Weekendowe gry kontrolne z Koroną Kielce👍

W sobotę do Kielc udały się nasze roczniki 2009, 2010 i 2011. Był to pierwszy z zimowych wyjazdów naszych zawodników. Na miejscu przywitała nas piękna pogoda a dodatkowa gra naszych podopiecznych z pewnością usatysfakcjonowała zgromadzonych kibiców. Oto co mieli do powiedzenia na temat meczów z Koroną trenerzy naszej akademii🗣:

„Pierwsza połowa doba w naszym wykonaniu, potrafimy stworzyć sobie 3-4 bardzo groźne sytuacje pod bramka rywali. Jedna z nich wykorzystujemy po rzucie różnym wychodzimy na prowadzenie. W drugiej połowie mecz bardzo wyrównany, natomiast potrafimy stworzyć więcej szans do zdobycia bramki. Wynik sprawiedliwy, wygrywamy zasłużenie. Pomimo korzystnego wyniku nie do końca zrealizowaliśmy swoich założeń na mecz (długie utrzymywanie się przy piłce, cierpliwość w rozgrywaniu piłki, agresywny odbiór piłki)”- Piotr Borowski, trener reprezentacji STF Champion 2009

„Przez cały mecz kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku pokazując momentami dobrą grę .Rywal co jakiś czas szybkim kontratakiem , próbował zaskoczyć naszą drużynę, ale obiektywnie rzecz biorąc radziliśmy sobie bardzo dobrze jako cały zespół w działaniach defensywnych .Dopiero po zmianie pozycji zawodnikom ( niektórzy grali pierwszy raz na tych pozycjach ) ,przy dość wysokim wyniku na naszą korzyść, Korona mogła dołożyć oprócz ambitnej postawy również bramki . Bardzo pożyteczny sprawdzian dla podopiecznych Championa ,którzy mieli okazję rywalizacji z bardzo dobra akademią, a indywidualnie zawodnicy zebrali doświadczenie na innych pozycjach ,co też powinno procentować w przyszłości” – zakończył Maciej Bykowski trener reprezentacji STF Champion rocznika 2010

Na zakończenie sobotnich zmagań do rywalizacji stanęły drużyny z rocznika 2011: Kilka słów o meczu przekazał trener Szymon Borecki:
„Po dość niemrawym początku meczu w naszym wykonaniu , z każda kolejną minutą się rozkręcaliśmy i przejmowaliśmy inicjatywę nad wydarzeniami na boisku. Tego dnia byliśmy zespołem który dłużej utrzymywał się przy piłce. Plan który założyliśmy sobie na mecz, czyli wykorzystywanie wolnych przestrzeni za plecami obrońców oraz jak najszybsze przejście z obrony do ataku, wykonaliśmy w stopniu bardzo dobrym. Mecz był bardzo ciekawym widowiskiem dla licznie zgromadzonych kibiców gdyż oba zespoły zaprezentowały bardzo wysokie umiejętności zarówno w działaniach indywidualnych jak i zespołowych. Dla nas był to kolejny ważny sprawdzian z którego wyciągnęliśmy wnioski na przyszłości”
Za nami dobry początek zmagań w 2022 roku😃 Dziękujemy Koronie za zaproszenie😃Czekamy już z niecierpliwością na kolejne wyjazdy🤩