Pierwszy październikowy weekend  oprócz słońca przyniósł nam również dużo emocji związanych z rozgrywkami ligowymi Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej .Oprócz uśmiechów ,radości z wygranych pojedynków ,musieliśmy również przełknąć  gorycz porażki ,które czasami więcej uczą niż zwycięstwa.  Cieszy fakt ,że nasi   podopieczni coraz bardziej rozumieją filozofie gry ,którą  próbujemy im zaszczepić .Wychodzimy na mecz ,żeby wygrać ale nie za wszelką cenę ,żeby odbywało się to kosztem stylu  i nauki .  Trzy litery jedno serce S.T.F. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2011A
W sobotę rozegraliśmy pierwszy mecz rewanżowy rundy jesiennej. Przeciwnikiem był Ursus Warszawa .Był to kolejny mecz w którym widać postępy u naszych zawodników ,co bardzo cieszy. Tego dnia zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze w grze ofensywnej stwarzając sporo sytuacji i co najważniejsze po koronkowych akcjach. Gra na jeden/dwa kontakty mogła robić wrażenie. Ostatecznie mecz kończy się remisem 6:6. Przy odrobinie szczęścia i większej koncentracji mogliśmy pokusić się nawet o zwycięstwo z liderem ,ale wynik w tej kategorii to tylko puste liczby, a najważniejsze są postępy i rozwój zawodników. Z niecierpliwością czekamy na kolejny mecz aby zaprezentować swoje umiejętności!
Gozdyra(bramka)Majewski, Kaczkowski(asysta)Wiśniewski (bramka, 2 asysty)Gliszczyński (2 bramki, asysta) Fejcher( 2 bramki, asysta) Szymański

podobać, ale zawsze był jakiś inny czynnik, który decydował o końcowej
porażce. Dlatego też nasza sportowa złość sięgnęła zenitu i niestety…
przekonała się o tym miejscowa drużyna z Żyrardowa.

schowanie za podwójną gardą jak i podejście wysokim pressingiem nie
przynosiło dla nich zamierzonych efektów. Gratulacje dla całej drużyny!
Każdy z zawodników stanął na wysokości zadania!

pierwszym ligowym spotkaniu.

Niestety spotkanie rozpoczęło się od naszych dwóch błędów indywidualnych.
Te działania wpłynęły destrukcyjnie na drużynę. Pierwszą część przegrywamy
różnicą kilku bramek. Następne części, to zdecydowanie mniejsza ilość
błędów indywidualnych, dlatego też rywal nie był w stanie tak łatwo kreować
sytuacji strzeleckich. Momentami nasza gra naprawdę mogła się podobać,
potrafiliśmy wymienić kilka podań na połowie rywala, część z nich zakończyć
strzałem na bramkę. Ostatecznie strzeliliśmy dwa gole. Na wyróżnienie
zasługuje ostatnia część, którą zremisowaliśmy 1-1.

STF Champion – Znicz Pruszków 9-10

W środę wieczorem, rozegraliśmy zaległe spotkanie ze Zniczem Pruszków. Do meczu przystąpiliśmy bez Maćka Habrowicza, Pawła Kazały i Mario Martineza-Młynarczyka a więc bez trzech zawodników wyjściowego składu. Z powodu ich absencji, musieliśmy się posiłkować zawodnikami z grupy B dla których był to debiut w pierwszym zespole a także w pierwszej lidze.

Pierwsza kwarta to seria niefortunnych zdarzeń. Dwie samobójcze bramki, minięcie się z piłką naszego bramkarza oraz słaba gra przyniosła wynik 1-7 co zwiastowało klęskę. Od drugiej kwarty, nie mając już wiele do stracenia próbowaliśmy odwrócić losy spotkania. Pokaz skutecznej gry, z minuty na minutę dawał nam nadzieje na poprawienie rezultatu. Zespół prezentował się zupełnie inaczej niż w pierwszej kwarcie a zawodnicy z Pruszkowa coraz czyściej spoglądali na siebie tracąc kolejne bramki.

