Sukces rocznika 2007 w Turnieju o Pucharu Wyżyn

W sobotnie popołudnie 06.12.2014r. drużyna S.T.F. Champion z rocznika 2007, wzięła udział w XVII Turnieju Pucharu Wyżyn.

 

W turnieju zagrało 15 drużyn

Do grupy C , w której znalazła się nasza drużyna trafiły  zespoły: Widok Skierniewice, AP 11 Legionowo, Wisełka Piłkarskie Maluchy Bydgoszcz II.

Pierwszy mecz fazy grupowej graliśmy z silną ekipą  Widoku Skierniewice. Już na rozgrzewce dało się zauważyć dobre wyszkolenie techniczne naszego rywala ,który przyjechał na ten turniej jako jeden z kandydatów do zwycięstwa. Jednak  to my po 15 minutach rywalizacji ,po całkowitej dominacji w tym spotkaniu zwyciężyliśmy 2:0 .Pierwszą bramkę dla naszego zespołu po indywidualnej akcji  strzelił Dawid Małysa , a chwilę później Maks Turniak po ładnej wymianie piłki  całej drużyny, podwyższył wynik na 2:0.

 

Drugie spotkanie to pojedynek z gośćmi z Bydgoszczy, czyli Wisełką Piłkarskie Maluchy Bydgoszcz II. Chłopcy  po raz kolejny pokazali się z dobrej strony wygrywając zasłużenie mecz 6:0. Autorami bramek byli : Maciek Wasiak (2), Piotr Soldecki, Mateusz Lipka ,Dawid Małysa ,oraz jedno trafienie samobójcze.

 

Jeżeli o drugim spotkaniu można powiedzieć, że było jednostronnym pojedynkiem, to w trzecim meczu z AP 11 Legionowo, chłopcy nie pozostawili  żadnych złudzeń rywalom, kto jest lepszy, zdobywając aż dziewięć bramek, nie tracąc przy tym żadnej (9:0). Strzelcy bramek :  Mateusz Lipka (3), Maksymilian Turniak(2) , Dawid Małysa, Jakub Chełmicki, Maksymilian Zubek oraz Piotr Soldecki.

 

Zwycięstwo to przypieczętowało nasz awans do ćwierćfinału z pierwszego miejsca w grupie.

 

W meczu ćwierćfinałowym naszemu zespołowi przyszło się zmierzyć z drużyną gospodarzy KS Ursynów. I tym razem  S.T.F. Champion  pokazał  ,że w tym dniu jest w dobrej dyspozycji i liczy na wysokie miejsce w tym turnieju .Przy ogłuszającym dopingu naszych kibiców(rodzin) pewnie wygraliśmy 5:0,a łupem bramkowym podzielili się : Jakub Chełmicki(2),Maciek Wasiak(2) i Dawid Małysa.

 

Tym samym awansowaliśmy do półfinału w którym mieliśmy się zmierzyć z Deltą Warszawa. Zespół przeciwnika posiadał w swoich szeregach piłkarzy na których bacznie musieli przyglądać się nasi zawodnicy z obrony. Warto podkreślić ,że do tej pory nie straciliśmy żadnej bramki ,strzelając już 22 gole. W tym meczu do swojej kolekcji dorzuciliśmy jeszcze trzy bramki  tracąc tylko jedna i już mogliśmy myśleć o finałowej rywalizacji.

 

W finałowej potyczce przyszło się nam zmierzyć z Sempem Ursynów. Mecz ten trzymał w napięciu do ostatniego gwizdka sędziego .Najpierw po rzucie rożnym rywala, jeden z naszych zawodników strzela samobójczą bramkę ,by po chwili po kontrze Sempa wpadł drugi gol i było już 0:2.Nasi chłopcy od tej chwili nie schodzili z połowy przeciwnika ,nękając ich atakami ze wszystkich stref boiska. Po jednej  z takich akcji udało nam się strzelić kontaktowego gola autorstwa Jakuba Chełmickiego ,ale na dalsze bramki zabrakło czasu i chyba już trochę sił. 

 

 

Warto dodać iż nagrodę dla najlepszego zawodnika turniej zdobył Mateusz Lipka. Mateuszowi gratulujemy i przypominamy, że sukcesy indywidualne w grach zespołowych, to też zasługa jego kolegów.

 

Kolejne osiągnięcie  tego rocznika (II miejsce ) w silnie obsadzonym (drużynowo ) ,16 zespołowym turnieju  trzeba uznać za duży sukces.

 

Klasyfikacja końcowa:

1. SEMP Ursynów

2. STF Champion

3. K.S. Delta Warszawa

4. Widok Skierniewice

5-8. Orzeł Baniocha, APJD, KS Ursynów Warszawa, Wisełka Piłkarskie Maluchy Bydgoszcz

9-12. WBS Warszawa, Szkoła Brytyjska, Wisełka Piłkarskie Maluchy Bydgoszcz II, Włókniarz Konstantynów

13-16. CWKS Legia Bemowo, AP 11 Legionowo, KS Ursynów Warszawa II

 

Dziękujemy zawodnikom, rodzicom za godne reprezentowanie barw naszej szkółki.

 


Komentarze

Komentarze