Cytując słowa piosenki ,,nie pozwól by zapanowała złość bo futbol to pozytywna energia ‘’ ,to mimo ,że z tą energią bywało różnie u naszych chłopców ,to można jednak  dostrzec wiele pozytywów ,po weekendowych meczach . I tak patrząc na najmłodszych adeptów z rocznika 2011  ,gra pomimo wyników poprawia się cały czas ,a na buzi tych młodych chłopców widać uśmiech. Również inne drużyny poprawiają swoje operowanie piłką i w tym elemencie  przewyższamy wiele zespołów . Zapraszamy do relacji……

2011

W sobotę mierzyliśmy się z MKS Piaseczno.
Cały mecz był bardzo wyrównany, rodzice tego dnia mogli zobaczyć ciekawe widowisko. Zarówno gospodarze jak i my graliśmy  tego dnia bardzo przyjemny dla oka futbol. Przeciwnik z Piaseczna był jednak bardziej skuteczny i popełniał mniej błędów ,dzięki czemu wygrywa to spotkanie. Cieszy fakt ciągłego rozwoju naszych chłopców. Konsekwentnie staramy się realizować założenia przedmeczowe. Za każdym razem staramy się uczyć chłopców wznowienia na krótko od bramki ,co często przynosi błędy w postaci traconych bramek. Jednak nie wynik w tej kategorii jest najważniejszy ,a nauka i cierpliwość. W porównaniu z pierwszymi meczami można dostrzec dużo większa ilość podań ,a nawet komunikację na boisku.
Gozdyra ,Szymański, Wiśniewski ( 2 bramki ), Fejcher (2 bramki) ,Kaczkowski (bramka) ,Turniak Gliszczyński

2010 A

*KS Błonianka Błonie 7-6 STF Champion.*

W Błoniach z miejscową Błonianką przyszło nam rozegrać kolejne ligowe
spotkanie. Mogliśmy przed spotkaniem zakładać jedno ,to my będziemy
prowadzić grę, to my będziemy chcieli grać w piłkę, nie wiedzieliśmy
jednego – jakim wynikiem się ono zakończy.

wyglądał tak samo. My graliśmy, konstruowaliśmy akcje, rywal wyprowadzał
kontrataki, z których część z nich zakończyła się golem.

My nie zmienimy naszego stylu gry bo obecnie nie przynosi korzystnych
wyników. Nasi zawodnicy w każdym spotkaniu pokazują bardzo ciekawą
ofensywną grę, kreują na małej przestrzeni bardzo dużą liczbę sytuacji,
świetnie operują piłkę i popełniają błędy zarówno taktyczne jak i
techniczne. To z tych błędów cieszymy się najbardziej, bo to na nich
najwięcej się uczymy. Musimy tylko wyciągać wnioski, a takie mecze jak ten
tylko nam w tym pomagają i na pewno zaprocentują w przyszłości.

*Legia Warszawa 11 – 3 STF II Champion*

Na  ulicy Łazienkowskiej mieli przyjemność rozegrać ligowe spotkanie nasi młodzi
zawodnicy. Rywal bardzo wymagający, faworyt do awansu, ale nasi chłopcy
wiedzą, że nie ma meczu którego nie można wygrać.

Początek spotkania był bardzo dobry, w prawdzie to Legia posiadała optyczną
przewagę ale nie była w stanie sforsować naszej defensywy i świetnie
spisującego się bramkarza. Druga kwarta niestety źle się dla  nas zaczęła.

2008 A

W piątkowy wieczór reprezentacja rocznika 2008A udała się na wyjazdowy mecz do Grodziska Mazowieckiego na mecz z tamtejszą Pogonią. Teren jak zawsze gorący, zazwyczaj na małym orliku przy Nadarzyńskiej 61, to my pierwsi traciliśmy bramkę, jednak tego dnia było inaczej. Na 1:0 gola zdobywa Kuba Pawełkowicz (asysta Teo Żakowicz), na 2:0 natomiast podwyższa dobiciem piłki do pustej bramki Olaf Chabior.

W drugiej ćwiartce gospodarze szybko zdobywają bramkę kontaktową, zawiodła obrona, gdyż mijając trzech championów rajdem popisał się zawodnik Pogoni spokojnie umieszczając piłkę w bramce. Na szczęście dobrze dysponowany był tego dnia Kuba Pawełkowicz, który po asyście Mikołaja Czerniatowicza strzela swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Tuż przed końcowym gwizdkiem gospodarze dochodzą nas na 3:2 po wątpliwym rzucie karnym.