Pogoń….bynajmniej nie Szczecin ale pogoń za wynikiem. Tak można określić druga, trzecią i czwartą kwartę. Te wygrywamy 8-3 i ostatecznie ulegamy Zniczowi 10-9. Blisko było wyrównania w końcówce meczu a nawet i zwycięstwa. Champion jakby chciał odpowiedzieć na stawiane im zarzuty, że to zespół o dużych umiejętnościach ale bez charakteru. Mecz w Pruszkowie temu zaprzeczył, bo chłopcy wykazali się niesamowitą wiarą w końcowe zwycięstwo, charakterem, walką i skuteczną grą. Choć nie udało nam się zdobyć punktów, to wiele pozytywów pokazało to spotkanie. Cieszy gra naszej drużyny jako kolektyw, ale na uwagę zasługuje Iwo Kupidura, który strzelając 5 bramek popychał cały zespół do walki.

Bramki:

Iwo Kupidura x5, Maciek Studziżba x3, Bruno Brzyski

Skład

: Aleks Martinez-Młynarczyk, Stach Białecki, Kacper Adamus, Bruno Brzyski, Iwo Kupidura, Antek

Rutkowski, Karol Jesiona, Filip Danielewicz, Maciek Studziżba

STF Champion – Mazur Karczew 9-3

W sobotni poranek gościliśmy na boisku Mazura. Było to pierwsze spotkanie rundy rewanżowej. Do meczu przystąpiliśmy z nastawieniem, że nie możemy już więcej tracić punktów. Chcieliśmy zacząć mocno to spotkanie, aby w następnych kwartach móc je kontrolować. Niestety po szybkim wyjściu na prowadzenie, zbyt łatwo tracimy bramki, po wyprowadzeniu piłki od bramki oraz łatwo przegranym pojedynku 1×1 w środku pola. Choć nie grało nam się łatwo, to od drugiej kwarty, przede wszystkim indywidualnościami wychodzimy na prowadzenie, którego nie oddaliśmy do końca spotkania. Zagraliśmy w sposób wyrachowany ale brakowało nam płynności w przekazywaniu sobie piłki. Boisko nie należało do najszerszych a w dodatku sami często niepotrzebnie zawężaliśmy grę, przez co mieliśmy mniej miejsca na wymianę podań. Szkoda, że znów kończymy pierwszą kwartę porażką ale nasza cierpliwa gra przyniosła efekty w postaci kolejnych trzech punktów. Do składu po przerwie wróciło kilku zawodników ale widać, że brakuje nam treningów w komplecie. Musimy ciężko pracować, bo zostało już tylko 4 mecze do końca sezonu i chcemy zakończyć go bez straty punktów, na co bezsprzecznie stać nasz zespół.

Bramki

: Iwo Kupidura x5, Antek Rutkowski x2, Paweł Kazała, Maciek Studziżba

Asysty:

Mario Martinez-Młynarczyk, Paweł Kazała, Maciek Studziżba

Skład

: Aleks Martinez-Młynarczyk, Stach Białecki, Paweł Kazała, Mario Martinez-Młynarczyk, Antek Rutkowski,

Maciek Studziżba, Iwo Kupidura, Filip Danielewicz, Jasiek Hadyś, Karol Jesiona

2009 B

W sobotę przy ulicy  Sarabandy przyszło nam zagrać ligowe spotkanie w roli gości z Football Talents .Przez większość spotkania posiadamy optyczna przewagę ,próbujemy utrzymywać się przy piłce ,ale robimy wszystko za wolno .Większość naszych strzałów była blokowana przez  rywala ,który  natomiast bezwzględnie  wykorzystywał  błędy  Championów w wyprowadzaniu piłki .Całe spotkanie goniliśmy wynik ale niestety ostatecznie przegrywamy mecz 5:3 ,choć z jego  przebiegu  powinien być chociaż remis .Nie można chłopcom zarzucić braku zaangażowania ,ale w następnych pojedynkach muszą wznieść się na wyższy poziom swoich umiejętności.

Skład drużyny : Dłubacz ,Szymański ,Giżyński ,Kołakowski( gol) Adamus ,Sokół ,Mierzwiński ,Miastowski ,Dziedzic (gol)

2008 A

We wtorkowy wieczór reprezentacja rocznika 2008A rozgrywała zaległy mecz Ligi Mazowieckiej. Na  ulicę Baletową zawitał silny zespół Znicza Pruszków, z którym w ostatnich latach zacięcie walczyliśmy o mistrzostwo ligi. Mecz tak naprawdę rozstrzygnął się już po pierwszej części spotkania, którą przegrywamy aż 1:5.

