Weekend Championa

Zmienne nastroje panowały po ostatnim weekendzie w naszych zespołach .Niektóre z nich wzięły udział w turniejach(roczniki 2006,07) inne rozegrały mecze sparingowe .Warty podkreślenia jest kolejny sukces zespołu S.T.F. Champion rocznika 2007 ,który w silnie obsadzonym turnieju zajął II miejsce ,przegrywając w finale w rzutach karnych. Więcej  szczegółów poniżej.

 

2005 A, B

W sobotę 06.02.20015 r. nasze dwie drużyny  A i B z rocznika 2005 ,rozegrały sparing z drużyną Białych Orłów.

 

O godzinie 14.00  na hali przy ul. Ogrodowej  pierwsi wyszli zawodnicy  S.T.F. Champion  A  i od początku wysokim pressingiem zaatakowali swoich rywali , nie pozwalając swojemu przeciwnikowi wyjść z własnej połowy .Trzeba przyznać ,że drużyna Białych Orłów próbowała  konstruować akcje  od tylnych formacji ,wymieniając  licznie podania między sobą.

 

Nasz wysoki pressing przyniósł nam  kilka wyśmienitych okazji do zdobycia bramki ,ale celownik  zawodników naszego zespołu nie był dobrze ustawiony tego dnia . Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła po ładnej drużynowej akcji ,którą zakończył dobrze dysponowany tego dnia Ignacy Jagodzik. Nie zdeprymowało to drużyny Białych Orłów ,która konsekwentnie i ze spokojem budowała swoje akcje. Jedna z takich  prób zakończyła się błędem naszego obrońcy i  rywal doprowadził do wyrównania. Po  straconej bramce to my nadal dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, lecz nie potrafiliśmy tego przełożyć  na bramki. To co nam się nie udało ,wykorzystał nasz rywal ,strzelając  drugą bramkę w tym spotkaniu. Końcowe minuty meczu to  nieustanne ataki  S.T.F. Champion  do zdobycia wyrównującego gola  i remisu w tym meczu. Jedna z takich  akcji dała nam bramkę na 2:2 ,a jej autorem był  Patryk Zubek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem remisowym.

 

Skład drużyny A

Aleks Sawicki , Kajetan Gryn ,Janek Żelich ,Antek Ślazewicz ,Maks Wożniak , Antek Ślazewicz, Patryk Zubek , Marcel Domaradzki ,Ignacy Jagodzik.

 

Drugie spotkanie drużyn  B ,między S.T.F. Champion , a Białymi Orłami  przebiegało pod dyktando naszego rywala .To drużyna przeciwnika była drużyną lepszą ,wygrywając zasłużenie mecz 6:2 , chociaż wykorzystując połowę sytuacji bramkowych ,mogliśmy pokusić się o zmniejszenie   niekorzystnego rezultatu. Bramki w tym  meczu strzelali : Olaf Zółciński  i Benjamin Krzystek.

 

Skład drużyny B

 

Kuba Muszyński, Rudolf Siennicki, Olaf  Żółciński, Mikołaj Jarosiński , Benjamin Krzystek, Filip Niewadził ,Jakub Juzaszek, Maks Wożniak ,Eryk Mirkowski.

 

2007

W dniu  08.02.2015 nasza drużyna z rocznika 2007 ,wzięła udział w turnieju halowej piłki nożnej „Orzeł Cup”, o Puchar Prezesa Europejskiego Instytutu Gospodarczego, w kategorii orlików.

 

Turniej odbył się na hali WSM na ulicy Kawęczyńskiej 36 w Warszawie.

 

W turnieju wzięło udział 10 drużyn.

 

Początkowo w grupie mieliśmy mierzyć się z pięcioma drużynami. Jednak zespoły R.K.S. Okęcia oraz Gwardii Warszawy zrezygnowały z turnieju, w skutek czego, uzgadniając wspólnie z organizatorem turnieju, zgodziliśmy się grać w systemie mecz i rewanż z drużynami, które dojechały na turniej, czyli UKS Orzeł Warszawa, UKS Junak Warszawa, APJD.

