Za nami kolejny bardzo udany sezon zawodników Championa na mazowiecki boiskach. Było dużo fajnych chwil jak również sytuacji mniej przyjemnych. Z jednych i drugich postaramy się  wyciągać wnioski, tak, żeby nasza akademia się rozwijała i  godnie reprezentowała nas w przyszłości  w Polsce i za granicą .Cieszy fakt, że większe i silniejsze kluby doceniają naszą pacę z młodzieżą czego efektem są testy w klubach dla podopiecznych S.T.F-u,  nie tylko w Polsce, a także  poza granicami kraju. Również trenerzy z Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej  chętnie sięgają po zawodników  Championa, powołując ich do Kadr Mazowsza na mecze eliminacyjne, czy powołania selekcyjne, co świadczy, że treningi  u Nas przynoszą  wymierne korzyści. Te wszystkie czynniki wraz z awansami do wyższych lig dają nam porządnego kopa do dalszej ciężkiej pracy. Mimo, że liga się skończyła My będziemy dalej realizowali swój plan, w którym mamy szereg sparingów ,turniejów, żeby rozwijać drużyny ale również poszczególne jednostki .

A teraz zapraszamy na relację z ostatniej już historycznej kolejki ligowej sezonu 2019/2020 ….

2010 A

S.T.F. Champion –Ursus Warszawa 3:7 bramki : 2x Rymarczyk ( asysta Dworak) ,Dworak ( asysta Bykowski)

Ostatni mecz ligowy z Ursusem Warszawa miało  być spotkaniem ,którym ładnie zakończymy sezon i pokażemy ,że na naszym boisku nie łatwo o punkty rywalom  .Niestety nie zawsze założenia przed meczowe  da się zrealizować podczas 60 minut gry .Tym razem musimy po raz kolejny uznać wyższość przeciwnika ,który w sobotni dzień ,po prostu bardziej chciał wygrać i był zdeterminowany ,żeby wywieść trzy punkty z Ursynowa . U nas znowu odezwały się ,,demony przeszłości ‘’ i kiedy nie układała nam się gra, podopieczni S.T.F.-u  albo chcieli opuścić boisko pod pretekstem kontuzji ,albo zaczęli płakać z bezsilności .Szkoda bo były w tym meczu momenty ,gdzie pokazaliśmy duży potencjał piłkarski ,który niestety, niepoparty charakterem sportowca  ,nie da na końcu zwycięstwa .Tak było ,kiedy z wyniku 0:2 dla Ursusa potrafiliśmy szybko doprowadzić do wyniku 3:2 dla Championa . Na mecz składają się cztery kwarty po 15 minut ,a my potrafiliśmy podjąć  rękawice tylko przez krótszą   część meczu . Ostatecznie zasłużenie przegrywamy z Ursusem 7:3 i mamy dużo czasu na pracę, bo musimy wykonać jej bardzo dużo w okresie zimowym . Nadal znajdujemy się w dwunastce  ( dwie grupy I ligi)najlepszych drużyn w Warszawie i na pewno z tego możemy się cieszyć .Początek sezonu był znakomity ,gdzie w czterech pierwszych meczach zainkasowaliśmy komplet punktów ,natomiast druga część  obnażyła nasze słabości  z których ja jako trener zdawałem sobie sprawę. Wiemy nad czym musimy pracować na treningach ,więc zakasujemy rękawy i do roboty!!!!! . Dziękuję całej drużynie za sezon ,a rodzicom za poświęcenie swojego czasu prywatnego na realizowanie pasji swoich pociech.

Skład drużyny : Szymański, Rek ,Bykowski, Głowacki ,Rymarczyk , Dworak , Wolniewicz ,Rutkowski ,Serafin .

2009 A

STF Champion – Drukarz 10-4

Pewni końcowego zwycięstwa w 1 lidze mazowieckiej, przybyliśmy na ostatnie ligowe spotkanie na boisko Drukarza. Choć wynik nie był istotny dla naszego układu tabeli, to chcieliśmy przy braku jakiejkolwiek presji, pokazać pełnię możliwości. Chcieliśmy wygrać  to spotkanie przede wszystkim dlatego, żeby stale budować wśród chłopców DNA zwycięzcy.

Od początku pokazaliśmy dobrą grę i szybko wyszliśmy na prowadzenie, które było z każdą minutą podwyższane. Zadowalający był głód zwycięstwa u naszych Championów. Niestety po zmianie stron straciliśmy koncentrację i pozwoliliśmy na wbicie sobie 3 bramek pod rząd. W końcówce odpowiedzieliśmy kilkoma trafieniami i podwyższyliśmy zasłużone zwycięstwo.