Oddając pole gry przeciwnikom zupełnie bez walki, popełniając proste błędy w obronie i nie będąc w stanie zagrozić bramce rywali. Po tej części mecz zdecydowanie wyrównał się, zarówno jedna jak i druga drużyna próbowała składnymi akcjami przedostawać się pod bramkę oponenta ,efektem czego w pozostałych trzech ćwiartkach padły 4 bramki( 2 dla naszych Championów i 2 dla gości z Pruszkowa. )

Niestety mecz trwa cztery a nie trzy części i słabsza postawa na początku meczu spowodowała iż przegrywamy to ważne spotkanie 3:7. Pozostaje spory niedosyt, gdyż nie licząc pierwszej ćwiartki toczyliśmy równą walkę z mocną ekipą Pruszkowa.

Nauczka jest prosta, trzeba wychodzić skupionym i zmobilizowanym już od pierwszych minut meczu, gdyż później ciężko nadrobić straty popełnione po prozaicznych błędach.

Mikołaj Czerniatowicz – 1 asysta

W sobotni poranek reprezentacja rocznika 2008A udała się na mecz wyjazdowy do Lesznowoli na mecz z dobrze nam znaną ekipą FC Lesznowola.

Mocno weszliśmy w spotkanie i już po pierwszej części i hat-tricku niezawodnego Mikołaja

Czerniatowicza prowadzimy 3:0. W drugiej ćwiartce daliśmy niestety dojść do głosu gospodarzom i na nasze 2 trafienia (Miki-Teo) odpowiadają taką samą ilością bramek.

Nic nie zapowiadało tego, co zdarzyło się w drugiej połowie spotkania, nasi chłopcy prowadząc wysoko zapomnieli o grze obronnej, popełniając dziecinnie proste błędy i oddając inicjatywę rywalowi. W pewnym momencie meczu ze stanu 5:1 dla Championa zrobiło się 5:7 dla gospodarzy z Lesznowoli! Wynik ten podziałał na naszych chłopców jak płachta na byka, w krótkim czasie odrabiamy straty z nawiązką, w dużej mierze za sprawą duetu Czerniatowicz-Żakowicz i na minutę przed końcem spotkania wychodzimy na prowadzenie 8:7. Jednak tego dnia los wyjątkowo nam nie sprzyjał. Ostatni rzut rożny, po którym miał zostać zakończony mecz został przez gospodarzy z Lesznowoli zamieniony na bramkę wyrównującą . Zamiast pewnych trzech punktów wywozimy z gorącego terenu jedynie jedno oczko. Musimy zdecydowanie pracować nad koncentracją i utrzymaniem dyspozycji meczowej. Prowadząc wysoko nie możemy pozwolić sobie na przejęcie inicjatywy przez rywala i wyrwania nam zasłużonych trzech punktów o które będziemy teraz ciężko walczyli w kolejnych ligowych kolejkach.

2007 A

W środę udaliśmy się do Konstancina na kolejny mecz ligowy z tamtejszą Kosą Konstancin .Zawsze dla nas był tam trudny teren ,a mecze niosły ze sobą dawkę emocji ,zarówno na boisku ,jak i na trybunach . Od pierwszego gwizdka sędziego byliśmy maksymalnie skoncentrowani ,żeby znowu nie powielić błędów z poprzedniego meczu z Ursusem . Przez pierwsze 20 minut posiadaliśmy optyczną przewagę ,ale nie potrafiliśmy wykorzystać trzech stuprocentowych sytuacji. Rywal  najgroźniejszy był przy stałych fragmentach gry  i raz dopisało nam szczęście ,kiedy zawodnik gospodarzy główkował po rzucie rożnym. Dopiero 28 minuta spotkania  przyniosła nam bramkę ,po ładnym włączeniu się do akcji i przedryblowaniu dwóch zawodników ,Maksymilian Zubek posyła inteligentne podanie do Adriana Wielgolaskiego.  Nasz zawodnik wyszedł sam na sam i pewnie umieścił piłkę w siatce. Szybko poszliśmy za ciosem i po dobrej wrzutce Dawida Małysy znowu na listę strzelców wpisuję się popularny WIELKI. Na przerwę schodzimy z wynikiem 2:0 dla Championa .