 

Pierwszy mecz turnieju rozegraliśmy z gospodarzem czyli UKS Orłem Warszawa, pewnie zwyciężając 3:0 po dwóch bramkach Mateusza Lipki oraz jednej Maksymiliana Zubka

 

Kolejnym meczem była potyczka z silnym zespołem Junaka Warszawy, w którym to po niesamowicie zaciętym pojedynku, szczęście uśmiechnęło się do nas dosłowne w ostatnich sekundach meczu, a na listę strzelców po raz trzeci w tym turnieju wpisał się Mateusz Lipka. Mecz zakończył się więc rezultatem 1:0

 

Dwa starcia z APJD, które zakończyły się wynikiem 0:0, nadal nie dawały nam awansu do półfinału, a porażka w rewanżowym meczu z Junakiem skomplikowała sytuację w grupie. Na szczęście ostatni mecz, rewanż z Orłem wygraliśmy 4:0,a autorami bramek w tym spotkaniu byli :  Maksymilian Zubek (2) , Jan Molęda oraz Maksymilian Turniak.

 

Po tym spotkaniu mogliśmy cieszyć się z awansu do półfinału z drugiego miejsca, zaraz za zespołem APJD.

 

W półfinale przyszło  nam się zmierzyć  z zespołem z Chlebni. Po regulaminowym czasie gry na tablicy wyników widniał wynik 0:0, co oznaczało, że do rozstrzygnięcia spotkania potrzebne będą rzuty karne. Po wspaniałych obronach Jakuba Chełmickiego oraz bramkach Mateusza Lipki i Dawida Małysy pokonaliśmy drużynę z Chlebni 2 do 1.

 

W finale  czekał już  na nas bardzo dobrze dysponowany w tym turnieju zespół FC Komorów. Mimo ,że to my pierwsi strzeliliśmy bramkę, po wspaniałym uderzeniu z dystansu Dawida Małysy, to przeciwnik dochodził częściej do głosu, oddając wiele strzałów na naszą bramkę. Bardzo dobrze spisywał się  nasz etatowy golkiper Jakub Chełmecki. Niestety i on raz musiał uznać wyższość przeciwnika… więc po końcowym gwizdku sędziego wynik był remisowy 1:1. Kolejne karne… kolejne niesamowite emocje dla zawodników  i rodziców. Wynik rozstrzygnął się na naszą niekorzyść .Dopiero w 5 kolejce, kiedy to przeciwnik zdobył bramkę, a strzał  naszego  piłkarza został obroniony , musieliśmy uznać wyższość rywala.

 

Mimo wszystko drugie miejsce w tak mocno obsadzonym turnieju jest dużym sukcesem. Gratulujemy zawodnikom oraz dziękujemy rodzicom za wspaniały doping.

 

Skład zespołu:

Jakub Chełmicki, Dawid Małysa, Mateusz Lipka, Maksymilian Zubek, Maksymilian Turniak, Julian Hadyś, Jan Molęda, Maciej Wasiak, Piotr Soldecki

 

2006  A

 

W dniu 7.02.2015 na obiekcie przy ul. Koncertowej 4 odbył się turniej dla rocznika 2006. S.T.F „Champion” wystawił dwie ekipy. Drużyna I trafiła do naprawdę trudnej grupy gdzie przeciwnikami byli AP11 Legionowo, Znicz Pruszków i Widok Skierniewice. Od samego początku turnieju widać było, że zawodnicy Championa są w bardzo dobrej dyspozycji i w pierwszym swoim spotkaniu nie dali żadnych szans chłopcom z Legionowa, po klasycznym hat-tricku Wirigiusza Szablińskiego i dwóch trafieniach Tymona Gralca pokonali AP11 5:0.

 

W kolejnym meczu przeciwnikiem był zespół Znicza Pruszków, który zawiesił wysoko poprzeczkę.Jednak nasi chłopcy nie przestraszyli się i grali naprawdę fajne spotkanie, niestety niewykorzystane sytuacje i dekoncentracja w linii defensywnej doprowadziły do straty trzech bramek czego nie udało się już odrobić w końcowym fragmencie pojedynku.

 

W ostatnim grupowym meczu Champion podejmował zespół Widoku Skierniewice, który w swoim poprzednim spotkaniu rozprawił się ze Zniczem Pruszków 1:3. Mecz zapowiadał się zatem pasjonująco. Już w początkowych minutach widać było, że żadna z drużyn nie odpuści i walka o komplet punktów będzie trwała do końca. Tak właśnie się stało. Jako pierwsi bramkę strzelili zawodnicy Widoku, jednak potem na boisku szaleli już tylko nasi Championi. Po dobrym zagraniu wzdłuż  linii Antka Ratajczaka, sytuacje sam na sam z bramkarzem wykorzystał Jeremi Sobczyk. Chwilę później po rzucie rożnym brak krycia wykorzystał Wirgilusz Szabliński i było już 2-1. Na szczególną uwagę zasługuje jednak bramka na 3-1, przeprowadzona przez dwójkę Sobczyk-Szabliński. Znakomicie wykorzystali szansę na kontratak i po kilku podaniach Szabliński nie miał problemów z umieszczeniem piłki w „okienku” bramki. Bramkarz był bez szans!

