Dużo ciekawych rzeczy działo się w przedostatnich kolejkach ligowych ,w których biorą udział zespoły Championa .Już w środę oglądaliśmy bardzo dobre widowisko na Arenie Champion ,gdzie zespół rocznika 2005A podejmował lidera tabeli Legie Warszawa .Mimo minimalnej porażki 1:2 drużyna zasługiwała na pochwały i swoją dobrą formę w końcówce rozgrywek zaprezentowała już w sobotę ,gdzie pokonała Polonie Warszawa 2:0 . Zespół trenera Filipa Chmiela pokonał UKS  Iwiczną i w ostatniej kolejce ligowej w Piasecznie rozegra mecz     sezonu o awans do I ligi. Cenne trzy punkty zdobywa ekipa 2007 A ,która rozgromiła Deltę Warszawa 9:0 .Z awansu do wyższej ligi mogą cieszyć się zespoły 2004 i 2006 B ,które pewnie pokonały swoich rywali. I na koniec porażki ,które w sporcie są nieuniknione  ,a poniosły je drużyny 2005 B ,2010 i 2008 B

2010

W kolejny ligowy weekend czekaliśmy na przyjazd drużyny Irzyk II Warszawa. Po pierwszym spotkaniu z tą drużyną nie mieliśmy dobrych humorów, dlatego teraz chcieliśmy to zmienić.

Początek meczu niestety nie należał do nas. Szybko przegrywamy 0:3 i musimy gonić wynik.
Udaje nam się to połowicznie, ponieważ strzelając dwa gole(oba Kuba Dworak) tracimy następne i znów udajemy się w pościg za przeciwnikiem. Po kolejnych dwóch bramkach(tym razem Wiktora Dziekońskiego) doprowadzamy do stanu 4:6. Nadal nie poddajemy się i walczymy do końca. Na Nasze nieszczęście przeciwnik tego dnia był dobrze dysponowany i odpowiada jednym trafieniem. Końcowa część meczu to walka Naszej drużyny i chęć doścignięcia drużyny gości. Udaje Nam się zdobyć jeszcze jedną bramkę autorstwa Wiktora Serafina. Mecz kończy się wynikiem 5:7. Warto jednak pochwalić chłopców za to, że się nie poddali i mimo to, iż przegrywaliśmy przez cały mecz, to walczyli do końca i przez wiele fragmentów tego spotkania toczyli równy bój z przeciwnikiem ,pozostawiając dobre wrażenie po sobie.

w meczu z nami gdzie przegrał aż 16-5. Od tego spotkania, wygrali wszystkie
mecze, dzięki czemu są w grze o awans do ostatniej kolejki.

tego, na boisku zobaczyliśmy zupełnie coś innego. Nie zawsze można odrobić
straty, ale zawsze trzeba walczyć do końca. Tego dzisiaj na pewno zabrakło.
Bo różnica w jakości sportowej nie była tak duża jak mógłby wskazywać
wynik, skoro potrafiliśmy wygrać jedną część spotkania 1-0.

Z każdej porażki można się wiele nauczyć, dlatego też traktujemy ją jako
lekcję, lekcję bardzo bolesną aczkolwiek w sporcie nieuniknioną. ” Być
pokonanym i nie ulec to zwycięstwo”- chcemy aby te słowa Józefa
Piłsudskiego trafiły do serc naszych młodych zawodników.

2007

W przedostatniej ligowej kolejce na Arenie Champion podejmowaliśmy Deltę Warszawa .Mimo ,że rywal spadł już z ligi, nasze nastawienie do tej potyczki było bardzo bojowe, gdyż patrząc na tabelę ligową ,jeśli myślimy o utrzymaniu się na najwyższym szczeblu ,musieliśmy zdobyć trzy punkty. Bardzo dobrze zaczęliśmy te zawody  ,ponieważ szybko zdobywamy gole ,po bardzo ładnych i składnych akcjach .Rywal praktycznie ani razu nie zagroził naszej bramce i ostatecznie ,po dobrym meczu zwyciężamy 9:0 .W ostatniej ligowej kolejce ,którą rozegramy we wtorek z Ursusem Warszawa  ,żeby mieć pewność utrzymania musimy zwyciężyć i przepracować ciężko okres zimowy ,żeby w przyszłości uniknąć  sytuacji z tego sezonu . Taki zespół jak nasz powinien walczyć o zupełnie inne cele.

Skład meczowy :

Kuba Chełmicki ,Julek Hadyś (asysta), Maksymilian Zubek , Mateusz Lipka , Janek Molenda , Maciej Jaroszewski ( 4 gole , asysta ) Dawid Małysa(3 asysty) ,Gabriel Jachtoma(2 gole ) , Antek Kossak , Kuba Janiszewski( 2 gole ) ,Adrian Wielgolaski.

szybciej piłką, nie nadużywać dryblingu. Przynosiło to zamierzony efekt w
postaci sytuacji strzeleckich, które wykorzystywaliśmy z większą precyzją.
Piasecznie ostatnie rozdanie w tym sezonie, które zadecyduje kto w
przyszłym sezonie zamelduje się w I lidze!

