III miejsce rocznika 2008 w Międzynarodowym turnieju Legia Bart w Bartoszycach

W  Dzień Dziecka reprezentacja rocznika 2008A wybrała się w podróż do Bartoszyc na Międzynarodowy Turniej Legia Bart 2018.

Los przydzielił nas do silnej grupy z zespołami takimi jak: AFA Olaine(Łotwa), Olimpia Gwardiejsk(Rosja), Sdyushor 5 Kaliningrad(Rosja), Legia Warszawa, Widzew Łódź, Korona Kielce, Victoria Bartoszyce.

Już w piątek po przyjeździe czekały nas pierwsze mecze grupowe i tak:

Debiut na turnieju to potyczka z łotewskim zespołem AFA Olaine. Chłopcy świetnie weszli w mecz i spokojnie kontrolowali jego przebieg ,efektem czego wynik 3:0, po dwóch bramkach Mikołaja Czerniatowicza i jednej Adama Gutowskiego.

Drugi mecz w dniu przyjazdu i drugie zwycięstwo ,to pokaźna wygrana z Widzewem Łódź aż 4:0. Kolejny dublet zalicza Mikołaj Czerniatowicz, jedno trafienie dokłada Łukasz Kowalski, ostatnią bramkę dokłada przeciwnik, strzelając do swojej siatki.

Pierwszy dzień kończy się więc zgarnięciem kompletu 6 punktów.Po powrocie do hotelu zasłużone z okazji Dnia Dziecka lody od trenera i spokojny sen ,przed kolejnym ciężkim wyzwaniem jaki niosła kolejna doba.

W sobotni poranek po zjedzeniu pożywnego śniadania udaliśmy się na kolejne mecze grupowe.

Pierwszym przeciwnikiem tego dnia ,była mocna fizycznie rosyjska ekipa Sdyushor Kaliningrad. Mecz zakończył się wynikiem 2:1, choć nasza przewaga i mądra gra piłką była wyraźnie zaznaczona, a rywal zaskoczył nas golem  dopiero w ostatniej akcji spotkania.

Z drugim rosyjskim zespołem Olimpią Gwardiejsk wygrywamy już wyraźnie 3:0 i w związku z tym z sąsiadami zza wschodniej granicy ,mamy dodatni bilans 3 potyczki 3 zwycięstwa. Bramki Czerniatowicz, Gutowski, Kupis

Kolejne dwa mecze to pokaźne tryumfy 5:0 z Victorią Bartoszyce( bramki 2 Czerniatowicz, po 1 Orzoł, Stanios i Chabior) oraz 4:0 z Legią Warszawa ( bramki 2 Czerniatowicz 2 Chabior).

Natomiast w ostatnim meczu tego dnia o pierwsze miejsce w grupie, odprawiamy z kwitkiem Akademię Korony Kielce pewnym 2:0, po bramkach Antka Staniosa i Olafa Chabiora. Meldujemy się w Grupie Złotej z nieprawdopodobnym bilansem 7 meczów 7 zwycięstw, w bramkach 23-1 i kompletem 9 punktów jako zaliczka do Grupy Złotej.

W niedzielę w Grupie Złotej czekały już na nas 4 najlepsze zespoły z drugiej grupy turniejowej: Górnik Zabrze, Wisła Płocka, FCB Escola Varsovia, oraz litewskie FK Siauliai

Pierwsza potyczka z Akademią Górnika Zabrze pokazała, że bez walki meczu wygrać się nie da. Pomimo wielu prób zdobycia gola, to piłkarze Górnika cieszyli się z bramki, bezpośrednio z rzutu wolnego podyktowanego w wątpliwych okolicznościach, a następnie wykorzystali rzut karny, po faulu naszego bramkarza. Przegrywając dwoma  golami  nasi chłopcy podłamali się i dali sobie wbić jeszcze jedną  bramkę ,świetnie dysponowanym tego dnia zawodnikom z Zabrza. 0:3 czy zasłużone? Przy większej woli walki z tego spotkania można było wycisnąć zdecydowanie więcej.

Po pierwszej turniejowej porażce nie załamaliśmy się i w bojowym nastawieniu przystąpiliśmy do spotkania z FCB Escolą Varsovia. Pomimo szybko straconej bramki potrafiliśmy rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść, a do tego sukcesu wybitnie przyczynili się: Antek Stanios (idealnym trafieniem bezpośrednio z rzutu wolnego) oraz Mikołaj Czerniatowicz ( w jednej z ostatnich akcji meczu pressingiem odebrał piłkę bramkarzowi rywali kierując ją do siatki), zwycięstwo 2:1 stało się więc faktem.

Z  Wisłą Płock wygrywamy 2:0 , po „Antek Stanios Show” i jego dwóch bramkach  zagwarantowało nam miejsce na podium i postawiło nas w dość nietypowej sytuacji. Przed ostatnim spotkaniem z faworytem całego turnieju litewskim FK Siauliai w przypadku zwycięstwa mogliśmy zwyciężyć cały turniej, natomiast remis i porażka dawały nam 3 miejsce, gdyż lepsza w bezpośrednim spotkaniu okazała się akademia Górnika Zabrze.

Pozytywnie zmotywowani podeszliśmy do ostatniego turniejowego spotkania. Niestety sama motywacja to nie wszystko, nie starczyło sił, woli walki, a prostymi błędami traciliśmy przewagę, którą wypracowywaliśmy sobie na boisku. Trzeba powiedzieć sobie szczerze, piłkarsko nie zasłużyliśmy na wynik końcowy 0:4, gdyż w tym aspekcie nie byliśmy wcale gorsi ,a zaryzykowałbym twierdzenie, że przewaga była po naszej stronie. Jednak cechy wolicjonalne i prosta boiskowa walka oparta na cechach fizycznych spowodowała, że Litwini zdominowali nas nie dając dojść do głosu i zasłużenie zgarniając całą turniejową pulę.

Ostatecznie zajmujemy 3 miejsce na 16 zespołów w Międzynarodowym Turnieju odnosząc  9 zwycięstw i ponosząc jedynie 2 porażki, zostawiając za plecami zespoły z Rosji, Ukrainy czy Łotwy , a także znane polskie Akademie: Koronę Kielce, Widzew Łódź , Escolę Varsovię czy Wisłę Płock. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został Wiktor Humeniuk (gratulacje!), a najlepszym zawodnikiem zespołu rozgrywający fenomenalny turniej Antek Stanios!

Podziękowania dla chłopców za walkę na boiskach przez 3 upalne dni, oraz dla rodziców za dużą pomoc organizacyjną! Wracamy do Warszawy w dobrych humorach, pokaźnym pucharem i voucherem na zakup sprzętu sportowego 🙂

Ostateczna klasyfikacja turniejowa:

  1. FA Siauliai (Litwa), 2. Górnik Zabrze, 3. STF Champion Warszawa, 4. OFA Olaine (Łotwa), 5. FCB Escola Varsovia, 6. Olimpia Gwardiejsk (Rosja), 7. Wisła Płock, 8. AP Korona Kielce, 9. Kovel Wołyń (Ukraina), 10. Widzew Łódź, 11. Sdyushor 5 Kaliningrad (Rosja), 12. Legia Warszawa, 13. Pomarańcze Korsze, 14. Chojniczanka Chojnice, 15. Legia-Bart Bartoszyce, 16. Victoria Bartoszyce.

Komentarze

Komentarze