Po końcowym gwizdku otworzyliśmy szampany i mogliśmy celebrować 1 miejsce w lidze. Podsumowując, były to dla nas pozytywne 2,5 miesiąca. Cieszymy się, że odnieśliśmy zwycięstwo nie idąc na skróty i pokazaliśmy skuteczną, momentami efektowną i przede wszystkim dobrą grę. Zawiesiliśmy sobie wysoko poprzeczkę a więc przed nami zimowy okres, który musimy przepracować aby na wiosnę grać jeszcze lepiej.

Skład: Aleks Martinez-Młynarczyk, Tymek Gogacz, Maciek Habrowicz, Paweł Kazała, Antek Rutkowski, Filip Danielewicz, Bartek Dziedzic, Stach Białecki, Mario Martinez-Młynarczyk, Karol Jesiona, Maciek Studziżba, Iwo Kupidura, Bratek Bronecki, Ignacy Witer

Bramki: Bratek Bronecki x3, Stach Białecki x2, Iwo Kupidura, Antek Rutkowski, Bartek Dziedzic, Karol Jesiona, Mario Martinez-Młynarczyk

2009 B

STF Champion II – Iwiczna II 15-0

W ostatniej ligowej potyczce potrzebowaliśmy remisu. Remisu, który da nam awans do 3 ligi. Na boisko wybiegliśmy zmotywowani i już pierwsze 15 minut pokazało, że zwycięstwo i awans mamy w kieszeni.

Mecz cały czas toczył się pod nasze dyktando i odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo. Nasi zawodnicy dłużej byli przy piłce, skuteczne rozbijali ataki rywali, dzięki czemu nasz bramkarz nie miał zbyt wiele do roboty. Skuteczność stała na wysokim poziomie o czym świadczy wynik. Sam mecz nie był najlepszy w naszym wykonaniu, dużo własnych strat i nieduże boisko nie pozwalało nam w pełni rozwinąć skrzydeł.

Po końcowym gwizdku radość naszych Championów była uzasadniona. Cieszymy się z awansu, natomiast wiemy, że musimy dalej pracować, bo na wiosnę czekają nas trudniejsze mecze.

Skład STF: Borys Majorczyk, Kacper Adamus, Paweł Kazała, Kacper Nowak, Karol Jesiona, Kuba Kołakowski, Bruno Brzyski, Bartek Kołek, Staś Leśniewski, Miłosz Mierzwiński, Filip Miastowski

Bramki: Karol Jesiona x4, Paweł Kazała x3, Staś Leśniewski x2, Kacper Nowak, Bartek Kołek, Bruno Brzyski, Filip Miastowski, Miłosz Mierzwiński

2008 A

STF Champion – Józefovia Józefów 7:1

Od samego początku wychodzimy bardzo ofensywnie nastawieni na ten mecz i już po 30 sekundach  strzelamy pierwszą bramkę. Antoni Stanios świetnym ,prostopadłym podaniem między dwójką obrońców uruchomił Teodora Żakowicza, który uderzył mocnym i precyzyjnym strzałem w lewy róg bramki.  Po 7 minutach meczu  stwarzamy kolejną dobrą składną akcję, która na bramkę zamienia „Teo”. Kolejne bramki to już  tylko kwestia czasu. Na przerwę schodzimy z trzybramkową przewagą. Po zmianie stron przebieg meczu się nie zmienia, długo utrzymujemy się przy piłce, stwarzając bardzo dużo sytuacji podbramkowych i część  z ich zamieniamy na bramki autorstwa Tomasz Jabłońskiego, wspomnianego powyżej Teodora i Jakuba Pawełkowicza.

Wygrywamy ligę, zwyciężając osiem z dziesięciu spotkań i tym samym awansujemy do najwyższego poziomu rozgrywkowego na Mazowszu w tej kategorii wiekowej. Bardzo duże gratulacje dla całego zespołu, który z meczu na mecz robi coraz większe postępy. Pokazaliśmy, że jesteśmy zdecydowanie ponad poziomem tej ligi i słusznie awansowaliśmy wyżej. Przed nami sparingi z bardzo mocnymi zespołami w których chcemy wypaść jak najlepiej. Wiemy tez nad czym musimy ciężko pracować na treningach aby dążyć do osiągnięcia jeszcze wyższego poziomu piłkarskiego.

