Kogucik Cup rocznik 2007

Miejscowość Stróże koło Nowego Sącza była areną zmagań najlepszych zespołów rocznika 2007 z całej Polski .Obok takich drużyn jak Legia Warszawa ,Śląsk Wrocław ,Lechia Gdańsk , Lech Poznań ,Pogoń Szczecin ,Zagłębie Lubin ,Cracovia Kraków ,Górnik Zabrze ,Wiła Kraków i wielu jeszcze innych znaczących się akademii piłkarskich na mapie Polski ,znalazł się nasz S.T.F. Champion . W sobotę zaczęliśmy zmagania grupowe i żeby mieć pewność awansu do najlepszej szóstki turnieju ,musieliśmy wygrać swoją grupę ,która nie była wcale łatwa ,bo za rywali mieliśmy :Lechie Gdańsk ,Legie Warszawa ,Dunajec Nowy Sącz ,Borek Kraków i Gwiazdę Bydgoszcz. Jak zwykle   dobrze wchodzimy w turniej i już po pierwszych trzech meczach ,z kompletem punktów prowadzimy w grupie .Naładowani pozytywnym wynikiem i zwycięstwem z Legią Warszawa w ostatnim meczu ,czekamy na kolejnego ciężkiego rywala jakim jest Lechia Gdańsk . Mimo ,że mecz nie układa się dobrze ( strzelamy bramkę ale zaraz szybko tracimy )uśmiecha się do nas szczęście i w ostatniej minucie meczu w zamieszaniu podbramkowym ,Maciej Jaroszewski daje nam zwycięstwo 2:1. Ostatni mecz grupowy ,gramy z bardzo niewygodnym rywalem ,który na turnieju w Stróżach ,co jakiś czas robi niespodziankę i pokonuje bardziej utytułowane drużyny ,czyli Dunajec Nowy Sącz .Mecz chaotyczny ,więcej walki niż gry w piłkę ,a wygrywa drużyna ,która zostawiała więcej serca na boisku .Nasz rywal cieszy się z trzech punktów ,a my musimy czekać na inne wyniki ,żeby wyjść pierwsi z grupy. Dzięki niespodziance jaką zrobiła Gwiazda Bydgoszcz ,pokonując Legie Warszawa ,wychodzimy z grupy na pierwszym miejscu ,a z drugiego miejsca z najlepszym bilansem ze wszystkich 4 grup wychodzi również Dunajec. Cieszymy się ,bo w niedzielę będziemy mogli się spotkać z najlepszymi ,którzy wygrali swoje grupy ,czyli :Lech Poznań ,Wisła Kraków ,Zagłębie Lubin ,Jagiellonia Białystok , i nieobliczalny Dunajec Nowy Sącz(który wyszedł z drugiego miejsca) Faza grupowa wyniki : S.T.F. Champion –Borek Kraków 3:2 ,bramki :Jachtoma (asysta Molenda),Molenda (asysta Jachtoma),Molenda (asysta Lipka) S.T.F. Champion – Gwiazda Bydgoszcz 1:5 ,bramki :Molenda (asysta Jaroszewski),Jaroszewski (asysta Molenda) 3x Janiszewski ( asysty :Kossak ,Molenda) S.T.F. Champion –Legia Warszawa 3:2 ,bramki :Jaroszewski ,Jachtoma ( asysta Molenda) ,Zubek S.T.F. Champion – Lechia Gdańsk 2:1,bramki : Jachtoma (asysta Lipka ),Jaroszewski S.T.F. Champion –Dunajec Nowy Sącz 0:1   NIEDZIELA Po zmaganiach grupowych czekała nas prawdziwa ,,uczta ”bo mogliśmy skonfrontować się z najmocniejszymi rywalami w Polsce . I już pierwszy mecz szybko sprowadza nas na ziemie ,po dobrych występach w grupie ,bo dostajemy lanie od Wisły Kraków 4:1 ,będąc zespołem słabszym i bardziej przestraszonym od rywala. Honorowe trafienie Janka Molendy(asysta Jachtomy) ,to było wszystko na co było nas stać w tej konfrontacji. Dużo lepiej zaczęliśmy drugi mecz z Jagiellonią Białystok ,gdzie przez większość meczu kontrolowaliśmy to ,co się działo na boisku i prowadziliśmy 2:0 .Niestety w końcówce dwa błędy w obronie i ostatecznie remisujemy mecz ,który powinniśmy wygrać ,będąc zespołem lepszym. Bramki strzelali :Jachtoma i Molenda Na trzecie spotkanie czekaliśmy z niecierpliwością ,bo naszym rywalem był Lech Poznań ,który w Polsce uznawany jest za najlepszą akademie piłkarską w Polsce . Nasze obawy wzrosły przed tymi zawodami ,bo w meczu z Jagiellonią kontuzji nabawiał się filar Championa Janek Molenda i musieliśmy sobie radzić do końca turnieju bez niego. Trzeba przyznać obiektywnie ,że zwycięstwo 1:0 ,które odnieśliśmy było zupełnie zasłużone i gdybyśmy wykorzystali więcej sytuacji ,które mieliśmy wynik mógłby być wyższy .Cieszymy się bo jako jedyni pokonaliśmy Lecha na tym turnieju ,po bramce Dawida Małysy . Jak to w dziecięcej piłce bywa ,osiedliśmy na laurach i w dwóch ostatnich zmaganiach z Zagłębiem Lubin i Dunajcem Nowy Sącz pokazaliśmy ,że gramy bardzo nierówno .Oba mecze przegrywamy zasłużenie po 0:2 nie pokazując już nic z naszej dobrej postawy z Lechem .Ostatecznie kończymy turniej na szóstym miejscu z dorobkiem 4 punktów . Kolejne dobre doświadczenie ,które będzie procentowało w przyszłości ,pokazało ,że ta ekipa przy maksymalnym zaangażowaniu może rywalizować w Polsce ze wszystkimi . Teraz czas wrócić na swoje ,mazowieckie podwórko i zacząć punktować w lidze ,która trochę zaniedbaliśmy Podziękowania dla rodziców ,którzy pomagali nam w logistyce i kibicowaniu swoim pociechom!!! Skład drużyny :Kuba Chełmicki ,Maks Zubek ,Antek Kossak ,Mateusz Lipka ,Maciej Jaroszewski ,Dawid Małysa ,Gabryś Jachtoma ,Kuba Janiszewski ,Piotr Soldecki ,Julek Hadyś ,Janek Molenda Klasyfikacja Końcowa 1-Lech Poznań 2-Jagielonia Białtstok 3-Wisła Kraków 4-Zagłębie Lubin 5-Duanjec Nowy Sącz 6 S-TF Champion Warszawa 7-Sląsk Wrocław 8-Legia Warszawa 9-SMS Łódz 10-Górnik Zabrze 11-Luks Skrzyszów 12-Odra Opole 13-Pogoń Szczecin 14-Lechia Gdańsk 15-Raków Częstochowa 16-Beniaminek Krosno 17-Górnik Łęczna 18-Gwiazda Bydgoszcz 19-Sandecja Nowy Sącz 20-Cracovia Kraków 21-FC Academy Wrocław 22-Progres Kraków 23-Borek Kraków 24-Kolejarz Stróże picture-1 picture  

Komentarze

Komentarze