Weekendowy Champion

Ze zmiennym szczęściem radziły sobie zespoły Championa   w  drugiej kolejce  Ligi Mazowieckiej . Niespodziewane porażki naszych czołowych zespołów z roczników 2005A i 2007A na pewno podziałają mobilizująco na chłopców i w następnych meczach udowodnimy ,że był to jednorazowy wypadek przy pracy. Nie popisali się również zawodnicy S.T.F.  z rocznika 2005 B ,którzy ponieśli drugą porażkę w lidze . Dużo lepiej radziły sobie inne drużyny

Zapraszamy do relacji …..

 

                                                                 2010     

W drugiej kolejce rocznik 2010 zmierzył się z Drukarzem III Warszawa,
który w pierwszej serii gier  poniósł wysoką porażkę. Nasi zawodnicy wiedzą
jednak, że każdy mecz to inna historia i nie można sugerować się wynikami
innych spotkań.

Mecz nie ułożył się tak jakbyśmy chcieli, gdyż na początku bardzo szybko
straciliśmy bramkę, jednak to były złe miłego początki. Drużyna po
straconej bramce ruszyła bardzo mocno do ofensywy. Oblężenie bramki
przeciwnika spowodowało zdobycie 5 bramek, co dało wyraźny sygnał rywalowi,
że tego dnia nie ma co liczyć na korzystny rezultat. Cały mecz to
dominacja naszej drużyny, gospodarze byli wstanie tworzyć zagrożenie
jedynie wyprowadzając kontrataki, lub szukając napastnika długim podaniem.
Bardzo dobrze wyglądała współpraca całego zespołu, a odpowiedzialność za
zdobywanie goli w tym spotkaniu wzięli na siebie Kuba Dworak(6), Olivier
Bykowski(4) i Jaś Krupa(2).

Bardzo nas cieszy, że oprócz bardzo dobrego wyniku, nasi najmłodsi
zawodnicy występujący w rozgrywkach organizowanych przez Mazowiecki Związek
Piłki Nożnej potrafili budować bardzo ładne akcje i pokazując, że
rozumienie gry już w tak młodym wieku stoi na wysokim poziomie. Z
niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania.

*Drukarz III Warszawa 4-12 STF Champion*

*Skład:*
Michał Roguski
Mikołaj Rek
Jaś Krupa( 2 gole, 3 asysty)
Olivier Bykowski(4 gole, 2 asysty)
Kuba Dworak(6 goli)
Wiktor Serafin( 2 asysty)
Wiktor Dziekoński ( 3 asysty)

                                                                                     2009

 STF Champion – UKS 112 Białołęka   23-5

 

Tydzień po porażce z Be A Star, wróciliśmy na Białołękę, aby zmierzyć się tym razem z UKS 112. Choć nikt nie mówił o tym głośno, chcieliśmy pokazać, że inauguracja sezonu to wypadek przy pracy. Tydzień ciężkich treningów z całym zespołem, pomógł nam dojść szybko do formy.

Od początku spotkania dominowaliśmy w tym meczu, choć nie uchroniliśmy się od kilku błędów w obronie. Choć to dopiero początki, to maszyna Championa rozpędziła się na dobre. Totalna dominacja w tym meczu została udokumentowana naszym najwyższym ligowym zwycięstwem.

Choć przeciwnik nie był dla nas wymagający, to cieszy, że styl gry wyglądał lepiej niż przed tygodniem. Tym razem nasza gra wyglądała momentami bardzo dobrze, gdzie bardzo płynnie zdobywaliśmy kolejne metry boiska. Cieszymy się z 3 pkt, bo chyba wszyscy odetchnęli po zimnym prysznicu przed tygodniem. Tym razem pokazaliśmy, że gra pięcioma zawodnikami, nie stanowi dla nas problemu.

Dziękujemy także drużynie UKS 112, za docenienie naszej gry. Zawsze bardzo miło czyta się, gdy przeciwnik dobrze pisze o naszej grze.

 

Skład: Aleks Martinez-Młynarczyk, Staś Białecki, Paweł Kupis, Maciek Habrowicz, Borys Roguski, Iwo Kupidura, Mario Martinez-Młynarczyk, Maciek Studziżba

Bramki: Iwo Kupidura x9, Borys Roguski x8, Maciek Habrowicz x2,  Mario Martinez-Młynarczyk x2, Staś Białecki x1

Asysty: Staś Białecki x4, Maciek Studziżba x2, Maciek Habrowicz x2, Iwo Kupidura x1, Borys Roguski x1, Mario Martinez-Młynarczyk x1

 

2008 B

Po pierwszym ,zwycięskim, ligowym spotkaniu, przyszedł czas aby zmierzyć się
z kolejnym rywalem. Nasi przeciwnicy w pierwszej kolejce ponieśli porażkę
dlatego jasne było ,że do meczu z nami podejdą jeszcze bardziej zmotywowani.