Trzecia część zdecydowanie najsłabsza w naszym wykonaniu, gramy nieskutecznie, podania nie docierają do celu, brakuje skuteczności przy oddawaniu strzałów, a ponadto popełniamy jeden decydujący błąd w obronie, efektem czego na tablicy wyników przed ostatnią ćwiartką remisowy wynik 3:3.

Na szczęście czwarta część spotkania to „przebudzenie mocy” Championów, sygnał do ataku dał atomowym uderzeniem z rzutu wolnego Luca Carrillo. Dalej mogliśmy obserwować Teo Żakowicz show, który w niecałe 10 minut ustrzela hat-tricka, jedno debiutanckie trafienie dokłada świetnie dysponowany tego dnia Dawid Matuszewski . Końcowy wynik to 8:4 dla Championów, 3 punkty wywiezione z trudnego terenu niewątpliwie cieszą. Jednak pozostaje niedosyt związany przede wszystkim z ilością strzelonych bramek, gdyż sytuacji tworzyliśmy naprawdę wiele, ale i liczba straconych goli. Musimy cały czas pracować nad szczelniejszą defensywą i poprawieniem skuteczności strzeleckiej.

Podziękowania dla chłopców za ładny, widowiskowy mecz okraszony sporą ilością bramek.

2008 B

W V  kolejce przyszło nam się zmierzyć z Polonią Warszawa na Arenie Champion. Mecz rozpoczęliśmy bardzo dobrze, ponieważ prowadziliśmy grę i nie pozwalaliśmy przeciwnikowi na zbyt wiele. W pierwszej kwarcie bardzo dobrze ustawialiśmy się w defensywie, jednak ten element z każdą kolejną kwartą słabł, czego dowodem może być fakt, iż pierwszą kwartę wygraliśmy 2:0 po dwóch bramkach Tomka Jabłońskiego, a ostatnią przegraliśmy 6:1. Mecz zakończył się wynikiem 4:12 dla gości, jednak może być on mylący. Z przebiegu gry nie można stwierdzić, że byliśmy drużyną słabszą. Pod względem organizacji gry śmiem twierdzić, że mecz był wyrównany. Zawodnicy Polonii byli bardzo dobrze przygotowani motorycznie, co miało największy wpływ na rezultat spotkania. Poloniści byli bardzo szybcy, silni i dysponowali dobrym strzałem z dystansu, a my w każdym tym aspekcie byliśmy słabsi. Zagraliśmy w składzie:

Krzysztof Kosiński

Mateusz Prokopiuk

Julian Dziełak

Stanisław Litwińczuk (1 bramka)

Maksymilian Moszczyński

Tomasz Jabłoński (2 bramki i 1 asysta)

Mikołaj Czerniatowicz (1 bramka i 1 asysta)

Teodor Żakowicz

Luca Carrillo

Dawid Matuszewski

Grzegorz Kuczbajski

2007 A

W sobotnie popołudnie udaliśmy się do dobrze znanego nam rywala  Ursusa Warszawa . Pamiętając poprzednie mecze ,w spotkaniach tych nie brakowało nigdy emocji i tak było tym razem .Przez cały mecz posiadaliśmy dużą przewagę w posiadaniu piłki ,ale jak zwykle bywa mało akcji kończyło się golami . Jedna z ładniejszych akcji w pierwszych trzydziestu minutach meczu daje nam prowadzenie ,za  sprawą Adriana Wielgolaskiego ,który otrzymał kapitalne podanie od Mateusza Lipki i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem . Po golu znowu atakujemy i po indywidualnej akcji Janek Molenda minimalnie pudłuje. Do przerwy wynik 1:0 i nic nie wskazuję na to  ,że  może nam grozić jakieś niebezpieczeństwo ze strony gospodarzy .Niestety w drugiej odsłonie wróciły koszmary ,kiedy spadaliśmy poprzednio z pierwszej ligi . Słaby ,anemiczny strzał z rzutu wolnego jednego z zawodników  Ursusa i nasz bramkarz robi ,,Klopsa ‘’ ( błąd) ,gdzie zamiast łapać piłkę ,próbuję ją w tylko sobie znany sposób piąstkować i mamy 1:1. Gospodarze widząc ,że my również popełniamy dziecinne błędy ,czekali spokojnie na następny prezent ,a my cały czas atakowaliśmy bramkę rywala . Jeden błąd ,to za mało ,więc robimy jeszcze jeden ,żeby emocji nie brakowało do końca. Antek Kossak chce zagrać do kolegi ale robi to w taki sposób ,że trafia ona do napastnika gospodarzy ,który z kilku metrów strzela drugiego gola. Po tej bramce rzucamy się do skomasowanych ataków ,ale przeciwnik dobrze nas wybija z rytmu .Dopiero na 10 minut przed końcem ,Janek Molenda dośrodkowuje z rzutu rożnego i Mateusz Lipka ,przy asyście obrońcy daje nam gola na 2:2. Nie da się wygrać meczu jeżeli nie jest się skoncentrowanym do końca i gra się tak nonszalancko jak my w sobotę . Dobrze ,że mimo kryzysowej sytuacji wywozimy choćby jeden punkt .

