po tym meczu do rywalizacji przystąpili zawodnicy z rocznika 2007 i 2008a. Starsi chłopcy bez trzech kluczowych zawodników mieli problemy na początku spotkania. Dwie szybko stracone bramki przysporzyły im trochę niepewności, lecz z czasem coraz częściej dochodzili do głosu. Ostatecznie ich większe doświadczenie i siła fizyczna pozwoliła przechylić szalę zwycięstwa na swoja korzyść. Trzeba przyznać, żę na tle starszych zawodników, rocznik 2008a rozegrał bardzo ciekawe zawody, podchodząc do tego meczu bez strachu.

 

2007-2008a 8-6

 

Skład 2007:  Mikołaj Witkowski, Wiktor Witkowski, Julek Hadyś, Maks Zubek, Piotrek Soldecki, Kuba Janiszewski, Maciek Wasiak, Maks Turniak, Kuba Chełmicki, Szymon Witkiewicz

 

Bramki: Kuba Chełmicki x4, Kuba Janiszewski, Piotrek Soldecki, Maks Turniak, Szymon Witkiewicz

 

Skład 2008a: Olaf Chabior, Łukasz Kowalski, Luca Carillo, Maciej Kupis, Kuba Pawełkowicz, Kacper Jaskuła, Adam Gutowski, Mikołaj Czerniatowicz, Antek Stanios, Teo Żakowicz, Norbert Orzoł

 

Bramki: Mikołaj Czerniatowicz x3, Antek Stanios, Teo Żakowicz, Norbert Orzoł

 


Komentarze

Komentarze