Weekendowe mecze Championa

Ostatnia sobota dla zawodników S.T.F . CHAMPION była bardzo pracowita. Nasze ekipy wzięły udział w turniejach i meczach sparingowych .Liczyły się nie tylko dobre wyniki poszczególnych zespołów ale przede wszystkim zdobywanie doświadczenia przez  naszych  adeptów i ich radość z gry.

 

Dla nas trenerów był to dobry materiał podglądowy ,który utwierdził nas w przekonaniu ,że system szkolenia w naszej szkółce przynosi  zamierzone efekty i duże postępy w rozwoju chłopców.

 

2006 A

 

-O godzinie 11 został rozegrany turniej dla rocznika 2006, którego gospodarzem była drużyna SP Polonez Warszawa. Drużyna STF Champion została przydzielona do grupy B w której za rywali mieliśmy drużyny: Delta Warszawa, Olimpia Warszawa I, MKS Miński Mazowiecki i SP Polonez Warszawa II.

 

Pierwszym naszym przeciwnikiem była drużyna Delty, która musiała uznać wyższość Championa. Bramki w tym meczu zdobywali Wirgiliusz Szabliński i Jakub Studziżba. Chłopców należy pochwalić za udany początek i koncentrację od samego początku turnieju.

 

W kolejnym meczu, przeciwko Championowi stanęła drużyna z Mińska Mazowieckiego. Po udanym początku chłopcy zdecydowanie poszli za ciosem odprawiając z kwitkiem przeciwników również 2-0. Obie bramki w tym meczu zdobył Jeremi Sobczyk. W tym meczu widać było swobodniejszą grę i pewność w swoich poczynaniach.

 

Kolejny mecz był popisem Championa. Chłopcy panowali na boisku niepodzielnie od pierwszej do ostatniej minuty. Dokładne podania, posiadanie piłki i składne akcje przełożyły się na wynik. A ten po 12 minutach gry brzmiał 7-0. Bramki zdobywali: Jakub Studziżba x2, Jeremi Sobczyk x2, Wirgiliusz Szabliński, Michał Józefara i Tymon Gralec. 

 

W ostatnim grupowym spotkaniu przeciwnikiem STFu był SP Polonez Warszawa II. Ten mecz był najbardziej wyrównany i zacięty z dotychczasowych. Świadczył o tym sam wynik. 2-1 i pierwsza stracona bramka w turnieju. Zwycięskie bramki zdobyli Mateusz Lipka i Michał Józefara. Po tym meczy wszystko było jasne. STF Champion wygrywa grupę B z kompletem punktów i bilansem brakowym 13-1.

 

W półfinałowym meczu kolejnym przeciwnikiem był drużyna Olimpii Warszawa II. Po bardzo wyrównanym meczu pełnym walki, padł wynik bezbramkowy, więc o awansie do finału decydowały rzuty karne. Niestety strzały Mateusza Lipki i Jakuba Studziżby zostały obronione przez bramkarza Olimpii. Przeciwnikom dwukrotnie udało się zdobyć bramkę i to oni mieli zagrać o 1 miejsce. Championowi pozostało walczyć o brązowy medal w meczu w finale pocieszenia.

 

Naszym przeciwnikiem okazał się grupowy rywal SP Polonez Warszawa II. Podobnie jak poprzednie spotkanie obydwu drużyn było zacięte i pełne walki. Najpierw dwie bramki zdobył Champion, których autorami byli Jeremi Sobczyk i Wirgiliusz Szabliński. Niestety chwila rozluźnienia wdarła się w poczynania podopiecznych Championa, bo po chwili był już wynik remisowy. Gdy wydawało się, że o zwycięstwie ponownie będą decydowały karne, 40 sekund przed końcem meczu Jakub Studziżba wyprowadził Championa na prowadzenie, którego chłopcy nie oddali do końca meczu.