Skład: Wiktor Czapiński, Łukasz Kowalski, Adam Gutowski, Teodor Żakowicz, Antoni Stanios, Franciszek Lewandowski, Igor Tonkowicz, Tomasz Jabłoński, Mateusz Szczotka, Luca Carrillo, Jakub Pawełkowicz, Kacper Jaskuła

Bramki: Teodor Żakowicz -4x; Tomasz Jabłoński -2x; Jakub Pawełkowicz-1x

Asysty: Antoni Stanios -3x; Tomasz Jabłoński -1x; Teodor Żakowicz -1x; Jakub Pawełkowicz -1x; Wiktor Czapiński -1x

2008 B

STF Champion II – Laura Chylice 1:6

Początek spotkania zdecydowanie należał do gości, którzy  zepchnęli  nas na własna połowę boiska. Bardzo dobrze wyglądający fizycznie rywale przewyższali nas pod względem szybkości i siły i już po 15 minutach meczu prowadzili 3:0. Po bolesnym początku ruszyliśmy do odrabiania strat i ostatnie 10 minut pierwszej części meczu należało do nas. Dwie świetne okazję do zdobycie bramki po prostopadłych podaniach raz naszego kapitana a raz Maksymiliana Moszczyńskiego otworzyły szanse na zdobycie bramki dla Franka Urbana. Niestety nasz napastnik w oby identycznych sytuacjach „sam na sam” z bramkarzem nie potrafił umieścić piłki w siatce rywali. Po zmianie stron znów nasi przeciwnicy  bardzo groźnie nas zaatakowali. Bardzo kiepska nasz gra w defensywie połączona z brakiem asekuracji skutkuję kolejnymi straconymi bramkami. Do głosu dochodzimy pod koniec meczu. Dawid Matuszewski „urwał” się lewym skrzydłem boiska ogrywając dwóch zawodników z Chylice i strzelamy honorowego gola. W ostatniej minucie spotkania Urban w bocznym sektorze dogrywa do nadbiegającego, niepilnowanego Juliana Dziełaka, który oddaje strzał minimalnie obok prawego słupka bramki .Rywale zwyciężają zasłużenie,my musimy wyciągnąć dużo wniosków z naszej postawy w defensywie oraz być bardziej skuteczni w stworzonych sytuacjach podbramkowych.

Trzy zwycięstwa, dwa remisy, pięć porażek to nasz bilans w rundzie jesiennej, który pozwolił nam utrzymać się w lidze. Z kilku spotkań możemy być zadowoleni, momentami nasza gra bardzo solidnie wyglądała, natomiast jeszcze bardzo dużo mamy do poprawy w swojej grze. Dzisiejszy mecz pokazał, że jest nad czym pracować i zrobimy wszystko aby stawać się z dnia na dzień coraz lepszymi piłkarzami.

Skład: Wiktor Humeniuk, Dawid Matuszewski, Franciszek Urban, Maksymilian Moszczyński, Wojciech Żabnicki, Krzysztof Jurkiewicz, Tymon Bartczak, Grzegorz Kuczbajski, Mateusz Prokopiuk, Julian Dziełak, Kuba Kołek

Bramka: Dawid Matuszewski -1x

Asysta: Mateusz Prokopiuk-1x

2007 A

W tygodniu poprzedzającym ostatni mecz ligowy graliśmy mecz przy ulicy Łazienkowskiej. Legia podrażniona porażką na Arenie Champion zagrała bardzo dobre spotkanie czego nie można powiedzieć o naszych zawodnikach . Mecz był jednostronny ,a z takich meczy trzeba wyciągnąć wnioski i szybko o nich zapomnieć .

Guzowski

Ostatni mecz ligowy był z gatunku o wszystko .W tym roku nasza grupa była bardzo wyrównana ,każdy mógł wygrać z każdym ,tylko MKS  Piaseczno było dostarczycielem punktów i przegrało wszystkie mecze, pozostałe ekipy prezentowały wysoki poziom. Początek spotkania z lekka przewagą Championa i poprzeczką po strzale Janka Molendy. Ursus musiał ten mecz wygrać próbował atakować ale nasi obrońcy  skutecznie powstrzymywali napastników gości.