Już pierwsze minuty pokazały, że będzie to kolejne z tych spotkań ,gdzie
trzeba będzie zagrać na wysokim poziomie, żeby uzyskać korzystny rezultat.
Nasi zawodnicy po raz kolejny bardzo słabo zaczynają spotkanie. Przy ulicy
Sosnkowskiego po 7 minutach przegrywaliśmy już 0-3. Na dobrą sprawę można
powiedzieć, że  dla małych Championów mecz rozpoczął się dopiero od drugiej
połowy. Przegrywaliśmy wtedy aż 3-8, ale drużyna ta słynie z dzielnej
postawy do końca i tak też było tym razem. Dużo lepsza gra w obronie
spowodowała, że przez następne 30 minut straciliśmy tylko 2 bramki. Na
dobrą sprawę gdyby nasi zawodnicy mieli lepiej ustawione tego dnia
celowniki, gospodarze o wynik musieliby drżeć do końca. Niestety, w drugiej
części strzeliliśmy również 3 bramki. Co spowodowało, że mecz ostatecznie
zakończył się wynikiem 6-10.

Na pewno pozostaje duży niedosyt, gdyż kultura gry przeciwników na pewno
nie była na wyższym poziomie. Niestety pretensje możemy mieć tylko do
siebie,gdyż aby wygrać mecz trzeba rozegrać całe dobre spotkanie, a nie
tylko 30 minut.

KS Ursus II 10-6 STF Champion Warszawa
Skład:
Maks Żak
Wiktor Humeniuk
Adam Gutowski(bramka)
Maciej Kupis(asysta)
Julek Dziełak
Tymon Bartczak
Franek Urban(bramka, asysta)
Grześ Kuczbajski( asysta)
Staś Litwińczuk( 2 bramki)
Adam Adamczewski(bramka, asysta)
Antek Grodzki(asysta)
Tomek Jabłoński(asysta)
Kuba Marynowski( bramka)

2008 A

W sobotę  kolejne swoje  spotkanie w I Lidze Mazowieckiej  rozegrał rocznik 2008A, tym razem na Arenie Championa przy ulicy Baletowej gościł zespół Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Obie drużyny wyszły zwycięsko ze swoich pierwszych potyczek ,dlatego spotkanie zapowiadało się niezwykle ciekawie.

Jednak ciekawie było tylko do drugiej minuty, kiedy to nasi chłopcy a konkretnie Olaf Chabior zdobył pierwszego gola, następnie worek z bramkami się rozwiązał. Po dwóch częściach prowadziliśmy już 9:0, by całe spotkanie wygrać 15:3. Przez większą część meczu byliśmy stroną dominującą, a nieliczne ataki gości rozbijali nasi obrońcy, albo dobrze dysponowany tego dnia bramkarz Championa Krzyś Kosiński. Warto pochwalić zdobywcę aż 8! bramek Mikołaja Czerniatowicza, który wykazał się w tym meczu instynktem charakteryzującym dobrego snajpera oraz Łukasza Kowalskiego, którego bramka strzelona z dystansu z  około 20 metrów była ozdobą całego spotkania.

Pomimo wysokiego zwycięstwa nie osiadamy na laurach, styl w jakim przyszło nam wygrać pozostawia trochę do życzenia, wiemy nad czym musimy pracować dalej , ze spotkania na spotkanie chcemy grać jeszcze lepiej!!!

Skład zespołu:

Mikołaj Czerniatowicz (8 bramek, 1 asysta), Olaf Chabior (2 bramki), Teo Żakowicz (2 bramki), Łukasz Kowalski (1 bramka), Borys Roguski ( 2 bramki, 1 asysta), Kuba Pawełkowicz ( 2 asysty), Kacper Jaskuła (1 asysta), Luca Carrillo, Krzyś Kosiński, Maciek Habrowicz, Antek Stanios

 

