Weekend Championa

2005

Bardzo dobry mecz rozegrała drużyna  S.T.F. Champion  z rocznika 2005,której przeciwnikiem była jedna z najsilniejszych w Polsce,  w tej kategorii wiekowej ,drużyna   Legii  Warszawa. Mecz rozgrywany był  w systemie 4×15 minut ,a gospodarzem była ekipa z Łazienkowskiej 3. Od początku widać było lekką tremę u naszych zawodników ,którzy pierwszy raz mieli okazję, rozegrać sparing na tak ładnym obiekcie (balon przy stadionie Legii),z tak silną drużyną. O pierwszych 15 minutach meczu  najlepiej zapomnieć ,trema wiązała nogi chłopców Championa i po pierwszej kwarcie ,schodziliśmy z wynikiem 4:0 dla gospodarzy. Warto  podkreślić fakt ,że i my stworzyliśmy sobie w tym fragmencie gry 2 bardzo dobre sytuacje bramkowe.

 

Zupełnie inaczej wyglądała druga kwarta tego pojedynku. Już na początku Antek  Ślazewicz  strzela bramkę na 4:1 ,a za chwilę Filip Składowski  zmniejsza wynik na 4:2.Lekko podrażniona Legia ruszyła z większym animuszem do ataków na naszą bramkę, co  dało jej kolejnego gola. Na odpowiedz coraz bardziej wierzących w swoje umiejętności zawodników Championa nie musieliśmy długo czekać. Swojego drugiego gola w tej rywalizacji dokłada Antek Ślazewicz  i ta część meczu kończy się wynikiem 5:3.

 

Trzecia kwarta zaczęła się od mocnego uderzenia legionistów ,którzy strzelają nam dwie bramki. My po ładnej zespołowej akcji  i uderzeniu Janka Żelicha  ,strzelamy kolejnego gola w tym pojedynku i w tym momencie przegrywamy 7:4. Jeszcze dwukrotnie w tej kwarcie gospodarze strzelają nam bramki ,a my odpowiadamy następnym golem Janka Żelicha.

 

Ostatnia odsłona tego meczu przyniosła wiele ciekawych i ładnych akcji  i  szkoda ,że tylko raz trafiliśmy do bramki strzeżonej przez bramkarza  Legii .Piękną bramką strzałem z dystansu ,popisał się Filip Składowski. Ostatecznie wynik tego pojedynku to 12:6 dla Legii.

 

Wiele ciepłych słów należy się naszym zawodnikom ,którzy pokazali się naprawdę z dobrej strony. Należy  zwrócić uwagę ,że  i rodzice rywala docenili naszą grę ,oklaskując  wiele naszych akcji  i chwaląc Championów, po niedzielnym spotkaniu.

 

Skład drużyny:

 

Aleks Sawicki, Kajetan Gryn ,Bartek Sundrani, Antek Ślazewicz ,Patryk Zubek, Janek Żelich,Ignacy Jagodzik,Filip Składowski,Mikołaj Jarosiński

 

2006

W niedzielne popołudnie na hali w Józefosławiu zmierzyły się ze sobą zespoły Znicza i STF „Champion” 2006. Od początku spotkania bramkową przewagę uzyskali zawodnicy z Pruszkowa, co nie miało bezpośredniego odzwierciedlenia w przebiegu spotkania. Bramki padały po błędach naszej defensywy jednak przy lepszej skuteczności wynik mógłby być korzystniejszy dla „Championów”. Żadnej ze stron nie można odmówić zaangażowania i woli walki. Na pewno należy pochwalić zdobywce obu bramek dla naszego zespołu. Szymona Zalewskiego, który w decydujących momentach potrafił zachować zimną krew i bez problemu pokonać bramkarza Pruszkowian. S.T.F przeprowadził naprawdę kilka fajnych akcji, które napawają optymizmem. Drużyna Znicza, również operowała fajnie piłką jednak u nich nie zawiodła skuteczność i był to czynnik decydujący o zwycięstwie. Uwadze nie może umknąć postawa obu bramkarzy, którzy popisywali się rewelacyjnymi interwencjami przez cały mecz. Podsumowując wynik spotkania to 6-2 dla Znicza, jednak na następne spotkanie z Polonią Warszawa możemy czekać ze spokojem.

 

Skład:
1. Jaś Pęk
2. Tymon Gralec
3. Wirgiliusz Szabliński
4. Mikołaj Michalski
5.Jeremi Sobczyk
6. Michał Józefara
7. Michał Wojda
8. Szymon Zalewski

 

2007

W sobotę 28.02. 2015 r. drużyna S.T.F Champion rocznika 2007 ,wzięła udział w  silnie obsadzonym turnieju KOSA CUP. Mecze rozgrywane były na hali w Konstancinie Jeziorna  ,w dwóch grupach, po pięć zespołów w każdej. My trafiliśmy do grupy B ,gdzie mieliśmy takich rywali jak: Kosa II Konstancin ,Widok Skierniewice ,Drukarz Warszawa, GKS Osieck.

 

W pierwszym meczu  naszej grupy, spotkaliśmy się z Kosą II Konstancin .Jako piersi bramkę strzelili nasi rywale .Niefrasobliwość  obrońców Championa wykorzystał młody zawodnik Kosy, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Mimo ,że próbowaliśmy zagrozić bramce ekipy z Konstancina ,po kontrze nasz rywal trafia w słupek  i trochę szczęścia dopisuje Championowi. W ostatnich minutach meczu, rzutem na taśmę Mateusz Lipka wyrównuje wynik meczu 1:1.

