2 miejsce rocznika 2007 w turnieju API CUP

To już trzeci zespół w tym roku, który odwiedza stolicę Tatr, aby rywalizować w turnieju  Api  Cup ,a tym razem był to rocznik  2007 .Rywalizację zaczęliśmy w piątkowe popołudnie, w słabym stylu remisując 1:1 z Akademią Reissa Konin strzelając bramkę w ostatniej sekundzie meczu(Janek Molenda). Drugie spotkanie z Hutnikiem Kraków zaczęliśmy od straty bramki, co podziałało bardzo motywująco na nasz zespół. Po słabym początku zdobywamy trzy bramki i wygrywamyn3:1 (bramki :Lipka asysta Jaroszewski ,Małysa asysta Jaroszewski, Jaroszewski)
Kolejne spotkanie z Kadrą województwa Kujawsko Pomorskiego zapowiadało wielkie emocje ponieważ  drużyna ta od początku turnieju pokazywała dobry i skuteczny futbol. Początek należał do rywala, który stwarzał  sytuację podbramkowe ,ale dobrze bronił Kuba Chełmicki .Z  biegiem czasu to my przejmujemy inicjatywę ,czego skutkiem jest świetne podanie Janka do Kamila Kędziora ,który przerzuca piłkę nad bramkarzem.
Chwilę potem Janek drybluje dwóch rywali i posyła potężną bombę tuż przy słupku 2:0.Przedostatnie spotkanie, to gładkie zwycięstwo nad drużyną Parasola Wrocław II   4:0(bramki :Jachtoma  asysta Janiszewski ,Kędzior  asysta Lipka ,Jaroszewski  asysta Molenda ,Molenda asysta Jaroszewski)
Po godzinie 20 zagraliśmy jeszcze ostatnie piątkowe spotkanie wygrywając 1:0 z Soccer Ropczyce, po golu Janka Molendy  z rzutu wolnego.
Piękny słoneczny sobotni poranek przywitał nas w Zakopanym, niestety na boisku nie było już tak pięknie.
Wygrywamy z Luks Skrzyszów  1:0 ,po bardzo słabym meczu ,na osłodę gol Adriana Wielgolaskiego  z podania Dawida Małysy .Kiedy wszyscy myśleliśmy ,że to wczesna pora tak źle podziałała w pierwszym meczu na naszych chłopców, przegrywamy drugie spotkanie 3:2 z Cracovią Kraków(bramki: Jachtoma  asysta Molenda ,Guzowski  asysta Molenda ).
Ostatni mecz ligowy, to gra o pierwsze miejsce w grupie z Varsovią I  Warszawa, do której tracimy  1 punkt. Dobre ,szybkie spotkanie i wygrana 1:0, po golu Maćka  Jaroszewskiego, a asystuję mu Janek Molenda i mamy  lidera grupy B i awans do Champions  Ligue.
Tego samego dnia gramy jeszcze z Parasol Wrocław I wygrywając  2:1 ,po bramkach Dawida Małysy bezpośredni z rzutu rożnego oraz Julka Hadysia ,po podaniu Janka Molendy .
Ostatni mecz sobotni z  Varsovią II  nie ułożył nam się na początku i tracimy gola, ale wiara, doświadczenie i umiejętności naszego zespołu pozwoliły na szybkie odrobienie strat i wygrywamy 2:1 po bramkach Dawida Małysy  i Maksa Zubka z podania Kamila kędziora .
Niedziela to ostatnie dwa mecze i na  początek vice lider grupy A ,zespół ekstraklasy Sandecja Nowy Sącz .Początek wyrównany ,ale to my pierwsi zdobywamy bramkę po  indywidualnej  akcji Julka Hadysia ,który uderza  na bramkę, bramkarz Sandecji odbija piłkę przed siebie i Kamil Kędzior dopełnia formalności . Niestety w końcówce tracimy bramkę z niegroźnego wydawało by się uderzenia ,piłka wturlała się do bramki pod rękoma naszego bramkarza. Na koniec mecz na który czekali wszyscy ,dwa najlepsze zespoły w swoich grupach STF kontra Escola Varsovia.  Bardzo fajny emocjonujące  spotkanie ,  sytuacje z jednej i z drugiej strony .Pierwszą bramkę zdobywa Escola po indywidualnej akcji ,ale  chwilę potem odrabiamy straty z rzutu karnego po strzale Janka Molendy  .Niestety prosty błąd naszego bramkarza przy wyprowadzaniu piłki powoduje utratę  gola , którego niestety ,pomimo determinacji i stwarzanych sytuacji nie udaje nam się odrobić.
Drugie miejsce na 18 drużyn ,dobra gra ,dużo biegania i kolejne świetne doświadczenie w drodze na szczyt. Poza tym Janek Molenda zostaje najlepszym zawodnikiem  turnieju. Gratulacje dla zawodników i podziękowania dla rodziców za doping i pomoc w organizacji.

Skład
-Kuba Chełmicki