Nasi podopieczni nie chcieli zwalniać tempa  również w drugiej połowie i po ładnej centrze  Janka Molendy  swojego trzeciego gola w meczu zdobywa Adi  Wielgolaski. Nasza przewaga w tym meczu nie podlegała dyskusji ,długo utrzymywaliśmy się przy piłce i jak to określił jeden z rodziców ,,wszystko nam dzisiaj wychodziło’’. Czwartą bramkę dla Championa  zdobywa  Adrian Wielgolaski ,który ,jak się później okazało nie powiedział ostatniego słowa  w tym meczu . Bardzo dobrze w drugiej połowie wyglądała druga linia naszego zespołu ,która potrafiła w odpowiednim momencie  zwolnić akcję ,żeby za chwilę ładnie przyspieszyć grę .Efektem tego jest kolejny gol ,jak się można domyślić  ,znowu Wielgolaski Show i mamy 5:0 . W końcówce spotkania Kamil Kędzior wykorzystał ładne podanie Mateusza Guzowskiego i kończymy mecz  z trzema punktami i sześcioma golami strzelonymi. Na pochwałę zasługuję cały zespół Championa ,który w swoich szeregach nie miał słabego ogniwa i każdy z zawodników dołożył cegiełkę do tego zwycięstwa. Gratulację !!!!

Skład meczu: Ońko ,Chełmicki ,Zubek ,Małysa ,Hadyś ,Lipka ,Molenda ,Janiszewski ,Guzowski ,Kossak ,Kędzior ,Wielgolaski.

Po bardzo dobrym występie w Konstancinie w sobotę mierzyliśmy się z ,,czerwona latarnią ligi ‘’ BKS 7 Warszawa .Zespół ten do tej pory zdobył tylko jeden punkt i patrząc po wyniku  naszego pierwszego  meczu (12:1) wydawać się mogło ,że będzie to spacerek .Początek spotkania również wskazywał na to ,że łatwo ,pięknie i przyjemnie zainkasujemy 3 punkty w ligowej tabeli .Po piętnastu minutach rywalizacji ,po dwóch bramkach Adriana Wielgolaskiego prowadzimy 2:0 i…….. skończyło się nasze granie .Od tego momentu całkowicie oddaliśmy pole przeciwnikowi ,który pod każdym elementem piłkarskiego rzemiosła nas przewyższał .Przede wszystkim gospodarze więcej biegali ,walczyli ,co w konsekwencji całego meczu bardzo im się opłaciło ,bo zdołali strzelić trzy bramki i zainkasować pierwsze zwycięstwo .Nasz zespól pokazał jak nie powinno się podchodzić do zawodów i każdego przeciwnika ( nawet teoretycznie słabszego) traktować poważnie .Błędy jakie robiliśmy zdarzają się nawet na poziomie seniorskim tylko z taka różnicą ,że tam, raz na jakiś czas ,a u nas notorycznie ( prawie w każdym meczu) Przegrywamy i szczerze powiedziawszy przyda nam się zimny prysznic ,który pokazuję ,że nie  jesteśmy ( zwłaszcza indywidualnie) tacy dobrzy jak nam się wydaję!!!!!!

Skład meczowy :Ońko ,Małysa ,Zubek ,Hadyś ,Lipka ,Kossak ,Janiszewski ,Guzowski ,Wielkolaski, Kędzior  ,Czerniatowicz  ,Żakowicz.

2006A

W meczu otwierającym rundę rewanżową zagraliśmy z liderem rozgrywek Deltą
Warszawa. W pamięci mieliśmy pierwsze spotkanie przy ulicy  Baletowej, które
wysoko przegraliśmy. Chcieliśmy pokazać się z lepszej strony i w
rzeczywistości było to zdecydowanie inne spotkanie. Wyszliśmy bardzo
skoncentrowani i agresywni co mogło się podobać. Pierwsze 15 minut meczu to
wyrównana gra, która nie przyniosła klarownych sytuacji dla obu stron.
Pierwszą bardzo dobrą okazję miał Adrian Wielgolaski, który przegrał
pojedynek 1×1 z bramkarzem Delty. Niestety chwile póżniej, po raz kolejny
tracimy bramkę po niepewnym zachowaniu przy stałym fragmencie naszego
bramkarza i zawodników asekurujących. Po golu obraz gry uległ zmianie.
Musieliśmy zaatakować wyżej, przez co szybcy zawodnicy gospodarzy mieli
więcej miejsca do pokazania swoich umiejętności. Do przerwy wynik nie uległ
zmianie. Druga połowa zaczyna się bardzo dobrze dla nas. Stwarzamy
doskonałą sytuację, po której powinno być 1:1. Niestety najpierw „Wielki”

mało  agresywnie, żeby zmienić oblicze spotkania. Czeka nas dużo pracy w
tygodniu, żeby w następnej kolejce pokazać się z lepszej strony.