3 urodziny CHAMPIONA

Właśnie mija trzeci rok działalności Championa. Nasze ambicje i marzenia nie pozwalają nam na chwilę przestoju, dlatego ten rok może okazać się przełomowym w naszych poczynaniach.  Dotychczasowy brak  infrastruktury zmusił nas, abyśmy pomyśleli o własnej bazie treningowej, która pozwoli wydłużyć wiek uprawiania treningów w Akademii.  Po długich pertraktacjach  i biurokracyjnych  problemach  w końcu dopięliśmy swego i podpisaliśmy długoterminową umowę na budowę dwóch boisk trawiastych.  Jedno będzie miało wymiar 70X44 i będzie z trawiastej  rolki, drugie siane o wymiarach 60X30. Na okres zimowy planujemy postawić balon przy  ul.  Sarabandy, tak aby mieć do dyspozycji więcej obiektów sportowych.  I tak  obok hali w Józefosławiu (u księdza) i szkole Heliantus  będziemy dysponowali większym boiskiem.  Tak jak dotychczas będziemy dzielić chłopców z danych roczników na grupy, według umiejętności. Ma to na celu  danie maksymalnej szansy rozwoju zarówno tym najlepszym, jak i chłopcom o trochę niższych umiejętnościach piłkarskich.  Grupy  słabsze będą trenowały tak jak do tej pory dwa razy w tygodniu i będą rozgrywały mecze wewnętrzne, tak, żeby trenerzy mogli monitorować ich poczynania sportowe i w zależności od postępów przenosić ich do bardziej zaawansowanych grup.

Grupy, które biorą udział w rozgrywkach ligowych  będą trenowały trzy razy w tygodniu (dodatkowy trening piątkowy). Cały czas pracujemy nad tym, żeby nie przegapić żadnego talentu w naszej szkółce oraz optymalnie wykorzystać  wiek 5-17 lat, by w przyszłości pochwalić się zawodnikami w Ekstraklasie, czy nawet w reprezentacji Polski.  W tym roku nasze zespoły (razem ) rozegrały około 300 spotkań, co stawia nas na równi z najlepszymi akademiami , takimi jak :Lech Poznań czy Legia Warszawa.  Dzięki wielu turniejom w całej Polsce marka Championa jest coraz bardziej rozpoznawalna , o czym mogą świadczyć liczne zaproszenia na prestiżowe  turnieje i mecze sparingowe.  Konfrontacja z najlepszymi (Legia, Jagielonia, Korona Kielce, Podbeskidzie, Arka Gdynia, Lechia Gdańsk, Angielski Everton )sprawia, że morale u naszych podopiecznych się podnosi i daje pewność, że z nimi też można wygrać(wiele z tych meczy graliśmy bardzo dobrze), a nam trenerom pozwala na weryfikacje naszego systemu szkoleniowego.

Roczniki 2007, 2005A, 2008 rywalizują w I lidze Mazowieckiej w której odgrywają pierwszoplanowe role. Rocznik 2006 gra w III lidze i stara się awansować wyżej.  Zespół rocznika 2005 B walczy i to dużymi szansami na awans do IV ligi. To samo  tyczy się  naszych najstarszych zawodników z rocznika 2003/04, którzy idą jak burza i są bliscy awansu do III ligi.  Nasze najmłodsze pociechy  (rocznik 2009, 2010) dla których ma to by dobra zabawa, bawią się w turniejach i sparingach z bardzo dobrymi wynikami, chociaż to nie jest najważniejsze w tym wieku.

Cieszy nas bardzo, że w wielu rocznikach stworzyły się, , rodziny Championa”, które spotykają się nie tylko przy okazji meczów, ale również integrują się po rozgrywkach i organizują sobie czas wolny.  Mamy nadzieję, że teraz, kiedy powstanie, , Arena Champion ‘’całymi rodzinami przy okazji meczów będziemy mogli spotkać się na grillu, wypić dobrą kawę, jednym słowem miło spędzić czas.

Na koniec wielkie podziękowania dla rodziców za te wspólne lata, regularny dowóz   na treningi oraz liczną pomoc (w mailach) przy budowie naszej bazy.

Marcin Mięciel i Maciej Bykowski