2006/07 B

W sobotnie deszczowe popołudnie zawodnikom rocznika 2006B przyszło rozegrać przedostatnie spotkanie ligowe. Naszym przeciwnikiem był AszWoj Rembertów. Rywal w pierwszym meczu imponował chęcią gry na krótko ,co też potwierdzili w tym spotkaniu. Mecz momentami mógł się naprawdę podobać. Było dużo walki ale i też niezłych składnych akcji. Jeżeli chodzi o grę naszego zespołu to śmiało można powiedzieć ,że były to najlepsze zawody  biorąc pod uwagę  rozgrywanie piłki spod własnej bramki, konstruowanie akcji w środku pola jak i ruch bez piłki i gra na jeden kontakt. Niestety wszystko co najlepsze kończyło się przed polem karnym rywala. W wielu akcjach brakowało chłodnej głowy, cierpliwości, kreatywności i podjęcia dobrej decyzji. Gdy już dochodziliśmy do sytuacji strzeleckich, to szwankowała skuteczność. Szybko strzelona bramka była jedyną jaką oglądaliśmy w pierwszej połowie. Drugą połowę również zaczęliśmy od gola, lecz jeden poważny błąd naszych obrońców sprawił ,że rywal zdobył bramkę kontaktową. Parę minut później „zamknęliśmy mecz” strzelając bramkę na 3:1. Podsumowując na pewno możemy być zadowoleni z utrzymywania się przy piłce i mądrego wyprowadzania piłki ,ale zdecydowanie musimy popracować nad wykańczaniem sytuacji jak i grą w obronie przy stałych fragmentach gry. W przyszły weekend rozegramy ostatni mecz ligowy w którym będziemy walczyć o to, by zakończyć  jak najlepiej tą bardzo dobrą rundę w naszym wykonaniu.

Stanisław Kowalczyk

W trzy dni rozegraliśmy ostatnie dwie  kolejki ligowe .Na początek w środę na Arenie Champion gościliśmy lidera tabeli Legie Warszawę  .Początek spotkania dla Legii kilka sytuacji i świetna postawa Aleksa Sawickiego .Po kilku chwilach budzimy się i odpowiadamy kontrą, szybkie wyprowadzenie piłki zagranie na prawe skrzydło do Kuby Jaszczuka ,który podaje do nadbiegającego Kacpra Bojańczyka i zdobywamy gola. Chwilę potem mamy kolejną sytuację ,niestety słupek ratuje Legię przed utratą kolejnej bramki. Kiedy gra się wyrównała błąd naszego obrońcy przy przyjęciu piłki ,która odskoczyła do nadbiegającego napastnika ,a ten uderzeniem wyrównuje stan meczu .Druga połowa znowu przewaga gości i strata bramki. Po tym golu kolejny raz bierzemy się do pracy i stwarzamy sytuacje ,których niestety nie wykorzystujemy i przegrywamy mecz. Było to bardzo dobre spotkanie obu zespołów do czego zdążyliśmy się już przyzwyczaić ,niestety tym razem bez punktów. W niedzielę z kolei wybraliśmy się na ul. Konwiktorską aby zagrać z vice liderem Polonią. Od pierwszej minuty prowadziliśmy grę, stwarzając sytuacje podbramkowe niestety pudłujemy lub bramkarz broni nasze uderzenia. Dopiero w końcówce Kacper Bojańczyk  wślizgiem zagrywa do Wojtka Sokoła, który po przyjęciu oddaje mocne uderzenie z 20 metrów w samo okienko i na przerwę schodzimy z prowadząc .Druga połowa zaczynamy od środka Kuba Jaszczuk zagrywa do tyłu, Mateusz Cichocki przerzuca piłkę na lewą stronę do szarżującego wzdłuż linii bocznej Wojtka  Sokoła . Popularny Soczek mijając przeciwników dobiega do końcowej linii i  zagrywa piłkę do tyłu ,a tam nabiegający Jaszczu zewnętrzną częścią stopy zdobywa piękną bramkę. Kolejne minuty ,to kolejne sytuacje i na koniec meczu karny dla Polonii obroniony przez Aleksa Sawickiego .Super mecz w wykonaniu naszych zawodników ,którzy pokazali, że mają ogromne możliwości i talent .Niestety sytuacja w tabeli nie jest ciekawa i musimy czekać na ostatni mecz naszych przeciwników, miejmy nadzieję że zagrają na 100% i wygra lepszy.

2005 B

W sobotnie popołudnie udaliśmy się na kolejny mecz ligowy ,który rozgrywaliśmy przeciwko UKS Białe Wilki.

Drużyna ta jest blisko awansu do wyższej ligi. Dzieli nas dużo miejsc w tabeli i ten mecz tak właśnie wyglądał. Było to spotkanie bez historii. Przeciwnik Nas zdominował, a Nam ciężko było stworzyć sytuacje bramkowe. Gospodarze dobrze rozgrywali piłkę na boisku, które było słabo przygotowane do gry, jednak dla obu drużyn warunki były takie same. Bramki tracimy w większości po błędach indywidualnych. Brakuje nam pewności siebie oraz ambicji do walki. Zamiast skupić się na grze zajmujemy się wieloma innymi rzeczami m.in. komentowaniem decyzji sędziego oraz obrażaniem się na złe zagranie partnera z drużyny. Warto wspomnieć o naszej honorowej bramce ,którą zdobył Ignacy Jagodzik. Gol stadiony świata. Nasz zawodnik dostał piłkę w kozioł przed pole karne i nie zastanawiając się uderzył z prostego podbicia w „okienko” bramki przeciwnika. Czeka nas jeszcze jeden mecz ligowy i spadek do 4 ligi, który mamy nadzieje będzie krokiem w tył .dzięki któremu zrobimy dwa do przodu.