 

Niestety po analizie tabeli okazało się, że 3 drużyny mają po 6 punktów i to zespół Championa spadnie na 3 miejsce w grupie i nie awansuje do dalszej fazy turnieju. Zadecydowała o tym jedna bramka. No cóż taki jest futbol! Mimo wszystko wypada pochwalić drużynę S.T.F „Champion” bo podczas turnieju pokazała się z naprawdę dobrej strony!

 

Skład:Jaś Pęk, Jeremi Sobczyk,Tymon Gralec, Michał Wojda, Mikołaj Michalski, Jakub Studziżba, Antek Ratajczak i Wirgiliusz Szabliński.

 

2006 B

7 lutego w sobotnie popołudnie drużyna STF Champion, rocznik 2006B brał udział w turnieju o Puchar Wyżyn. Przeciwnikiem Championa II w grupie D były drużyny: UKS Białe Orły, MUKS Legion Warszawa i MKS Jeziorany. Niestety chłopcy nie zdołali zdobyć w tych konfrontacjach punktów i przegrali wszystkie swoje mecze. Trzeba zaznaczyć, że w kilku chłopców po raz pierwszy uczestniczyło w turnieju, a nasza szkółka jako jedyna wystawiła dwie drużyny w turnieju. Pomimo wyników pochwały należą się wszystkim zawodnikom, którzy w każdym z meczów zdołali zdobywać bramki, a gdyby szczęście dopisywało rozmiary porażek mogły być znacznie mniejsze. Igorowi Mirowskiemu, który zdobył dwie bramki należą się szczególne pochwały.

 

Dziękujemy chłopcom za udział w turnieju i liczymy, że następne mecze będą wypadały dużo lepiej.

 

Wyniki:

STF Champion – MKS Jeziorany: 1-3 (bramka Igor Mirowski)

STF Champion – MUKS Legion Warszawa: 1-9 (bramka Iwo Drożdż)

STF Champion – UKS Białe Orły: 1-3 (bramka Igor Mirowski)

 

Skład STF Champion: Łukasz Kopeć, Adam Bednarski, Igor Mirowski, Jakub Sobczyk, Iwo Drożdż, Szymon Zalewski, Mikołaj Siwiorek

 

2002,3,4

W niedzielę o godzinie 14, w hali przy ul. Ogrodowej, sparing z drużyną MKS Piaseczno 2004r.    rozegrał rocznik 2003/04.  Mecz był rozgrywany 4×15 minut. Początek spotkania był bardzo wyrównany. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Wynik meczu, strzałem z dystansu otworzył Marcel Bykowski. Kilka minut później bramkę wyrównującą zdobyli nasi przeciwnicy. Stracona bramka podrażniła ambicje chłopców, którzy rzadko dopuszczali przeciwnika pod własne pole karne. Z minuty na minutę rosła przewaga Championa, który stwarzał sobie kolejne sytuacje i zdobywał kolejne bramki. Ostateczny wynik to 5-1 dla STFu. Wszystkie bramki dla gospodarzy zdobył Marcel Bykowski. Wynik mógł być wyższy, ale strzały Oliwiera Dziuby i Michała Wasiaka bronił bramkarz, natomiast Antek Piórko trafił w poprzeczkę. Jak to w sparingu, wynik nie był istotny lecz gra. Chłopcy rozegrali dobre zawody, spełniając założenia ustalone przed meczem. Champion kontrolował grę, częściej utrzymywał się przy piłce i wymieniał więcej podań. Końcowy rezultat daje nadzieje na lepsze wyniki w wiosennej Lidze Pokoju. Gratulujemy chłopcom zwycięstwa, a na szczególna pochwałę zasługują Marcel Bykowski – zdobywca pięciu bramek, Aleks Sawicki -debiutujący w starszym roczniku oraz najlepszy tego dnia na boisku – Paweł Sternicki.

 

Skład STF Champion: Aleks Sawicki, Alan Szlacherski, Mateusz Różalski, Paweł Sternicki, Michał Wasiak, Oliwier Dziuba, Wiktor Toczyłowski, Marcel Bykowski, Antek Piórko

 

2008

Drużyna rocznika 2008 rozegrała wewnętrzną grę w której stworzyła wiele pięknych akcji  i strzeliła dużo bramek.

 

Był to cenny materiał dla trenera który mógł sprawdzić zawodników na różnych pozycjach przed następnymi grami kontrolnymi.

 

 


Komentarze

Komentarze