 

Przebieg drugiego meczu z Widokiem Skierniewice ,wyglądał dokładnie tak samo,  jak nasz poprzedni mecz. To przeciwnik pierwszy strzelił bramkę ,a my mozolnie próbowaliśmy ,trochę bez pomysłu i walki odrobić straty. I znowu Mateusz Lipka , szczęśliwie (piłka odbiła się od zawodników w murze) strzela bramkę z rzutu wolnego.

 

Trzecie spotkanie z Drukarzem Warszawa, było najsłabszym występem Championów. Zwycięstwo 3:1 naszego przeciwnika ,odzwierciedla to ,co wydarzyło się na boisku.

 

W ostatnim meczu grupowym ,tylko zwycięstwo większą ilością bramek niż jedna ,dawało realne szanse na wyjście z grupy .Rywalowi  z kolei  wystarczył remis ,żeby osiągnąć ten sam cel ,który przyświecał chłopcom z S.T.F-u. Od początku meczu ruszyliśmy do ataków na bramkę GKS-u ,spychając przeciwnika do obrony .Jedna z takich akcji  skończyła się bramką samobójczą  i wyszliśmy na prowadzenie 1:0. Chłopcy zdając sobie sprawę, że ten wynik nie daje awansu do dalszej fazy rozgrywek nadal atakowali przeciwnika. Trzeba  przyznać ,że i tym razem szczęście uśmiechnęło się do naszej ekipy i Piotr Soldecki ,strzela bramkę na 2:0, a co za tym idzie przypieczętował  awans.

 

O wejście do finału zagraliśmy z ciężkim przeciwnikiem KOSY I KONSTANCIN. Przez większą część meczu kontrolowaliśmy ,to co się działo na boisku, zasłużenie wygrywając 2:0.Dwie bramki w tej rywalizacji strzelił Maks Turniak .

 

W wielkim finale znowu zmierzyliśmy się z Drukarzem Warszawa. Dzielnie dotrzymywaliśmy kroku przeciwnikowi z naszej grupy ,do czasu, kiedy to z strzałem z dystansu ,zawodnik Drukarza daje upragnione zwycięstwo swojej ekipie.

 

Po raz piąty w turniejach dochodzimy do finału i po raz piąty go przegrywamy. JEST NAD CZYM PRACOWAĆ:-)Warto podkreślić ,że Mateusz Lipka został uznany za najlepszego zawodnika turnieju. Gratulujemy!!!!

 

Skład drużyny:

Kuba Chełmicki, Piotr Soldecki, Janek Molenda, Mateusz Lipka, Dawid Małysa, Maks Turniak, Julek Hadyś, Kuba Janiszewski, Maks Zubek

 

2003

W sobotę 28.02.2015 r. kolejne sparingowe spotkanie  z FC Lesznowola zagrała drużyna  Championa  z rocznika 2003-04.Tym razem  trochę nietypowo jak dla nas ,zagraliśmy po 9 zawodników (8+ bramkarz). W osłabionym składzie (bez Wiktora Tłoczkowskiego  i  Marcela Bykowskiego)nasi podopieczni, na większym boisku niż zwykle ,radzili sobie całkiem dobrze. Defensywa kierowana przez Kubę Mościckiego  ,często rozbijała ataki napastników z Lesznowoli. Warto tu podkreślić , że drużyna z Lesznowoli bierze udział w rozgrywkach mazowieckiej Ligi piłkarskiej. Początek  meczu należał do naszego rywala, u którego było widać większe  doświadczenie w grze w tym systemie.

 

Pierwsi bramkę strzelili nasi przeciwnicy ,którzy wykorzystali lukę w obronie i z bliskiej odległości umieścili piłkę w bramce. Zawodnicy S.T.F-u dalej konsekwentnie próbowali utrzymywać się przy piłce ,grając  ładny futbol. Jedna z takich akcji zakończyła się bramką dla Championów. Najlepszy tego dnia na boisku Paweł Sternicki, minął dwóch rywali oraz bramkarza i precyzyjnym strzałem wyrównuje stan meczu na 1:1.Po tym  golu widać było ,że nasi podopieczni  chcą iść za ciosem ,pressingiem atakując rywala. Dobrze w środku pomocy radził sobie Oliwier Dziuba, który  częstymi strzałami z dystansu i rzutów wolnych ,starał się zatrudniać do pracy golkipera gospodarzy. Niestety to ekipa z Lesznowoli strzeliła bramkę na 2:1 ,zmuszając do kapitulacji ,rewelacyjnie spisującego się w bramce Aleksa Sawickiego. I tym razem chłopcy pokazali charakter ,najpierw samobójcze trafienie przeciwnika ,a później bramka Antka Piórko wyprowadza nas na jednobramkowe prowadzenie. Kiedy mecz dobiegał końca ,zmęczona drużyna Championa (graliśmy bez zmienników) dała wbić sobie dwie bramki i końcowy wynik 4:3 dla Lesznowoli.

 

Gratulacje za dobrą postawę na boisku ,widać ,że z każdym meczem chłopcy grają coraz lepiej.

 

Skład drużyny:

Aleks Sawicki, Kuba Mościcki, Adam Baraniuk, Szymon Kopeć, Oliwier  Dziuba, Wiktor Zych,Mikołaj Sadokierski, Antek Piórko, Paweł Sternicki

 

 


Komentarze

Komentarze