Dobry występ dziesięciolatków w Bydgoszczy

W sobotę 2 września na stadionie Zawiszy Bydgoszcz odbył się finał drugiej edycji ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej ,dla rocznika 2007. Z racji ilości drużyn ,które tam przyjechały ,samych uznanych marek piłkarskich, najlepszych akademii w Polsce ,zawody te uważane są za nieoficjalne Mistrzostwa Polski . W takim razie nie mogło tam zabraknąć zespołu S.T.F. Champion, który po losowaniu trafił do grupy A ,z takimi drużynami jak: Soccer Ropczyce, Cracovia Kraków, Legia Warszawa, AP Reissa Konin, Olympic Wrocław, Zawisza Bydgoszcz.

Przygotowanie i oprawa turnieju była na najwyższym poziomie ,zespoły polskiej ekstraklasy ,więc wypadało zaprezentować się z jak najlepszej strony :

Już pierwsze trzy mecze pokazały ,że drużyna Championa przyjechała tutaj namieszać ,ponieważ po trzech spotkaniach mieliśmy 9 punktów z różnicą bramkową 9:2

Akademia Piłkarska Reissa Konin –S.T.F. Champion 1:3 ( bramki: Molenda ,Janiszewski ,Hadyś )

Cracovia Kraków – S.T.F. Champion 0:3 ( bramki: Jachtoma ,Janiszewski, Hadyś )

Zawisza Bydgoszcz – S.T.F. Champion 1:3 (bramki: Janiszewski , Zubek ,Jaroszewski)

 

Pózniej dopada nas lekki kryzys i mimo ,że piłkarsko nadal prezentujemy się bardzo dobrze ( oprócz meczu z Ropczycami) ,to szwankuję skuteczność ,co przekłada się na remisy w trzech spotkaniach .

Soccer Ropczyce –S.T.F. Champion 0:0

Legia Warszawa –S.T.F. Champion 1:1 (bramka:Lipka)

Olympic Wrocław –S.T.F. Champion 0:0

Wychodzimy z grupy niepokonani z pierwszego miejsca i już w Ćwierćfinale trafiamy na zwycięzcę turnieju ( jak się póżniej okazało) Śląsk Wrocław

W tej fazie nie ma już słabych drużyn ,a o wyniku często decydują błędy indywidualne ,a my w tym spotkaniu zrobiliśmy ich zbyt dużo . Śląsk to bardzo dobrze grająca drużyna ,która z premedytacją wykorzystywała każdą naszą niefrasobliwość .Mimo ,że już przegrywaliśmy 2:0 ,chłopcy potrafili walczyć do końca i na dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego widniał wynik 3:2 dla ekipy z Wrocławia . Nie mając nic do stracenia ,chcemy odrobić straty i ruszamy większą ilością zawodników do przodu .Wtedy dobrze grająca ofensywa rywali ,wykorzystuje to i na sekundy przed końcem wbija nam gola na 4:2( bramki Jaroszewski ,Janiszewski)

Nic ,pozostaje nam pogratulować i walczyć o jak najwyższą lokatę ,więc musimy rywalizować znowu z Olimpicem Wrocław .

Tym razem już wygrywamy 2:0 po bramkach Janiszewskiego ,Jaroszewskiego i gramy z Pogonią Szczecin o piąte miejsce w turnieju . Niestety ostatni mecz też nie układa się po naszej myśli ,mimo ,że mamy sytuację ,żeby wyrównać ,a nawet wygrać tę rywalizację .Ostatecznie przegrywamy 1:0 i zajmujemy szóstą lokatę w turnieju . Patrząc jakie marki uplasowały się za nami KGHM Zagłębie ,Wisła Kraków ,Legia Warszawa ,Cracovia Kraków ,Arka Gdynia i wiele innych ekstraklasowych drużyn ,można uważać nasz występ za udany . Jednak ambitna ekipa Championa nie za bardzo fetowała szóste miejsce ,wiedząc ,że mogliśmy ugrać jeszcze więcej ,gdyby większość chłopców była w lepszej formie .

Skład drużyny : Kuba Chełmicki , Maksymilian Zubek ,Janek Molenda , Mateusz Lipka , Maciej Jaroszewski , Dawid Małysa ,Kuba Janiszewski , Gabryś Jachtoma ,Julek Hadyś , Antek Kossak

 

Klasyfikacja końcowa

1-miejsce-śląsk Wrocław

2-Lech Poznań

3-Escola Warszawa

4-Korona Kielce

5-Pogoń Szczecin

6-STF Champion Warszawa

7-Olimpic Wrocław

8-Gola Brodnica

9-Dunajec Nowy Sącz

10- Sandecja Nowy Sącz

11-Zagłębie Lubin

12- Soccer Ropczyce

13-Stomil Olsztyn

14-Muks Bydgoszcz

15-Cracovia Kraków

16-Wisełka Bydgoszcz

17-Legia Warszawa

18-Bałtyk Koszalin

19- RAP Radomsko

20- CSiR Sępólno Krajeńskie

21-Wisła Kraków

22-Górnik Zabrze

23-Arka Gdynia

24-Akademia Rejsa konin

25- Górnik Łęczna

26- Dwunastka Włocławek,

27-Jagielonia Białystok

28-Zawisza Bydgoszcz

K2P_4204 K2P_4557 K2P_4492 K2P_4306 K2P_4209

 

 

 


Komentarze

Komentarze