Weekend Championa

Na wielu szczeblach rozgrywki Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej dobiegły końca . Śmiało można powiedzieć ,że zebraliśmy wszyscy, kolejne ,cenne doświadczenie na wielu płaszczyznach ( sportowym ,organizacyjnym ,interpersonalnym). Wiele celów ,które sobie zakładaliśmy przed sezonem  udało nam się zrealizować .Oczywiście czasami jeżeli patrzymy tylko przez pryzmat wyników ,nie wszystko poszło po naszej myśli ,ale jeżeli chodzi o prowadzenie gry ,przez zespoły Championa ,to nie mamy się czego wstydzić . Teraz nie zapadamy w zimowy sen ,tylko dalej szlifujemy  formę  w  sparingach ,turniejach , żeby od nowego roku  wejść dobrze w rozgrywki ligowe i móc cieszyć się z kolejnych powołań podopiecznych S.T.F-u ,do Kadr Mazowsza ,czy do Kadry Polski .

2011A

W ostatniej kolejce ligowej graliśmy z MKS Piaseczno. Ten mecz należy oceniać bardzo pozytywnie, jeżeli chodzi o grę naszych zawodników. Znowu nie najlepiej weszliśmy w mecz ,tracąc szybko bramki. Od samego początku byliśmy zmuszeni do gonienia wyniku. Mimo bardzo ciekawych akcji ofensywnych znowu tracimy bramki ,po bardzo prostych błędach w defensywie. Na uwagę i wielkie docenienie zasłużyła nasza gra w trzeciej kwarcie, w której to nie straciliśmy żadnej bramki zdobywając  4 i nie dość ,że odrobiliśmy stratę bramkową ,to wyszliśmy na prowadzenie. Czarta kwarta zaczęła się dla nas bardzo obiecująco, dwie 100% sytuację niestety nie przyniosły goli ,ponieważ na naszej drodze stanęła poprzeczka. Goście z Piaseczna wykorzystali swoje sytuacje i mecz ostatecznie kończy się wynikiem 6:6. Ostatni pojedynek  sezonu był bardzo dobrym prognostykiem na przyszłość. Chłopcy pokazali, że gdy tylko mają swój dobry dzień i wykazują się sporą koncentracją, potrafią grać bardzo skutecznie i przyjemnie dla oka. Okres zimowy poświęcamy na dalsze szlifowanie umiejętności na treningach i sparingach oraz występy na turniejach. Majewski, Gozdyra, Gliszczyński (bramka) Kaczkowski (bramka) Fejcher ( 3 bramki) Turniak (bramka) Małas Szymański

2010A

W bardzo ciepły, październikowy wieczór przyszło nam rozegrać zaległą
kolejkę z liderem pierwszej ligi. KS Ursus, to według tabeli  jest
najsilniejsza drużyna w naszej lidze. Wiemy jednak, że boisko często
weryfikuje taki stan rzeczy. Tak też było tym razem…

Od początku narzuciliśmy swój styl gry, objęliśmy prowadzenie i
wygrywaliśmy 2-0. Później niestety zdarzył się moment dekoncentracji, i to
goście zdobyli dwie bramki. To był ostatni moment kiedy na tablicy wyników
widniał remis. Ponownie przejęliśmy inicjatywę i zdobyliśmy dwa gole.
Prowadziliśmy grę i utrzymywaliśmy prowadzenie. Momentami dochodziło nawet
do czterech bramek na naszą korzyść. Bez wątpienia byliśmy drużyną lepszą.
Na nasze szczęście tym razem pokazał to również końcowy wynik. Nie mamy w
zwyczaju chwalić w opisach meczowych poszczególnych zawodników, gdyż
pochwały otrzymują oni w szatni. Chcielibyśmy jednak zrobić wyjątek i
podziękować kapitanowi drużyny, którym jest Mikołaj Rek, za pokazanie
niesamowitej determinacji, woli walki, i pokazanie wszystkim, że w chorobie
również można rozegrać wspaniały mecz! Brawo MIKI.

nic (porażka) i pokora gdy mamy już wszystko (zwycięstwo). Czekamy na
kolejne etapy naszego rozwoju z niecierpliwością! Brawo *Drużyna*!