2007 A
Pierwsza kolejka ligowa i już na początek  derby , a naszym przeciwnikiem była   Kosa Konstancin .Przyzwyczajeni ,że każdy z dotychczasowych meczy był walką do ostatnich minut, nastawialiśmy się na ciekawe widowisko . Na początku spotkania gramy tak ,jak jesteśmy przyzwyczajeni. Utrzymujemy piłkę ,dryblujemy i stwarzamy sytuacje bramkowe  ,a Kosa próbuje dłuższym podaniem zagrania na napastnika i tak tracimy pierwszego gola. Gramy dalej swoje, niestety dwa błędy naszego bramkarza (zdarza się przy nauce w wyprowadzeniu ) i przegrywaliśmy już trzy zero. Co jest bardzo pozytywne nie jedna drużyna poddałaby  się po takim początku ,jednak nasi chłopcy grali jakby nic się nie stało. Prowadziliśmy  cały czas grę ,stwarzając  sytuacje ,po których zdobyliśmy dwie bramki z rzutów karnych. W drugiej połowie ,bez zmian, akcja za akcją sunęła na bramkę przeciwnika , niestety bezskutecznie ,a Kosa jak zawsze prostymi środkami próbuje przedostać się pod naszą bramkę. Kiedy wydawało się ,że wreszcie dopniemy swego , zostajemy zaskoczeni po raz kolejny   długim  podaniem do napastnika ,który wychodzi jeden na jeden z naszym bramkarzem i przegrywamy 2:4 .Wielkie gratulacje dla naszych zawodników ponieważ pomimo niekorzystnego wyniku ,dalej graliśmy konsekwentnie w piłkę ,bez zbędnych długich podań . Tak naprawdę to my trenerzy  bierzemy na siebie tę  porażkę ucząc naszych podopiecznych   podejmować ryzyko nawet w najtrudniejszych sytuacjach, nie pozwalając na wybijanie piłki na oślep ,przez co czasami tracimy bramki.  Z  drugiej strony nasi zawodnicy mają bardzo dużą ilość kontaktów z piłką  dryblując ,podając ,podejmując ryzyko w wyprowadzeniu piłki z obrony. Uczą się tego ,czego będą wymagać od nich trenerzy  w seniorskiej piłce .Wiemy ,że chłopcy są ambitni i każda porażka jest dla nich bolesna ,ale tylko takie nauczanie gry w piłkę może przynieść wymierne efekty .

STF-Kosa-2;4

-Kuba Chełmicki
-Piotrek Soldecki
-Maks Zubek
-Dawid Małysa
-Janek Molenda 2 bramki
-Gabryś Jachtoma
-Kuba Janiszewski
-Antek Kossak
Mateusz Lipka

 

2006 A

W drugiej kolejce ligowej w piękne słoneczne popołudnie przyszło nam się
zmierzyć z OKS Otwock. Lepszy początek spotkania trudno sobie wyobrazić,
gdyż po 15 sekundach prowadziliśmy 1:0 a po 55s było już 2:0. Dobry
rezultat pozwolił nam kontrolować przebieg meczu, nie pozwalając na zbyt
wiele drużynie gości. Po 15 minutach prowadziliśmy 4:0 i zauważyć można
było rozluźnienie w naszej linii obrony. Po prostych błędach w
wyprowadzeniu piłki straciliśmy dwie bramki. Młodzi Championi potraktowali
ten sygnał ostrzegawczy bardzo poważnie i do końca meczu starali się grać
uważnie w okolicach własnego pola karnego. Wynik końcowy 10:2 bardzo
cieszy. Pokazuje, że wygraliśmy ten mecz w przekonywujący sposób i co
najważniejszy w niezłym stylu. Wiele akcji mogło się podobać, gdyż było
granych w szybkim tempie na 1 lub 2 kontakty. Za ten mecz na pochwałę
zasługują wszyscy zawodnicy, gdyż wykazali się odpowiednią determinacją i
zaangażowaniem, co przełożyło się na szybko strzelone bramki. Brawo! Od
poniedziałku zabieramy się do wytężonej pracy, aby w następnej serii gier
potwierdzić dobrą dyspozycję! 🙂

1. Krzysztof Rychlica (br)
2. Błażej Laskowski
3. Tymon Gralec (2 bramki)
4. Wirgiliusz Szabliński (1 bramka, 1 asysta)
5. Olgierd Wełna (3 bramki)
6. Bruno Cłapiński (4 asysty)
7. Franek Saganowski (4 bramki, 2 asysty)
8. Jakub Janiczek
9. Jeremi Sobczyk
10. Eryk Dymowski (1 asysta)
11. Olaf Kondrat

 

2005 A
W sobotni poranek, w pierwszej kolejce ligowej podejmowaliśmy na własnym boisku drugą drużynę Znicza Pruszków .Po ostatnich dobrych turniejowych występach, mogliśmy być pełni optymizmu .Niestety nie starczyło go na długo ,bo po sobotnim meczu zamazaliśmy obraz drużyny dobrze grającej w piłkę .Gra tego dnia wyglądała słabo ,popełnialiśmy proste błędy ,bardzo dużo podań było niecelnych, do tego trzeba dołożyć małe zaangażowanie niektórych zawodników, co poskutkowało przegraną 2:3. Tak naprawdę na wyróżnienie zasługuje tylko jeden zawodnik Tymon Dobień (strzelec pięknej bramki po indywidualnym rajdzie) jak na grę po dziewięciu zawodników ,jeden piłkarz to za mało. Szkoda nie tyle wyniku, co gry którą chłopcy zaprezentowali .Mamy ogromny potencjał w naszej ekipie ,niestety jest on wykorzystywany za rzadko więc mamy nad czym pracować.

