Pierwsze turniejowe doświadczenia zawodników Championa z rocznika 2011 poza Warszawą

W sobotę 8 czerwca braliśmy udział w mocno obsadzonym turnieju organizowanym przez Akademię Piłkarską Reissa. W Poznaniu stawiliśmy się dzień wcześniej aby rozegrać sparingi ,a co za tym idzie jak najwięcej wynieść sportowo. Wyniki test meczów oraz gra były obiecujące, bowiem w bezpośrednich starciach z jutrzejszymi rywalami grupowymi na turnieju wygrywamy ( z Varsovią i AP Reissa)
 
Pierwsze spotkanie rozgrywamy z gospodarzami turnieju. Niestety nie wchodzimy dobrze w mecz będąc myślami gdzie indziej. Tracimy szybko bramkę, chwilę później Dominik Majewski ratuje nas przed utratą drugiej, broniąc karnego. Potem próbujemy odrabiać straty ale zabrakło czasu i przegrywamy 0:1..
 
Drugi mecz to starcie z Pogonią Szczecin. Wiedzieliśmy iż jeśli chcemy liczyć się w rywalizacji o wejście do Ligi mistrzów to musimy ten mecz wygrać. Trzeba uczciwie przyznać iż gra w tym meczu była bardzo dobra. Wygrywamy 3:0 będąc zespołem zdecydowanie lepszym.
 
Po przekonującym zwycięstwie gramy z FC Wrocław Academy. Znowu słabo zaczynamy tracąc bramkę w pierwszych sekundach. Jednakże tym razem kapitalnie reagujemy na taki przebieg sytuacji. Ruszamy odważnie do przodu błyskawicznie odrabiając straty z nawiązką - wygrywamy 4:1
 
Ostatni mecz to rywalizacja z Varsovią Warszawa. Po dwóch ostatnich meczach grupowych podchodziliśmy do tego starcia z dużym nadziejami. Niestety znowu brakuje nam koncentracji, tracimy łatwo bramkę. Próby wyrównania nie przynoszą efektów a Varsovia w końcówce wykorzystuje kontratak i zamyka losy tego spotkania. Wynik 0:2
 
Zajmujemy 3 miejsce i spoglądamy na losy w drugiej grupie ( do Ligi mistrzów wchodziły dwa najlepsze zespoły z danej grupy oraz trzeci z najlepszym bilansem spośród dwóch grup). Jak się okazało od awansu do najlepszej piątki turnieju dzieliły nas sekundy... W meczu sąsiedniej grupy utrzymywał się remis ,który dawał nam awans ,jednak w ostatniej akcji meczu jeden z zespołów zdobywa bramkę ,która daje im zwycięstwo i grę w Lidze Mistrzów, a nam pozostaje gra w lidze europy ( miejsca 6 - 10 )
 
To co działo się w rozgrywkach ligi europy naprawdę ciężko wytłumaczyć... Nasi zawodnicy kompletnie głowami wyłączyli się z gry ,sprawiając wrażenie chłopców dla których były to pierwsze mecze w przygodzie z piłką. Ciężko zrozumieć fakt w grupie wysoko ogrywamy Pogoń 3:0 będąc zespołem lepszym, po czym godzinę później gramy również ze Szczecinianami przegrywając 1:4. Kolejne mecze to porażka z AP Reissa Polska 1:2 ( mimo prowadzenia na 4 minuty przed końcem) oraz remisy z Olympic Wrocław i FC Wrocław Academy ( która przecież wysoko ogrywamy we wcześniejszej fazie) .
 
Koniec końców na pewno pozostał spory niedosyt. Gołym okiem było widać ,że piłkarsko mogliśmy liczyć na walkę o czołowe lokaty. Zabrakło koncentracji no i trochę szczęścia aby zameldować się w top 5 i walczyć o wyższe cele. Jednakże powinniśmy udowodnić swoje możliwości w Lidze Europy ,a tego kompletnie nie robimy, co jest dużym minusem! Nie możemy już w przyszłości pozwolić sobie na to aby koncentracja ,a raczej jej brak brała górę nad umiejętnościami piłkarskimi.
 
Organizatorom dziękujemy za zaproszenie, świetną organizację oraz pomoc w zakwaterowaniu!
Oddzielne podziękowania dla rodziców za pomoc logistyczną oraz przede wszystkim za wsparcie i kulturalny doping w czasie turnieju. Dziękujemy!
 
1.Majewski 2. Kaczkowski 3. Olkowski 4. Fejcher 5. Wiśniewski 6. Michalak 7. Szymański 8. Ogorzałek 9. Stefaniak
 
Wysłane z iPhone'a

Komentarze

Komentarze