 

Bardzo udane zawody w wykonaniu rocznika 2006 okraszone kolejnym sukcesem, za jaki  trzeba uznać 3 miejsce w mocno obsadzonym turnieju. Warto dodać że w regulaminowym czasie gry Champion nie poniósł żadnej porażki a wszyscy z chłopców zaprezentowali pełnię swoich umiejętności. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na fakt, iż na miano najlepszego zawodnika turnieju typowano dwóch podopiecznych naszej szkółki, Mateusza Lipkę i Wirgiliusza Szablińskiego.  Ostateczny laur przypadł Wirgiliuszowi, natomiast trzeba pamiętać, że indywidualny sukces zawodnika to również dzieło wszystkich zawodników STF Champion.

 

Zawodnikom dziękujemy za wspaniałe emocje a ich rodzicom za niesamowity doping, który niósł chłopców od zwycięstwa do zwycięstwa.

 

Skład STF Champion:  Michał Wojda, Michał Józefara, Mikołaj Michalski, Mateusz Lipka, Wirgiliusz Szabliński, Jakub Studziżba, Jeremi Sobczyk i Tymon Gralec

 

                                                           2005  A

 

O godzinie 14.00 do boju ruszyła drużyna z rocznika 2005A  ,która zmierzyła się z mocnym zespołem Armado Warszawa. Nieprzypadkowo  wybraliśmy tą drużynę, z którą konfrontowaliśmy się dwukrotnie na początku budowy zespołu ,polegając w obu spotkaniach. Po roku czasu od ostatniego meczu chcieliśmy zweryfikować postępy w grze naszych zawodników .Przez cały mecz to nasza ekipa była stroną,  która dominowała na boisku . Drużyna przeciwnika nie potrafiła wyjść z wysokiego pressingu oraz poradzić sobie z dobrym utrzymywaniem się przy piłce przez nasz zespół. Końcowy wynik  meczu 7:1 potwierdza wysoką dyspozycję S.T.F. Champion i postępy jakie chłopcy zrobili przez rok pracy.

 

Skład drużyny: Kuba Muszyński, Kajetan Gryn, Bartek Sundrani, Antek Ślazewicz ,Patryk Zubek, Janek Żelich, Marcel Domaradzki,Ignacy Jagodzik.

 

Bramki- 3 Marcel Domaradzki, 2 Antek Ślazewicz,, Patryk Zubek,  Ignacy Jagodzik

 

                                                         2005  B

 

Równocześnie przy ul. Koncertowej swój mecz sparingowy rozegrała drużyna S.T.F. Champion  rocznika 2005B ,której przeciwnikiem był Semp Ursynów .Po bardzo wyrównanym meczu nasza ekipa uległa swojemu rywalowi  7:4 pokazując w kilku akcjach ,że duży potencjał tkwi w naszych zawodnikach. Bramki w tym spotkaniu zdobywali ,dobrze dysponowany w tym dniu Filip Składowski, który wpisał się trzy krotnie na listę strzelców oraz Benjamin Krystek.

 

Skład drużyny: Aleks Sawicki, Eryk Mirkowski, Maks Wozniak, Filip Niewadził,  Rudolf Siennicki, Benjamin Krystek, Olaf  Żucicki ,Mikołaj Jarosiński, Jakub Juzaszek ,Filip Chełmecki, Filip Składowski

 

 

                                                          2008

 

Dnia 10.01.2015r, swój pierwszy mecz w nowym roku rozegrał nasz rocznik 2008, przeciwnikiem była zawsze silna drużyna Kosy Konstancin. Mecz rozgrywany był systemem 3 części po 17 minut każda.

 

Od samego początku meczu drużyny podeszły do siebie z respektem, czego wynikiem był długo utrzymujący się bezbramkowy wynik. Jednak po pięknej akcji Kacpra Jaskóły, bramkę zdobył nasz napastnik Mikołaj Czernidowicz, strzelając nie do obrony i dzięki temu trafieniu na pierwszą przerwę schodziliśmy z jedno bramkową przewagą.

