I miejsce rocznika 2008 w III Międzynarodowym Turnieju o Puchar Prezydenta m.st.Warszawy

W dniach 23-24.06 drużyna rocznika 2008A brała udział w III Międzynarodowym Turnieju o Puchar Prezydenta m.st. Warszawy, który odbywał się na wilanowskich boiskach przy ulicy Wiertniczej.

Do rywalizacji przystąpiło 8 zespołów (w tym dwie ekipy  z Niemiec). Zwycięzcę dwudniowych zmagań miał wyłonić system gry każdym z każdym na podstawie punktowej tabeli.

I  dzień

Debiut na turnieju to potyczka z zespołem WBS Warszawa i okazałe zwycięstwo 3:0.Świetną formę zaprezentował Teo Żakowicz zdobywca dwóch bramek, a jedną dołożył Mikołaj Czerniatowicz.

Drugim przeciwnikiem okazała się mocna fizycznie drużyna zza naszej zachodniej granicy, zespół TV Angermund Dusseldorf, pomimo jednego prostego błędu w obronie, nie dajemy szans gościom z Niemiec wygrywając 4:1. Tym razem hattrickiem popisał się Teo Żakowicz, jedno trafienie ponownie zalicza Mikołaj Czerniatowicz

Trzeci , a zarazem ostatni mecz pierwszego dnia, to potyczka z FFA Warszawa i pewna wygrana 4:0, nie pozostawiliśmy na boisku przeciwnikom żadnych złudzeń, zespołowymi akcjami raz po raz rozmontowując ich obronę. Tym razem po 2 bramki strzelili Mikołaj Czerniatowicz oraz Tomasz Jabłoński.

Kończymy więc dzień z kompletem zwycięstw, oczekując niecierpliwie na to co przyniesie jutro.

III dzień

Warto zaznaczyć, że tego dnia graliśmy w nieco eksperymentalnym składzie, bez paru zawodników z podstawowej siódemki

Rozpoczynamy od konfrontacji z zawsze silną ekipą Delty Warszawa. Przez większość czasu utrzymywał się bezbramkowy remis, jednak świetną indywidualną akcją błysnął Teo Żakowicz i wychodzimy na prowadzenie, które tracimy niestety minutę przed końcem spotkania, gdyż to właśnie Teo przypadkowo dotyka piłkę ręką w polu karnym, a przeciwnik zamienia rzut karny  na bramkę. Mecz kończy się remisem 1:1, czujemy lekki niedosyt…

To, co nie wychodziło nam w pierwszym meczu, świetnie funkcjonowało w następnym spotkaniu z  kolejną Niemiecką drużyną ze stolicy TSC Friedenauer Berlin. Bezapelacyjnie byliśmy stroną rządzącą, nie pozwalającą chociaż na chwilę rozwinąć skrzydeł naszym zachodnim sąsiadom, a końcowy wynik 7:0 to najniższy wymiar kary, gdyż sytuacji bramkowych było o wiele więcej. Warto pochwalić Łukasza Kowalskiego, który jako pomocnik zdobywa hattricka, Antka Staniosa, oraz Teo Żakowicza zdobywców dwóch bramek, a także duet obrońców Carrillo-Gutowski, w tym spotkaniu byli monolitem nie do przejścia.

Zdecydowanie najgorszy mecz turnieju rozgrywamy z dobrze nam znanym spadkowiczem z pierwszej ligi KS Ursus. Mocną fizyczną grą często na pograniczu faulu (a nawet poza tą granicą) wbijają nam 3 bramki, nam natomiast pomimo wielu okazji udaje się pokonać ich bramkarza jedynie dwukrotnie… 2:3 to wynik, który nie odzwierciedla przebiegu rywalizacji, a czysto piłkarsko byliśmy stroną dominującą, zabrakło trochę więcej walki i przeciwstawienia się sile fizycznej przeciwnika.

Od razu po spotkaniu z Ursusem bez żadnej przerwy rozpoczęliśmy ostatni mecz turnieju z Koroną Góra Kalwaria. Z jego przebiegu można było zauważyć, że 40 minut na pełnych obrotach ( jedno spotkanie 20 minut) to dla niektórych zawodników spory wyczyn, tym bardziej z jedną tylko osobą na zmianę. Przeciwnicy z Korony dalekimi wykopami piłki i mocną fizyczną walką starali się wykorzystać nasze zmęczenie, jednak najlepszy mecz na turnieju rozgrywał nasz bramkarz Wiktor Humeniuk i  to jemu możemy zawdzięczać bezbramkowy remis 0:0, który jak się okazało w ogólnym rozrachunku zapewnił nam pierwsze miejsce w turnieju! (lepszym bilansem bramkowym od drugiej Delty)

Był to ostatni turniej przed wakacyjną przerwą, gdzie niektórzy chłopcy wyjechali już na zasłużony odpoczynek. Dodatkowo więc cieszy, że pomimo niepełnego składu byliśmy w stanie zwyciężyć w turnieju, w którym uczestniczyły drużyny z zagranicy. Podziękowania dla chłopców za walkę pomimo lekko mówiąc nienajlepszego stanu boiska i niesprzyjających warunków atmosferycznych ( drugiego dnia ciągłe silne opady deszczu) i pokazanie, że Champion walczy do końca w każdych okolicznościach!

Ostateczna tabela III Międzynarodowego Turnieju o Puchar Prezydenta m.st. Warszawy:

  1. STF Champion 14 pkt 21:5
  2. Delta Warszawa 14 pkt 15:6
  3. Ursus Warszawa 13 pkt 15:10
  4. Korona Góra Kalwaria 12 pkt 10:4
  5. TV Angermund Dusseldorf 8 pkt 11:15
  6. WBS Warszawa 7 pkt 11:16
  7. FFA Warszawa 6 pkt 12:22
  8. TSC Friedenauer Berlin 3 pkt 3:20

 


Komentarze

Komentarze