STF Champion – Znicz Pruszków 3-11

Na zakończenie sezonu, zmierzyliśmy się z drużyną Znicza Pruszków. W świetle jupiterów

spodziewaliśmy się wyrównanego widowiska, mając jeszcze w pamięci nasze pierwsze spotkanie. Od początku meczu obie drużyny zaatakowały, ale to Championa miał najbardziej klarowną sytuację do otwarcia wyniku, ale Iwo Kupidura przegrał pojedynek 1×1 z bramkarzem. Chwilę później błąd w kryciu Antka po lewej stronie boiska i Znicz wykorzystuje przewagę liczebną na naszej połowie. Właściwie wszystkie bramki Znicz zdobył w podobny sposób. W pierwszej kwarcie zdobywał przewagę ,po naszej lewej stronie boiska, poprzez błędy w kryciu, złą asekurację, zbyt wolną reakcję w przejściu z ataku do obrony.  Znicz bezlitośnie wykorzystywał nasze indywidualne błędy. Champion próbował grać w piłkę, całkiem nieźle radziliśmy sobie w środkowej części boiska, ale brakowało nam odpowiedniej finalizacji w polu karnym przeciwnika. Tego wieczora, nasz zespół potrafił tylko trzy razy

znaleźć sposób na bramkarza gości. Szkoda, że przytrafiło nam się tyle błędów indywidualnych ale taka jest piłka. Po zakończeniu tego meczu można powiedzieć, że oba zespoły dzieliła przepaść, lecz prawdę mówiąc do dopracowania mamy niuanse. Musimy lepiej reagować w fazach przejściowych meczu i poprawić grę w defensywie, zwłaszcza w asekuracji. Ligowe zmagania kończymy na trzecim miejscu ,a przed nami okres zimowy, który będzie stał pod znakiem ciężkiej pracy.

Bramki:

Iwo Kupidura x2, Maciek Studziżba

Skład

: Aleks Martinez-Młynarczyk, Stach Białecki, Paweł Kazała, Mario Martinez-Młynarczyk, Maciek

Habrowicz, Iwo Kupidura, Antek Rutkowski, Karol Jesiona, Jasiek Hadyś, Filip Danielewicz, Tymek

zimowa, którą z pewnością poświęcimy na poprawę umiejętności
indywidualnych, aby w przyszłym sezonie walczyć o jak najwyższe cele.

2008 A

W sobotnie przedpołudnie reprezentacja rocznika 2008A rozegrała swój ostatni mecz rundy

rewanżowej I Ligi Mazowieckiej. Na ulicę  Baletową przyjechała nieobliczalna ekipa Pogoni Grodzisk Mazowiecki ,jeszcze nie pewna utrzymania się w lidze. Przeciwnicy potrzebowali zwycięstwa, my natomiast nie zamierzaliśmy odpuszczać spotkania, gdyż w każdym meczu dajemy z siebie 100% ,nie zważając na to, z kim i o jaki cel gramy.

Niespodziewanie mecz rozpoczął się straconą bramką, która z pewnością podziałała motywująco na nasz zespół. Pierwszy sygnał do ataku dał Mikołaj Czerniatowicz, który po pięknej asyście Kacpra Jaskuły doprowadza do wyrównania i takim wynikiem zakończyła się pierwsza część spotkania. Duży niedosyt, został na szczęście zaspokojony w kolejnych ćwiartkach. Cały zespół pokazał charakter, przez kolejne 45 minut będąc stroną dominującą w każdym aspekcie gry, raz po raz nękając świetnie dysponowanego bramkarza zGrodziska. Warto pochwalić doskonałą formę golkipera gości, gdyż gdyby nie jego postawa ,mecz mógłby zakończyć się wynikiem trzykrotnie wyższym niż faktyczne 10:1.

W naszej bramce natomiast dobrze sprawował się Wiktor Czapiński, nie do przejścia tego dnia byli obrońcy Carillo-Kowalski, linia pomocy Żakowicz-Lewandowski-Jaskuła-Stanios-Tonkowicz stanowiła monolit zarówno w defensywie jak i ofensywie, a o bramki na spółkę z Teodorem zadbał Mikołaj Czerniatowicz (po 4 bramki!).

Po zeszłorocznym mistrzostwie kończymy bieżący sezon na niezłym trzecim miejscu. Oczywiście stać na więcej, ale wiemy co poprawić na co zwrócić uwagę i te elementy będziemy doskonalili podczas zimowego okresu przygotowawczego. Podziękowania dla całego zespołu(nie tylko dla chłopców obecnych podczas sobotniego spotkania) za wysiłek włożony w sezonowy trud! Czas na okres

sparingowy i turniejowy służący przygotowaniu do kolejnego ligowego sezonu!