Około piętnastej minuty w zamieszaniu podbramkowym Adrian Wielgolaski wykazuje się największym sprytem i wciska piłkę do siatki. Po tym golu mamy jeszcze dwie stu procentowe okazje, niestety wynik się nie zmienia. W drugiej połowie goście  którzy nie mają  już nic do stracenia próbuje mocniej ruszyć do przodu, a my wiedząc ,że najlepszą obroną jest atak  strzelamy bramkę .Mateusz Guzowski mija trzech rywali i z dwudziestu metrów mocnym uderzeniem umieszcza piłkę w samym okienku .Piękna bramka dobrze grającego w tym spotkaniu  Guza. Po tym  golu  widać było, że popularne Traktorki już nie wierzą  w sukces, a my parliśmy jeszcze mocniej do przodu ,czego efektem były kolejne gole. Rzut rożny z prawej strony wykonuje Dawid Małysa, lekko posyła piłkę w pole karne ,a nadbiegający Janek wewnętrzną częścią stopy uderza koło bramkarza . Kolejny piękny gol był autorstwa Janka ,który mocno huknął zza pola karnego, pika jeszcze dwukrotnie odbiła się od poprzeczki i wylądowała za linią bramkową. Wynik ustala Wielki ,który wykorzystuje prostopadłe podanie z linii obrony od Maksa Zubka i wychodząc sam na sam mija bramkarza strzelając  do pustej bramki. Bardzo dobry, zwariowany sezon, gdzie na trzy kolejki przed końcem wszystkie ekipy mogły wygrać ligę ale także z niej spaść . Finalnie kończymy na trzecim miejscu ,jesteśmy zespołem który potrafi grać w piłkę, a  każdy z zawodników posiada dobrą technikę ale trzeba więcej pracować nad siła i motoryką ,która będzie bardzo potrzebna już za sześć miesięcy jak wejdziemy na większe boiska.

pomocnika przejął Wiktor Figurski, który po kilkumetrowym rajdzie został

sfaulowany w polu karnym. Niestety tym razem nie wykorzystujemy „11”.

Chwilę później popełniamy błąd w defensywie. Podanie między środkowymi

obrońcami przeciął napastnik Jedności, który wykorzystał sytuację 1×1 z

naszym bramkarzem. Stracona bramka była bodźcem do jeszcze odważniejszej

gry, co szybko przynosi rezultaty. Kolejne prostopadłe podanie do „Figurki”

i po podcince nad bramkarzem mieliśmy remis. Tuż przed przerwą zdobywamy

jeszcze dwa gole. Na wyróżnienie zasługuje uderzenie Kamila Kędziora, który

popisał się precyzyjnym uderzeniem z przed pola karnego. Dwadzieścia pięć  minut drugiej

połowy to nasza dominacja. Zdobywamy kolejne dwa gole i kontrolujemy

przebieg meczu. Szybko operujemy piłką i wygrywamy wiele pojedynków 1×1.

Niestety ostatni kwadrans to nasza dekoncentracja, którą wykorzystują

goście zdobywając dwie bramki. Ostatnie słowo w tym meczu jednak należy do

Championów. Po ładnej kombinacyjnej akcji, sam na sam z bramkarzem Jedności

wyszedł Mikołaj Szkiela i bez problemów ustalił wynik na 6:3.

16. Wielgolaski

Bez pięciu podstawowych zawodników   wybraliśmy się do Józefowa  na kolejny mecz ligowy. Dla nas ,ponieważ już wygraliśmy ligę był to mecz tylko o punkty ,a dla gospodarzy o wszystko ,ponieważ walczyli jeszcze o pozostanie w lidze. Pomimo zmienionego składu nasi chłopcy dobrze operowali futbolówką, dłużej utrzymując się przy niej ,niestety za mało zawodników angażowało się w akcje ofensywne ,czego efektem były tylko trzy oddane strzały. Gospodarze w pierwszej połowie mieli dwie dogodne sytuacje do zdobycia gola ale wynik pozostał bezbramkowy. Po przerwie nasi zawodnicy zaczęli bardziej realizować założenia taktyczne i gra ofensywna zaczęła przynosić efekty w postaci sytuacji podbramkowych. Antek Ślazewicz przepiękną sztuczką zwiódł rywala przy linii końcowej ,zagrał na siódmy metr ale Kuba Jaszczuk nie trafił w bramkę .Kolejne sytuacje przyniosły już gola . Po faulu na dwudziestym metrze na Kubie Do futbolówki podchodzi Antek i mocno nad murem strzela pod poprzeczkę . Chwilę potem mając rzut wolny w naszym polu karnym źle zagrywamy piłkę z czego korzystają gospodarze  wyrównując stan meczu ..  Do końca spotkania oglądaliśmy dobre widowisko  z wieloma sytuacjami i gdy wydawało się ,że będzie podział punktów, Janek Kossak odbiera piłkę w naszym polu karnym ,zagrywa do przodu za linie obrony ,a bardzo dobrze grający tego dnia  Antek Ślazewicz wygrywa pojedynek biegowy i spokojnie strzela obok wybiegającego bramkarza. Super mecz ,na pochwały zasłużyli wszyscy zawodnicy, a szczególnie debiutujący w tym sezonie Janiszewski, Pańtak, Gardziński ,czy o rok młodszy Janiczek, którzy tego dnia  stanowili o sile zespołu.