Skład : Chełmicki ,Kossak, Zubek , Hadyś ,Molenda, Lipka ,Guzowski, Janiszewski ,Wielgolaski ,Małysa ,Kędzior

walczyć, żeby się utrzymać 1 lidze i przede wszystkim udowodnić w starciu
z mocnymi rywalami swoją piłkarską wartość.

2006 B
W sobotni poranek mierzyliśmy się z KS Armado.
Początek meczu bardzo wyrównany. Mieliśmy ogromną  przewagę w posiadaniu piłki ,a rywale nisko się cofnęli wyczekując na szanse do kontrataków. W 20 minucie w końcu udaje się przełamać obronę rywali- bramkę zdobywa Tymon Gralec.
W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Nadal bardzo długo operowaliśmy piłka  lecz brakowało decyzji o strzale, bądź dokładnym podaniu. Należy tez podkreślić bardzo dobra grę w defensywie naszych rywali ,którzy zostawiali bardzo mało miejsca. W końcu udaje nam się dwukrotnie zdobyć bramkę. Najpierw po świetnym strzale Kuby Janiczka z dystansu a następnie po dobrym wykończeniu Maksa Jesionka. Wynik końcowy 3:0
Ońko ,Kondrat, Laskowsk,i Pęk, Janiczek(bramka) Goździkowski ,Jesionek (bramka) ,Gralec (bramka) ,Turniak, Wasiak, Szabliński ,Depa ,Soldecki

W ten weekend  zaczęliśmy rundę rewanżową od meczu u siebie z Mazowszem Grójec. Tak jak w pierwszym spotkaniu  to goście stworzyli sobie pierwsi sytuacje podbramkową ,na szczęście dla nas niewykorzystaną. Pierwsze 15 minut w naszym wykonaniu nie było najlepsze, ale z biegiem czasu chłopcy powoli się rozkręcali. Sygnał do ataku dał Jaszczu ,który podaje do Kacpra Bojańczyka ,a ten mocno uderza z za pola karnego ,piłka odbija się jeszcze od poprzeczki i ląduje  w bramce Mazowsza . Kilka minut później Franek Saganowski  na wysokości środka boiska przy linii autowej przedryblował rywala i widząc dobrze ustawionego tuż przed polem karnym Kubę Jaszczuka ,zagrywa 30 metrowe podanie .Jaszczu przyjmuje w kierunku bramki i uderza nie do obrony. Pod koniec połowy Kapi odwdzięcza się Kubie ,który podwyższa wynik do przerwy na 3:0.
Po przerwie nasza przewaga jeszcze wzrasta ,ale pomimo sytuacji ,które stwarzamy przez 20 minut nie możemy zdobyć bramki. Wreszcie niemoc bramkową przerywa Tymek Dobień, który pięknym strzałem lubuje bramkarza , asystę w tym zagraniu zalicza Maks Hawryszko. Chwilę potem znowu Tymek zdobywa swojego kolejnego gola ,tym razem z podania Antka Ślazewicza. Szósta  bramka  to najładniejsza akcja meczu .Po kilku podaniach w rogu boiska Tymek otrzymuje piłkę,  drybluje dwóch zawodników ,zagrywa do tyłu do Wojtka Sokoła ,ten z pierwszej piłki odgrywa przed szesnastkę do nadbiegającego Jaszcza, który pięknym uderzeniem w samo okienko, zdobywa swoją trzecią bramkę tego dnia. W samej końcówce ostatni zryw naszego zespołu i Antek Ślazewicz z 20 metrów  mocnym uderzeniem pod poprzeczkę ustala wynik na 7:0. Kolejne dobre spotkanie, niezła skuteczność, a przede wszystkim brak straty gola mogą cieszyć przed kolejnym meczem ligowym