Rocznika 2005 – turniej o Puchar Burmistrza Ursynowa.

Pierwszego dnia czerwca z okazji Dnia Dziecka drużyna S.T.F. Champion z rocznika 2005 rozegrała turniej o Puchar Burmistrza Ursynowa. Trzeba nadmienić ,że był to pierwszy taki turniej w którym nasz rocznik brał udział. Widać było u naszych podopiecznych chęć rywalizacji oraz lekką tremę, co przełożyło się na pierwsze mecze grupowe, gdzie rywalizowaliśmy z takimi zespołami jak: Warszawska Akademia Futbolu, Orlik Ursynów II oraz Futbol Talent. W pierwszym meczu grupowym zmierzyliśmy się z drużyna Football Talents .Drużyna przeciwnika praktycznie przez cały mecz nie zagroziła bramce strzeżonej przez Aleksa Sawickiego. U naszych zawodników wyczuwalna była nerwowość, co spowodowało brak składnych akcji i spokoju pod bramką rywala.. Ostatecznie wygraliśmy mecz 2:0 po bramkach Marcela Domaradzkiego i Patryka Zubka.
Szkoda tylko ,że trener drużyny przeciwnej oraz niektórzy rodzice tej drużyny nie potrafili zrozumieć ,że był to turniej PIŁKI NOŻNEJ ,a nie gra na pianinie i takie rzeczy jak cechy wolicjonalne argumentowali jako agresje. My jako sportowcy po raz drugi( w sparingu wygraliśmy już raz 6:2) pokazaliśmy swoją wyższość na boisku ogrywając naszego rywala.

Drugi mecz był bardziej emocjonującym widowiskiem ,bo naszym przeciwnikiem był zespół Orlika UrsynówII. Początek meczu to przewaga naszej drużyny ,która szybko objęła prowadzenie, a autorami bramek byli: Marcel Domaradzki i Patryk Zubek .Dwubramkowe prowadzenie trochę uśpiło naszą ekipę i rywal rzucił się do odrabiania strat spychając nas do skomasowanej obrony. Na nasze szczęście utrzymaliśmy wynik 2:0 do końca i po dwóch meczach grupowych cieszyliśmy się z 6 punktów. W trzecim meczu fazy grupowej zmierzyliśmy się z WAF-em i padł najbardziej sprawiedliwy wynik remisowy 0:0.Z siedmioma punktami i pierwszym miejscu w grupie awansowaliśmy do półfinału ,gdzie czekał już na nas zespół Orlika Ursynów I .Po ciężkim i pełnym emocji meczu awansowaliśmy do finału wygrywając 2:1 po bramkach Marcela Domaradzkiego i Eryka Mirkowskiego Mecz z Warszawską Akademią Futbolu okazał się meczem godnym FINAŁU .Dużo ładnych akcji z obu stron ,a co za tym idzie sportowa WALKA o każdy centymetr boiska spowodowały, że młodzi adepci pokazali kawałek dobrego futbolu. I gdy już szykowaliśmy się do świętowania zwycięstwa prowadząc 1:0 po bramce Patryka Zubka ,nasi przeciwnicy rzutem na taśmę (ostatnia minuta meczu) strzelili bramkę wyrównującą.
W rzutach karnych rywale okazali się lepsi i wygrali 4:3.

 

PAMIĘTAJĄC O TYM ,ŻE WALKA NA BOISKU TO ELEMENT PIŁKARSKIEJ (SPORTOWEJ) RYWALIZACJI, A IDEA FAIR PLAY TO MOTTO NASZEJ SZKÓLKI ,POGRATULOWALIŚMY NASZEMU PRZECIWNIKOWI I PODZIĘKOWALIŚMY ZA MECZ. Ostatecznie zajęliśmy drugie miejsce, a Aleks Sawicki został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. Aleksowi gratulujemy i przypominamy ,że jego sukces indywidualny to także zasługa całej drużyny.

 

Skład drużyny: Aleks Sawicki, Maks Wozniak, Bartek Sundrani, Patryk Zubek, Damian Hanh ,Mikołaj Jarosiński ,Eryk Mirkowski, Rudolf Siennicki,Marcel Domaradz

 

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1) WAF
2) S.T.F.CHAMPION
3) LKS Perła Złotokłos
4) Orlik Ursynów I
5) Football Talents
6) UKS ProFuturo
7) KS Armado
8) Orlik Ursynów II


Komentarze

Komentarze