2008 B

Na zakończenie rozgrywek, przyszło nam się zmierzyć z liderem, Polonią Warszawa. Do meczu przystąpiliśmy z nadzieją pozostania w III  lidze, a złożyć na to musiało się nasze zwycięstwo, a także zwycięstwo Klubu Snu w meczu UKS Football Academy. Aby tego dokonać pomogli nam zawodnicy z pierwszej drużyny.

Przeciwnicy mieli nad nami przewagę fizyczną, a oprócz tego byli bardzo dobrze przygotowani motorycznie. Mecz rozpoczęliśmy przyzwoicie. Można śmiało stwierdzić, że lepiej operowaliśmy piłką. Nasze akcje opierały się na rozgrywaniu piłki, co doskonale robił Antek Stanios, która wędrowała następnie do bocznych pomocników, bądź napastnika. W wyniku błędu Polonii, szybką akcję wykańcza Mikołaj Czerniatowicz. Pierwsza kwarta, jak również połowa kończy się naszym prowadzeniem 1:0, a wszyscy zawodnicy dobrze wykonywali założenia przedmeczowe.

W trzeciej kwarcie dało się zauważyć rozkojarzenie naszych zawodników. Wykorzystując nasze błędy Polonia strzela szybkie dwie bramki i w tym momencie ,to my przegrywaliśmy. Obie bramki nie były zasługą niesamowitej gry przeciwników tylko wykorzystaniem ich szybkości i siły.

Ostatnia część spotkania  wyglądała jak poprzednia, czyli próby atakowania obu stron,  bardzo dobrze są bronione przez obrońców. Końcowe 5 minut wywróciło cały mecz do góry nogami. Luca Carrillo strzałem z rzutu wolnego, po rykoszecie doprowadził do remisu. W tym momencie ,,poczuliśmy krew’’. Ostatnie minuty to ciągłe ataki naszego zespołu, a jeden z nich ,po podaniu Tymona Bartczaka skutecznie wykończył Mikołaj Czerniatowicz. Piłka po jego strzale otarła się o rękę bramkarza i wtoczyła się do bramki.

Wygrywamy ten ważny mecz i wspólnie świętujemy zwycięstwo. Nasza radość nie trwała jednak długo, ponieważ swój mecz wygrała Football Academy. Niestety spadamy z ligi, ale się nie załamujemy, bo przecież wiadomo, że czasami trzeba zrobić krok w tył, aby później zrobić dwa kroki do przodu.

2007

W ostatniej kolejce ligowej przy ulicy Baletowej ,podejmowaliśmy dobrze znaną nam ekipę Ursusa Warszawa . Dla układu tabeli ,jak się później okazało ( remis  Znicza) spotkanie to miało duże znaczenie ,bo tylko trzy punkty gwarantowały nam drugie miejsce . Od początku obie drużyny nie ograniczały się tylko do bronienia swojej bramki ,ale próbowały nękać defensywę przeciwników . Pierwsze dwie dobre okazje do strzelenia gola ,mieli goście z Ursusa ,ale w obu przypadkach ,bardzo dobrze w bramce zachował się Kuba Chełmicki .My też mieliśmy swoje okazje ale pod bramka rywala ,brakowało kropki nad i. I gdy wszyscy spodziewali się ,że pierwsza połowa zakończy się remisem ,na indywidualna ,szybką akcje ,zdecydował  się Adrian Wielgolaski ,który precyzyjnym strzałem ,zdobywa gola.

Po przerwie mecz nadal mógł się podobać ,bo obfitował w wiele sytuacji podbramkowych ,jedyne czego zabrakło ,to goli .Zarówno goście ,jak i my ,trafiamy w słupki i wynik nie uległ zmianie . Przy remisie Sempa ze Zniczem ,to nasi chłopcy zajmują drugie miejsce w tabeli i obiektywnie trzeba przyznać ,że zasłużenie ,bo piłkarsko ,bez żadnej przesady ,prezentowaliśmy się w tej lidze najlepiej . Czasami brakowało szczęścia ,albo odpowiedniego podejścia do meczów ( BKS 7 Warszawa ),ale z postępów zawodników Championa możemy być zadowoleni . Teraz koniec ligi i przed nami seria springów ,ciężkich treningów ,by dalej móc cieszyć się grą tej drużyny . Podziękowania dla rodziców ,którzy często musieli dostosowywać swój prywatny –weekendowy czas ,do rozgrywek swoich pociech .