 

W drugiej części meczu nasz zespół ruszył mocno do ataku, czego skutkiem była bramka po indywidualnym  rajdzie Łukasza Kowalskiego i lekkiej pomocy obrońcy drużyny przeciwnej. Przewaga dwóch bramek jednak trochę nas rozluźniła i pozwoliliśmy gościom z Konstancina dojść do głosu. Przeciwnik  nie omieszkał wykorzystać naszej chwilowej nieuwagi zdobywając bramkę kontaktową.  Wtedy po raz kolejny w tym meczu dał o sobie znać Kacper Jaskóła i kolejnym swoim świetnym podaniem „uruchomił” czekającego na podanie Łukasza Kowalskiego, który nie dał szans bramkarzowi rywali podwyższając  wynik na 3:1. Jeszcze jedno trafienie przed przerwą mocnym strzałem z dystansu dołożył Norbert Orzoł. Warto dodać iż stojący w tej części spotkania na bramce Olaf Chabior popisał się kilkoma dobrymi interwencjami( w tym jedną naprawdę znakomitą),  jednak po dobrej akcji Kosy skapitulował raz jeszcze wpuszczając bramkę na 4:2.

 

Trzecia część spotkania była zdecydowanie najbardziej wyrównanym fragmentem meczu. Zarówno nasi chłopcy jak i rywale zostawiali na boisku serce, starając się dać z siebie jak najwięcej , przy głośnym dopingu rodziców. Na bramkę strzeloną przez Jakuba Pawełkowicza, goście odpowiedzieli trafieniem  i  przez resztę spotkania wynik nie uległ już zmianie . Mogliśmy cieszyć się  ze zwycięstwa 5:3 w meczu, w którym bardzo dobrze zaprezentowała się przyjezdna drużyna Kosy Konstancin, jednak to nie wystarczyło na dobrze   dysponowanych tego dnia chłopców S.T.F. Champion.

 

Podziękowania dla zawodników za walkę i serce włożone w grę, oraz dla rodziców za fantastyczny doping!

 

Skład drużyny :

Łukasz Kowalski, Olaf Chabior, Wiktor Humeniak, Teo Żakowicz, Kuba Pawełkowicz, Mikołaj Czernidowicz, Antek Stanios, Norbert Orzoł, Luca Carillo, Maciej Kupis, Kacper Jaskuła, Mateusz Wawrzynów

 

                                                   2006  B  -2007

 

O godzinie 16:10 odbył się sparing wewnętrzny pomiędzy rocznikami 2006 B-2007

Wynik-2006 B-2007-7:1

Bramki dla 2006 -3 Łukasz Kopeć, 2 Szymon Zalewski, 2 Antek Ratajczyk

dla 2007 – Piotrek Soldecki ,Maciek Wasiak

 

                                                     2003  2004

 

O godzinie 16.00 swój pierwszy mecz w Turnieju Pucharu Wyżyn rozegrała najstarsza drużyna naszej szkółki  z rocznika 2003/04.Pierwszym naszym rywalem była ekipa KS Ursynów ,która ostatecznie wygrała ten pojedynek 2:1 .Trzeba powiedzieć ,że chłopcy zostawili dużo zdrowia na boisku ,będąc drużyną równorzędna dla swojego przeciwnika .Bramkę w tym spotkani zdobył Olivier Dziuba.

 

Dużo niedosytu przyniósł drugi mecz z Warszawską Akademią Piłki Nożnej. Mimo dużej  przewagi naszego zespołu i wielu sytuacji do strzelenia bramki ,nasz przeciwnik schodził zwycięski po końcowym gwizdku sędziego 3:0 .Każdy strzał na bramkę zostawał zamieniony na gola.

 

Następny  mecz w turnieju miał być naszym ostatnim pojedynkiem . Na przeciwko  naszej ekipy stanęła silna drużyna MLKS Józefovia  II. Widać  było ,że chłopcy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony atakując i walcząc na całym boisku. Na bramkę rywala ,odpowiedzieliśmy szybkim i pięknym trafieniem w okienko strzałem z dystansu Marcela Bykowskiego ,by zaraz nasz rywal strzelił gola na 2:1, ciesząc się z awansu do ćwierćfinału.

 

My zakończyliśmy swój udział na fazie grupowej, ale chłopcy pozostawili po sobie dobre wrażenie.

 

Skład drużyny: Alan Szlacherski, Kuba Mościcki, Adam Baraniuk, Marcel Bykowski, Olivier Dziuba,Antek Piórko, Wiktor ,Toczyłowski,Szymon Kopeć

 


Komentarze

Komentarze