I miejsce rocznika 2009 w turnieju Delta Cup

Po trzech tygodniach przerwy, do akcji ponownie wkroczył rocznik 2009. Tym razem mieliśmy okazje spróbować swoich sił w turnieju Delta Cup. W grupie rywalizowaliśmy z drużynami KS Ursynów, Szkoła Brytyjska i białoruski FK Bereza II. W grupie nie mieliśmy sobie równych i przy bardzo dobrej grze zdobywamy komplet punktów, co pozwoliło nam teoretycznie, spotkać się w ćwierćfinale z łatwiejszym przeciwnikiem.

Wyniki spotkań grupowych:

STF – KS Ursynów 4-0 (Bramki: Borys Roguski x2, Maciek Studziżba, Iwo Kupidura)

STF – Szkoła Brytyjska  2-1 (Bramki: Borys Roguski, Olgierd Dłubacz)

STF – FK Bereza II 3-0 (Bramki: Mario Młynarczyk, Borys Roguski, Mikołaj Śliwa)

Jeszcze przed dłuższą przerwą czekało nas spotkanie ćwierćfinałowe, w którym mierzyliśmy się z Marcovią Marki. Od początku do końca spotkania byliśmy przeważającą drużyną, lecz słaba skuteczność spowodowała, że najskromniej jak się da, pokonaliśmy zespół z Marek.

Po tym spotkaniu mogliśmy już tylko czekać na naszych rywali.

Po pauzie, ponownie stawiliśmy się na placu boju, jeszcze bardziej  zdeterminowani chłopcy, chcieli pokazać swoją najlepszą grę, a nasza przewaga w półfinale była udokumentowana aż czterema bramkami. Był to najlepszy mecz w tym turnieju.

Półfinał: STF – Lechia Tomaszów Maz. 4-0

Bramki: Maciek Studziżba x2, Borys Roguski, Iwo Kupidura

No i na deser mecz, na który wszyscy czekali. Finał, w którym rywalizowaliśmy z drużyną MDK Płock. To spotkanie było dla nas najtrudniejsze, jednocześnie przeciwnik pokazał, że zasłużenie dostał się do finału. Po wielu akcjach z obu stron, ostatecznie żadnej z drużyn nie udało się rozstrzygnąć losów meczu w regulaminowym czasie gry. Dlatego o końcowym rezultacie miały zadecydować rzuty karne. Emocję sięgały zenitu, a wojnę nerwów wygrał Champion, nie myląc się ani razu w konkursie „jedenastek”. Dla Championa bramki zdobyli Iwo Kupidura i Borys Roguski. Gdy przeciwnicy dwukrotnie pudłowali, ostatnia, trzecia kolejka była niepotrzebna. Wybuch radości i WIELKA WYGRANA Championa.

Bardzo dobra postawa przez cały turniej naszych chłopców, pokazała, że dojrzeliśmy do tego typu zawodów. We wszystkich meczach prezentowaliśmy równą i wysoka formę, co wcześniej nie miało miejsca, bo potrafiliśmy bardzo dobre mecze przeplatać słabymi. Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Borys Roguski.

Gratulujemy chłopcom wspaniałych emocji i pokazu ogromnych umiejętności. Dziękujemy także rodzicom, za wspaniały doping.!

Skład STF: Aleks Młynarczyk – Paweł Kazała, Maciek Habrowicz, Staś Białecki, Paweł Kupis, Iwo Kupidura, Borys Roguski, Mario Młynarczyk, Olgierd Dłubacz, Mikołaj Śliwa, Maciek Studziżba


Komentarze

Komentarze