Pierwsze miejsce w eliminacjach Klubowych Mistrzostw Polski rocznika 2008

W niedzielę 30.04.2017r. drużyna rocznika 2008, wyjechała do Grójca walczyć o awans na Klubowe Mistrzostwa Polski, których finały odbędą się na Stadionie Warszawskiej Legii. Czekało nas 9 ciężkich grupowych spotkań, a tylko  cztery  ,z dziesięciu  drużyn uzyskiwało promocję do następnej rundy.

Mając nadzieję na  awans na początek graliśmy mecz  z MOSiR Miński Mazowiecki. Bez większych przeszkód udało nam się pokonać przeciwnika 3:0, a bramki strzelali: Kuba Pawełkowicz, Teo Żakowicz oraz Mikołaj Czerniatowicz.

Drugie spotkanie, to ciężki bój z zespołem KP Calisia 14 Kalisz. Po zaciętej walce wygrywamy ostatecznie 3:2 i doliczamy sobie kolejne trzy  punkty do rankingu. Bramki podobnie jak w pierwszym spotkaniu zdobywają Kuba, Teo oraz Mikołaj.

Kolejny mecz z MUKS Marcinki Kępno od samego początku nie ułożył się dla nas dobrze , szybko stracona bramka sprawiła, że stało się nerwowo, ataki naszego zespołu nie przynosiły upragnionego gola, a bramkarz rywali bronił jak w transie. Dwie  minuty przed końcem do wyrównania strzałem głową doprowadził Kuba Pawełkowicz i gdy wydawało się już, że podzielmy się punktami ostatnią indywidualną akcję przeprowadził Mikołaj Czerniatowicz ,zdobywając zwycięską bramkę!

Podbudowani kolejną wygraną przystąpiliśmy do meczu z UKS Okęcie Warszawa . Nie było to łatwe spotkanie, czego się spodziewaliśmy , patrząc na tabelę. Na zdobytą przez nas bramkę autorstwa Kacpra Jaskuły, przeciwnik odpowiada trafieniem z kontry i po raz kolejny mamy nerwową końcówkę z happy endem. Gol Teo Żakowicza gwarantuje nam trzy  punkty.

Piąte grupowe spotkanie, to mecz z dobrze nam znanym przeciwnikiem APJD Warszawa, z którym spotykaliśmy się już nie raz na różnych turniejach. Wynik końcowy to jakby inaczej… 2:1 dla Championa, 2 bramki Teo Żakowicza. Tym razem jednak ,to my mieliśmy przewagę dwóch bramek przez większą część spotkania, przeciwnik natomiast strzelając gola kontaktowego w końcówce spotkania nie mógł już zagrozić naszym chłopcom.

Na luzie wychodzimy na następną kolejkę, gdzie przeciwnikiem był zespół ŁKS Łomża i ten luz było widać na boisku. Pewne zwycięstwo 4:0, nie pozostawia żadnych wątpliwości kto kontrolował przebieg gry i był stroną dominującą. Gole strzelali: 2 Teo Żakowicz, po 1 Mikołaj Czerniatowicz ,oraz Kuba Pawełkowicz.

Komplet punktów po 6 kolejkach trochę uśpił naszą czujność, ale również wymagający rywal nie ułatwił nam zadania. FC Barcelona Escola, to zdecydowanie jeden z najlepszych zespołów w Polsce w tym roczniku, co udowodnili na boisku. Minimalna porażka 1:2 (bramka Mikołaj Czerniatowicz) nie przynosi nam jednak wstydu, ale spycha nas z pierwszego miejsca w tabeli…

Rewanż za średnio udany turniej w Zakopanem, chcieliśmy wziąć na drużynie Sandecji Nowy Sącz. Wówczas nieznacznie przegraliśmy, natomiast w Grójcu było zupełnie inaczej .Dominacja na boisku i kontrola nad przebiegiem gry sprawia, że i zwycięstwo było imponujące 5:1 .Zachowana szansa na końcowy triumf w turnieju napawały nadziejami. Bramki w meczu zdobywali: 2 Kuba Pawełkowicz, po 1 Teo Żakowicz, Mikołaj Czerniatowicz oraz dzielny wojownik o rok młodszy od pozostałych chłopców Paweł Kupis , którego bramka została nagrodzona gorącymi wiwatami.

Ostatni mecz turnieju, to potyczka z aktualnym liderem, świetnie dysponowanym tego dnia zespołem AP Beniaminkiem Krosno. Z przebiegu tego spotkania ,można by śmiało napisać scenariusz dobrego thrillera. Przeciwnik mający duże indywidualności w zespole pierwszy zdobywa bramkę, my odpowiadamy trafieniem Teo Żakowicza. Kolejne minuty, to nieustanne ataki naszych chłopców nie przynoszące jednak upragnionego trafienia. I kiedy wydawało już, że mecz zakończy się podziałem punktów, wspaniałą asystą popisał się Luca Carillo, piłkę przejął  Teodor  Żakowicz i bez zastanowienia „kropnął” z około 20 metrów na bramkę przeciwnika ,trafiając pod samą poprzeczkę ,nie dając szans bramkarzowi Beniaminka na skuteczną obronę. Po tym trafieniu sędzia kończy spotkanie, eksplozja radości, ale i łzy wzruszenia pojawiają się na twarzach naszych dzielnych chłopców, niesamowita radość emanuje na boisku!!!

Na 9 meczów wygrywamy 8 i z tej niewątpliwie trudnej grupy wychodzimy na pierwszym miejscu !!! Jedziemy na finały, które odbędą się na Stadionie Legii Warszawa!!!!!!

Wielki szacunek dla chłopców za walkę do samego końca i pokazanie charakteru ,co zaowocowało ostatecznym triumfem. Gratulacje dla naszych strzelców: 10 bramek Teo Żakowicza, po 6 Mikołaja Czerniatowicza i Kuby Pawełkowicza. Warto też podkreślić świetną formę naszych obrońców: Luca Carrillo i Adam Gutowski ,byliście świetni! Krzyś Kosiński był pewnym punktem w naszej bramce, Kacper Jaskuła swoimi podaniami otwierał drogę do bramki przeciwnika, a zarówno Maciek jak i Paweł Kupis byli cennymi zmiennikami, ,którzy wchodząc na boisko dawali powiew świeżości i walczyli za trzech.

Podziękowanie dla rodziców za ekspresyjny doping swoich pociech, jeszcze raz dla chłopców za ten niesamowity thriller z końcowym happy endem i… widzimy się 11 czerwca na Stadionie Legii na finałach Klubowych Mistrzostw Polski!!

Krzyś Kosiński, Luca Carrillo, Adam Gutowski, Maciej Kupis, Kuba Pawełkowicz, Mikołaj Czerniatowicz, Paweł Kupis, Teo Żakowicz, Kacper Jaskuła

Wyniki spotkań:

STF Champion 3:0 MOSiR Mińsk Mazowiecki