STF -Znicz-2;3
Skład
-Aleks Sawicki
-Jaś Żelich
-Patryk Zubek
-Janek Kossak
-Tymon Dobień bramka
-Mateusz Cichocki bramka
-Kacper Bojańczyk
-Antek Ślazewicz
-Wojtek Sokół                                                                                                                                                                                                     – Maks Hawryszko

 

2005 B

Kolejny ligowy mecz ponownie rozgrywaliśmy na Arenie Champion. Na Baletową przyjechała drużyna KS Ursynów. Po słabym meczu tydzień temu, mieliśmy nadzieję na 3 pkt tego dnia. Niestety początek meczu zweryfikował Naszą postawę. Pierwsi straciliśmy bramkę i od pierwszego gwizdka mecz Nam się nie układał. Mimo to próbowaliśmy zawiązać akcje ofensywne, która jedna została wykorzystana przez Maksa Woźniaka. Okazało się ,że to by było na tyle Naszej siły w ofensywie. Goście odpowiedzieli dwoma bramkami i wysunęli  się na spokojne prowadzenie. Po raz kolejny popełniamy proste błędy w meczu, nie potrafimy wymienić kilku dokładnych podań, a założenia przedmeczowe nie są realizowane. Zostawiamy przeciwnikowi zbyt dużo miejsca na boisku ,a on to wykorzystuje. Kolejne bramki w drugiej połowie padają po błędach w ustawieniu linii defensywnej oraz po wspaniałym uderzeniu z dystansu. Czapki z głów, ponieważ strzał ten był przepięknej urody i trafia w okienko bramki Championów. Szkoda straconych punktów w kolejnym meczu, lecz jest to oznaka, iż trzeba jeszcze ciężej pracować na treningu , a przede wszystkim koncentrować się na nim! STF Champion II 1:6 KS Ursynów Skład: Siekiera, Niewadził, Krzystek, Mirkowski, Domaradzki, Janiszewski, Króliszewski, Kosakowski, Woźniak

2004

W środę 06.09. 2017 r. swoje rozgrywki zainaugurowała  drużyna Championa z najstarszego rocznika 2004 . Z racji tego ,że dopiero dołączyliśmy do rozgrywek C2 Trampkarz ,ku naszemu niezadowoleniu ,musimy zacząć od najniższej klasy rozgrywkowej . I już w pierwszym meczu z Aswoj Rembertów nasi podopieczni urządzili sobie małe strzelanie . Piszemy małe ,bo w tych zawodach powinniśmy wygrać dużo wyżej ,niestety u podopiecznych S.T.F-u wdarł się egoizm . Każdy chciał strzelić jak najwięcej bramek, nie patrząc na dobro zespołu . Ostatecznie wygrywamy 19:0 i tak naprawdę trudno więcej coś napisać o meczu, w którym mieliśmy totalną dominację ,a rywal nie zagroził nam ani razu .

Skład drużyny :

Aleks Sawicki ( gol) ,Janek Kossak ( gol) ,Marcel Bykowski( gol) ,Kuba Grzybowski , Paweł Sternicki (3 gole ,2 asysty),Antek Ślazewicz (  2 gole, 2 asysty),Filip Kowalski, Dawid Kalbarczyk (asysta), Natan Lalik (6 bramek ),Sergiusz Ciechomski (2 gole) ,Kuba Jaszczuk (2 gole i aysta),Kamil Smoter (gol)

 

 

W drugiej kolejce ligowej udaliśmy się na daleki wyjazdowy mecz do Osuchowa (za Mszczonowem) ,a naszym rywalem był LKS Osuchów . Tak jak i w pierwszym meczu ,tak i teraz potwierdzamy swoją wyższość strzelając 10 bramek ,nie tracąc żadnej . Cieszy fakt ,że wiele naszych akcji było grane na jeden, dwa kontakty, a nasza defensywa była czujna   i nie straciliśmy bramki.  Teraz czekamy na kolejnego rywala Akademie Piłkarską Radość ,która po dwóch kolejkach ma również 6 punktów .

Skład drużyny .

Aleksander Szczotka ,Alan Szacherski , Marcel Bykowski( gol),Kuba Grzybowski ,Dawid Kalbarczyk ,Maciej Pańtak ( asysta),Filip Kowalski, Natan Lalik (2 asysty) ,Kuba Jaszczuk ( 3 gole ,3 asysty),Maks Domżalski (4 gole ) ,Sergiusz Ciechomski ( gol, asysta) ,Kamil Smoter ( gol)

 

 

 


Komentarze

Komentarze