II miejsce rocznika 2008 w turnieju Rembertów Cup

Dnia 7.04.2018 reprezentacja rocznika 2008 udała się na pierwszą edycję turnieju Rembertów Cup 2018, na który przyjechały drużyny z całej Polski (min. z Poznania, Łodzi, Płocka, Suwałk, Radomia czy Kozienic).

18 zespołów zostało podzielonych na 6 grup po 3 zespoły w każdej, z czego tylko zwycięzca awansował bezpośrednio do Ligi Mistrzów, drugie miejsca natomiast walczyły o nią w barażach, a trzecie mogły liczyć na występy w Lidze Europy.

Los przydzielił nas do grupy z Górnikiem Łęczna oraz Legią Warszawa SS. W inauguracyjnym meczu z Górnikami było widać, że chłopcy jeszcze nie są w rytmie meczowym, co zaowocowało jedynie remisem. W kolejnym spotkaniu z Legią od początku kontrolowaliśmy przebieg gry, by spokojnie pokonać przeciwników 3:1. Zwycięstwo i remis zagwarantowały nam bezpośredni awans do Ligi Mistrzów i kolejne 8 spotkań.

Faza Eliminacyjna:

STF Champion 1:1 Górnik Łęczna (Czerniatowicz )

STF Champion 3:1 Legia Warszawa SS ( 2 Czerniatowicz, 1 Żakowicz)

Spotkania Ligi Mistrzów czyli ponad dwie  zegarowe godziny gry , w których chłopcy walczyli do upadłego i praktycznie w każdym meczu dawali z siebie wszystko. Efektem tego był  bilans pięciu wygranych potyczek,  remis oraz dwie  porażki. W pokonanym polu pozostawiliśmy ekipy z Białej Podlaski, Kozienic i Suwałk, a także Zwaru i Legii Warszawa, remis padł w potyczce z dobrze nam znaną FC Lesznowolą. Niestety po słabszej grze wysoko ulegliśmy AP Brychczy oraz późniejszemu triumfatorowi turnieju, świetnie dysponowanej tego dnia ekipie AP Reissa z Poznania.

STF Champion 2:2 FC Lesznowola (Jaskuła, Czerniatowicz)

STF Champion 1:0 Zwar Warszawa (Żakowicz)

STF Champion 0:3 AP Brychczy

STF Champion 4:1 Wigry Suwałki ( 2 Czerniatowicz, Chabior, Kowalski)

STF Champion 0:4 AP Reissa Poznań

STF Champion 2:1 TOP 54 Biała Podlaska (2 Żakowicz)

STF Champion 4:2 Legia Warszawa SS (Czerniatowicz, Żakowicz, Kowalski, Chabior)

STF Champion 5:2 Energia Kozienice (2 Czerniatowicz, Żakowicz, Chabior, Stanios)

W ostatecznym rozrachunku w mocno obsadzonym turnieju z 16 punktami zgromadzonymi w 8 meczach zajmujemy II miejsce, ustępując jedynie AP Reissa Poznań !!

Cieszy ostateczny wynik, natomiast trzeba popracować nad poziomem koncentracji i motywacji ,szczególnie widać to było w przegranych spotkaniach, w których pomimo podobnych umiejętności piłkarskich zabrakło obu tych bardzo ważnych w piłce nożnej elementów. Do domów wracamy zadowoleni ,ze sporym pucharem i  voucherem na sprzęt sportowy  oraz  pokaźną opalenizną, a także pozytywnym nastawieniem przed następnym tygodniem i rozpoczęciem rozgrywek ligowych!

Podziękowania dla chłopców za wspaniałą całodniową walkę, oraz dla rodziców za doping swoich pociech!

Skład zespołu: Krzyś Kosiński, Wiktor Humeniuk, Adam Gutowski, Luca Carrillo, Łukasz Kowalski, Antek Stanios, Kacper Jaskuła, Norbert Orzoł, Olaf Chabior, Teo Żakowicz, Maciej Kupis, Mikołaj Czerniatowicz

Tabela Ligi Mistrzów:

1. AP Reissa Poznań 24pkt 28:2
2. S.T.F Champion 16pkt 18:15
3. AP Brychczy 14pkt 9:7
4. FC Lesznowola 11pkt 13:12
5. Wigry Suwałki 10pkt 11:12
6. Energia Kozienice 9pkt 14:21
7. Top54 Biała Podlaska 8pkt 10:13
8. Zwar Warszawa 7pkt 4:13
9. Legia Warszawa SS 4pkt 10:22


Komentarze

Komentarze