Dobry występ dziesięciolatków w Bydgoszczy

W sobotę 2 września na stadionie Zawiszy Bydgoszcz odbył się finał drugiej edycji ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej ,dla rocznika 2007. Z racji ilości drużyn ,które tam przyjechały ,samych uznanych marek piłkarskich, najlepszych akademii w Polsce ,zawody te uważane są za nieoficjalne Mistrzostwa Polski . W takim razie nie mogło tam zabraknąć zespołu S.T.F. Champion, który po losowaniu trafił do grupy A ,z takimi drużynami jak: Soccer Ropczyce, Cracovia Kraków, Legia Warszawa, AP Reissa Konin, Olympic Wrocław, Zawisza Bydgoszcz. Przygotowanie i oprawa turnieju była na najwyższym poziomie ,zespoły polskiej ekstraklasy ,więc wypadało zaprezentować się z jak najlepszej strony : Już pierwsze trzy mecze pokazały ,że drużyna Championa przyjechała tutaj namieszać ,ponieważ po trzech spotkaniach mieliśmy 9 punktów z różnicą bramkową 9:2 Akademia Piłkarska Reissa Konin –S.T.F. Champion 1:3 ( bramki: Molenda ,Janiszewski ,Hadyś ) Cracovia Kraków – S.T.F. Champion 0:3 ( bramki: Jachtoma ,Janiszewski, Hadyś ) Zawisza Bydgoszcz – S.T.F. Champion 1:3 (bramki: Janiszewski , Zubek ,Jaroszewski)   Pózniej dopada nas lekki kryzys i mimo ,że piłkarsko nadal prezentujemy się bardzo dobrze ( oprócz meczu z Ropczycami) ,to szwankuję skuteczność ,co przekłada się na remisy w trzech spotkaniach . Soccer Ropczyce –S.T.F. Champion 0:0 Legia Warszawa –S.T.F. Champion 1:1 (bramka:Lipka) Olympic Wrocław –S.T.F. Champion 0:0 Wychodzimy z grupy niepokonani z pierwszego miejsca i już w Ćwierćfinale trafiamy na zwycięzcę turnieju ( jak się póżniej okazało) Śląsk Wrocław W tej fazie nie ma już słabych drużyn ,a o wyniku często decydują błędy indywidualne ,a my w tym spotkaniu zrobiliśmy ich zbyt dużo . Śląsk to bardzo dobrze grająca drużyna ,która z premedytacją wykorzystywała każdą naszą niefrasobliwość .Mimo ,że już przegrywaliśmy 2:0 ,chłopcy potrafili walczyć do końca i na dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego widniał wynik 3:2 dla ekipy z Wrocławia . Nie mając nic do stracenia ,chcemy odrobić straty i ruszamy większą ilością zawodników do przodu .Wtedy dobrze grająca ofensywa rywali ,wykorzystuje to i na sekundy przed końcem wbija nam gola na 4:2( bramki Jaroszewski ,Janiszewski) Nic ,pozostaje nam pogratulować i walczyć o jak najwyższą lokatę ,więc musimy rywalizować znowu z Olimpicem Wrocław . Tym razem już wygrywamy 2:0 po bramkach Janiszewskiego ,Jaroszewskiego i gramy z Pogonią Szczecin o piąte miejsce w turnieju . Niestety ostatni mecz też nie układa się po naszej myśli ,mimo ,że mamy sytuację ,żeby wyrównać ,a nawet wygrać tę rywalizację .Ostatecznie przegrywamy 1:0 i zajmujemy szóstą lokatę w turnieju . Patrząc jakie marki uplasowały się za nami KGHM Zagłębie ,Wisła Kraków ,Legia Warszawa ,Cracovia Kraków ,Arka Gdynia i wiele innych ekstraklasowych drużyn ,można uważać nasz występ za udany . Jednak ambitna ekipa Championa nie za bardzo fetowała szóste miejsce ,wiedząc ,że mogliśmy ugrać jeszcze więcej ,gdyby większość chłopców była w lepszej formie . Skład drużyny : Kuba Chełmicki , Maksymilian Zubek ,Janek Molenda , Mateusz Lipka , Maciej Jaroszewski , Dawid Małysa ,Kuba Janiszewski , Gabryś Jachtoma ,Julek Hadyś , Antek Kossak   Klasyfikacja końcowa 1-miejsce-śląsk Wrocław 2-Lech Poznań 3-Escola Warszawa 4-Korona Kielce 5-Pogoń Szczecin 6-STF Champion Warszawa 7-Olimpic Wrocław 8-Gola Brodnica 9-Dunajec Nowy Sącz 10- Sandecja Nowy Sącz 11-Zagłębie Lubin 12- Soccer Ropczyce 13-Stomil Olsztyn 14-Muks Bydgoszcz 15-Cracovia Kraków 16-Wisełka Bydgoszcz 17-Legia Warszawa 18-Bałtyk Koszalin 19- RAP Radomsko 20- CSiR Sępólno Krajeńskie 21-Wisła Kraków 22-Górnik Zabrze 23-Arka Gdynia 24-Akademia Rejsa konin 25- Górnik Łęczna 26- Dwunastka Włocławek, 27-Jagielonia Białystok 28-Zawisza Bydgoszcz K2P_4204 K2P_4557 K2P_4492 K2P_4306 K2P_4209      

Komentarze

Komentarze