Skład drużyny : Chełmicki ,Kossak ,Zubek , Hadyś , Soldecki ,Lipka ,Kędzior , Janiszewski , Wielgolaski ( bramka) Ońko , Guzowski

piłkarza ,zachowując przy tym własną klubową tożsamość ,opartą na chęci
wygrywania, ale nigdy kosztem stylu i rozwoju indywidualnego zawodników.

czego korzystali gospodarze ,stwarzając groźne kontrataki. Gdy wydawało się,
że mecz zakończy się remisem cztery  minuty przed ostatnim gwizdkiem ,tracimy po
indywidualnym błędzie gola samobójczego. Chwilę później jednak ruszamy do
ultra ofensywy, która poskutkowała dwoma golami ,najpierw Maćka Wasiaka ,a
następnie Stasia Kowalczyka ,po którym sędzia zakończył mecz. Po średnich 55
minutach gry ,zobaczyliśmy bardzo ciekawą końcówkę z happyendem ,co naprawdę
mogło się podobać licznie zgromadzonym kibicom wokół boiska.

2005 A

Opis ostatniej kolejki w zasadzie jest nie potrzebny, wystarczy poczytać poprzednie relacje meczów . Gramy w piłkę ,stwarzamy sytuacje niestety pomimo przewagi w umiejętnościach czysto piłkarskich, tracimy bardzo łatwo bramki ,ucząc się wyprowadzać piłkę i przegrywamy. Początek spotkania, próbujemy rozrywać w swoim stylu ,ale szybko tracimy dwa gole .Nasz obrońca zamiast szybko zagrać piłkę na drugą stronę, prowadzi ją, dobiega do niego napastnik gospodarzy, zabiera futbolówkę i zdobywa gola. Pięć minut później ,rozgrywamy akcję od tyłu .Pomocnik ma pięć alternatyw do zagrania, niestety podaje do tyłu do jedynego zawodnika Chlebni, który wychodzi na czystą pozycję   i żeby ratować sytuację nasz obrońca, decyduje się na faul przed polem karnym. Niestety rzut wolny zostaje wykorzystany i po 10 minutach przegrywamy już 2:0. Na szczęście nic się nie zmienia w naszej grze ofensywnej i w pierwszej połowie zdobywamy bramkę kontaktową z rzutu wolnego ,po uderzeniu Kapiego ,pada bramka samobójcza. Druga połowa to nasza dominacja i kolejne dwa gole . Najpierw prostopadłe podanie Kacpra wykorzystuje Jaszczu , potem Kuba zagrywa do Wojtka Sokoła , który mija bramkarza i wychodzimy na prowadzenie. Niestety pod koniec meczu mając piłkę popełniamy dwa proste błędy i przegrywamy mecz. Podsumowując ligę dominuje w niej fizyczność i siła zawodników. Oprócz Legii, która gra w piłkę zespoły stawiają na silnych , dużych zawodników ,którzy w tym wieku jeszcze robią różnicę . Niestety jak pisał w tamtym tygodniu redaktor gazety Wyborczej po przegranym meczu z Francją Under 17 ,lepiej nie będzie ,patrząc czym kierują się trenerzy ,nastawieni tylko na wynik ,kosztem rozgrywania  piłki i utrzymywania się przy niej. To jest pierwsza liga wojewódzka ,ale to co widzimy na zachodzie jeżdżąc na turnieje piłkarskie , jesteśmy w piątej lidze. Co do naszej postawy możemy być na pewno zadowoleni z gry jaką prezentowaliśmy, 90% bramek straciliśmy z naszego wyprowadzenia z obrony ale inaczej nie da się wyszkolić zawodnika. Po Legii jesteśmy zespołem ,który strzelił najwięcej bramek ,bo aż 49 , w większości z wypracowanych , przemyślanych akcji ,co pokazuje, że każdy z naszych zawodników ma odpowiednią technikę, niestety brakuje nam walorów fizycznych  .Za parę lat to się wyrówna ,a technika sama nie przyjdzie ,a czasu na jej wypracowanie nie będzie .