Zespołu Championa rocznika 2008 na turnieju KOGUCIKA

W piątek 7.09 reprezentacja rocznika 2008 wspomagana dwoma młodszymi kolegami z drużyny 2009 wyjechała reprezentować Akademię, na prestiżowym turnieju Kogucika, który odbywał się w Stróżach koło Nowego Sącza.

Na turnieju pojawiły się praktycznie wszystkie drużyny z ekstraklasy min. Legia Warszawa, Pogoń Szczecin, Wisła Kraków, Lech Poznań ,czy zagraniczne ekipy ze Słowacji, Węgier, Rumuni oraz Bośni i Hercegowiny.

Los przydzielił nas do silnej grupy B z takimi zespołami jak: AS Trencin(Słowacja), Jagiellonia Białystok, FC Wrocław Academy, Resovia Rzeszów oraz Dunajec Nowy Sącz

W sobotni poranek rozpoczęliśmy zmagania grupowe z ekipą FC Wrocław Academy. Od początku spotkania byliśmy stroną dominującą ,jednak nieprawdopodobna nieskuteczność pod bramką rywala i dwa proste błędy w obronie sprawiły, że mecz otwarcia przegrywamy niezasłużenie 1:2...

Drugie spotkanie, to potyczka z jak się okazało najsilniejszym grupowym przeciwnikiem słowackim AS Trencin, pomimo walki i starań chłopców ,tego dnia nasi południowi sąsiedzi wygrywają z nami 1:3

Że grać w piłkę potrafimy, pokazaliśmy w meczu z Resovią Rzeszów ,trzy szybko strzelone bramki (Żakowicz, Czerniatowicz, Kupidura) ustawiły spotkanie i spokojnie kontrolowaliśmy jego przebieg ,tracąc bramkę w końcówce spotkania .Wynik 3:1 to najniższy wymiar kary jaki mieliśmy do zaoferowania, gdyż sytuacji bramkowych było naprawdę wiele.

Dwa ostatnie spotkania  grupowe  można podsumować jednym komentarzem, próby rozgrywania piłki, duża nieskuteczność, sporo fizycznej walki . Siłowa gra z tego typu rywalami  rywalami kończy się  błędem  w obronie, który decyduje o tym ,że spotkani zarówno z Dunajcem jak i Jagiellonią przegrywamy 0:1...

Ogromny niedosyt i rozczarowanie niewykorzystanymi sytuacjami z przeciwnikami ,od których nie byliśmy piłkarsko gorsi, to główne przemyślenia po pierwszym dniu turnieju... Warto dodać, że jeszcze tego samego dnia wieczorem rozegraliśmy sparing z naszym grupowym rywalem FC Wrocław Academy w formule 8+1 wygrywając 11:1...

V miejsce w grupie spowodowało, że w niedzielę mierzyliśmy się z pozostałymi ekipami, które zajęły te same pozycje w swoich grupach czyli : Raba Dobczyce, Junior Saca(Słowacja), Goal Nawojowa, Mineralni Krynica oraz Kolejarz Stróże.

Nie ma sensu rozpisywać się o poszczególnych meczach, bo po prostu nie powinniśmy znaleźć się w tej grupie, a o tym świadczy  komplet 15 punktów i bilans bramkowy 23:1. Graliśmy zespołowo na zupełnie innym poziomie niż przeciwnicy, rozbijając min. zespół gospodarzy Kolejarz Stróże 8:0.

Turniej Kogucika okazał się fajnym doświadczeniem, na pewno nie do końca satysfakcjonującym sportowo, ale ukazującym pewnie niedociągnięcia i mankamenty naszego zespołu nad którymi będziemy pracowali w najbliższym czasie.

Na uwagę zasługuje postawa najmłodszego zawodnika na boisku Maćka Habrowicza, który rządził i dzielił w defensywie zasłużenie zdobywając statuetkę najlepszego zawodnika STF Champion

Podziękowania dla rodziców za pomoc organizacyjną na miejscu rozgrywania turnieju, dla chłopców za walkę i zostawienie sporej części siebie na boisku, wyciągamy wnioski i trenujemy ciężko żeby kolejny turniej był jeszcze lepszy!

Wyniki meczów na turnieju Kogucika:

STF Champion 1:2 FC Wrocław Academy

STF Champion 1:3 AS Trencin

STF Champion 3:1 Resovia Rzeszów

STF Champion 0:1 Dunajec Nowy Sącz

STF Champion 0:1 Jagiellonia Białystok

STF Champion 3:0 Raba Dobczyce

STF Champion 8:0 Kolejarz Stróże

STF Champion 3:0 Mineralni Krynica

STF Champion 6:1 FK Junior Saca

STF Champion 3:0 Goal Nawojowa

Skład drużyny : Czerniatowicz ,Żakowicz ,Kupis ,Jabłoński, Pawełkowicz,Czapliński,Humeniuk,Stanios,Kowalski,Habrowicz,Kupidura,Chabior


Komentarze

Komentarze