Porażka ligowa

W drugiej kolejce ligowej trampkarzy, rocznik 2003/04 zmierzył się z Olimpią Warszawa. Po dobrym występie w pierwszym meczu z Nadstal Krzaki Czaplinowskie  i tym razem mieliśmy apetyty na zdobycze punktowe. Zdawaliśmy sobie  jednak sprawę, że będzie to zupełnie inny, silniejszy rywal niż  Nadstal. Rzeczywiście nasz przeciwnik okazał się silniejszy  fizycznie, przerastający naszych chłopców o głowę, albo dwie. Sam mecz rozpoczął się od ataków  gospodarzy, którzy lepiej czuli się na bardzo słabej, nierównej murawie. Prostymi środkami  zawodnicy Olimpii przedostawali się w okolice naszego pola karnego, gdzie nasi obrońcy i bramkarz mieli pełne ręce roboty. Do piętnastej minuty meczu dzielnie stawialiśmy czoło, sami nie mogąc wyjść z dobrą akcją. Po tym okresie czasowym, piłkarze z ul. Górczewskiej zdobywają bramkę  i wychodzą na prowadzenie. Po tym golu  śmielej ruszyliśmy do ataku i jedna z naszych akcji mogła dać nam wyrównanie. Wychodzącego sam na sam z bramkarzem Maćka Bilskiego, w nieprzepisowy sposób zatrzymał obrońca Olimpii i natychmiast dostał karę minutową. Za chwilę już w przewadze jednego zawodnika, Kacper Wieczorek wpada w pole karne, ale jego strzał broni bramkarz . Do końca pierwszej połowy nie pada już żadna bramka.

Druga część meczu, to nadal ataki zespołu gospodarzy, który wykorzystuje  swoją siłę fizyczną, posyłając mocne strzały z dystansu, ale na posterunku jest nasz golkiper Oliwier Panek, który jeszcze kilka razy ratuje nas od utraty gola. My próbujemy wychodzić z kontratakami, ale  nic z tego nie wychodzi. Jeszcze pięć minut przed końcem spotkania zawodnik Olimpii, wykorzystuje błąd obrońcy Championa i ostatecznie mecz kończy się wynikiem 2:0 dla gospodarzy.

Podsumowując spotkanie, widoczna była różnica fizyczna i szybkościowa  przeciwnika, który w tych elementach przewyższał nasz młody (większość zawodników z rocznika 2004, jak również z 2005) zespół. Podziękowania za walkę, może nie od pierwszych minut, ale na pewno do ostatnich dla Championa i teraz koncentrujemy się na następnym rywalu  Drukarzu Warszawa. Chcąc myśleć  o zdobyczy punktowej, musimy być skoncentrowani od początku spotkania i grać bardziej drużynowo.

Skład meczowy :
Oliwier Panek, Alan Szacherski, Marcel Bykowski, Mateusz Cichocki, Norbert Bilski, Maciej Bilski, Wiktor Toczyłowski, Paweł Sternicki, Kacper Wieczorek, Oliwier Dziuba, Patryk Zubek, Kuba Grzybowski, Janek Wysocki, Łukasz  Sędzikowski.