Podium rocznika 2008 na międzynarodowym Turnieju NAKI CUP 2019

W piątkowe popołudnie reprezentacja rocznika 2008 ,wraz ze swoimi starszymi kolegami z rocznika 2006 udała się na międzynarodowe turnieje Naki Cup do Olsztyna. Po drodze w Ciechanowie rozegraliśmy sparing z miejscowym Olimpem . Mecz toczony był w szybkim tempie wyraźnie pod dyktando naszych Championów, końcowy wynik 8:0 tylko to potwierdził .Warto zaznaczyć świetny występ środkowego pomocnika Kacpra Jaskuły, który zdobył w tym spotkaniu aż 4 bramki.
Podbudowani zwycięstwem, wieczorem dojechaliśmy do Olsztyna, po kolacji i kąpieli udaliśmy się do łóżek, ładując akumulatory przed turniejową sobotą.

Los zadecydował, że pierwszy grupowy mecz turnieju rozegraliśmy z najlepszym zespołem
województwa Warmińsko-Mazurskiego i jedynym z faworytów , akademią Stomilu Olsztyn. Po co tu dużo mówić ,słabym spotkaniu zasłużenie przegrywamy 0:2 i w kiepskim stylu rozpoczynamy zawody.
Kolejny mecz, to potyczka z silnie fizycznym zespołem Orły Zielonka, niestety mecz pomimo wyraźnej przewagi Championów kończy się wynikiem 1:1 (bramka Teo Żakowicz). Zwycięstwo 6:0 z Legią Bartoszyce( 3 Żakowicz, 1 Gutowski, 1 Chabior, 1 Pawełkowicz) nadal nie dawało nam awansu do ćwierćfinału, a remis 1:1 (Carillo) z Golem Brodnica mocno skomplikował naszą sytuację w grupie.

Bój o wyjście do fazy pucharowej stoczyliśmy z gospodarzami turnieju zespołem Naki Olsztyn, po bramce Kuby Pawełkowicza i zaciętym spotkaniu ,pokonujemy miejscowych 1:0 i możemy cieszyć się z awansu do ćwierćfinału.
A w nim czekała na nas ekipa Olimpii Grudziądz, mecz nie był piękny piłkarsko ,w obu ekipach było widać nerwowość i niedokładność, na szczęście za sprawą pięknego trafienia Teo Żakowicza ,to STF Champion melduje się w półfinale zawodów.
Los chciał, że po raz drugi trafiliśmy na świetnie dysponowany tego dnia Stomil Olsztyn. Tym razem spotkanie było o wiele bardziej zacięte i gra szybko przenosiła się od jednego pola karnego do drugiego. Gdy do końca spotkania zostało mniej niż 4 minuty sędzia dopatrzył się bardzo wątpliwego przewinienia w naszym polu karnym, a karnego pewnym strzałem wykorzystał napastnik Stomilu. Nasi chłopcy przygnębieni stratą bramki w takich okolicznościach oddali pole gry przeciwnikowi ,tracąc w końcówce meczu jeszcze jednego gola .Drugi raz na tym turnieju przegrywamy 0:2, lecz był to zupełnie inny mecz niż w fazie grupowej i na pewno mogliśmy być dumni ,po półfinałowym występie naszych młodych adeptów.

Czasu na smucenie się nie było zbyt wiele ,gdyż zaraz trzeba było grać mecz o 3 miejsce, a tam czekała na nas nieobliczalna ekipa Widoku Skierniewice. Mecz ten był istnym rollercoasterem emocji.

Zaczęliśmy od straty bramki, żeby szybko wyrównać po strzale Kuby Pawełkowicza i jeszcze szybciej stracić kolejną bramkę na 1:2. Na 2:2 wyrównuje Teo Żakowicz i gdy mogło się wydawać, że spotkanie nieuchronnie dąży do rozwiązania w rzutach karnych ,po główce Kacpra Jaskuły wyrywamy zwycięstwo rywalom i cieszymy się z zajęcia 3 miejsca, po ciężkim dniu zmagań! 🙂
Trzeba sobie szczerze powiedzieć, że nie był to najlepszy turniej pod względem piłkarskim w wykonaniu naszej ekipy. W wielu momentach zabrakło przede wszystkim zaangażowania i pokazania tego ducha walki ,z którego słynie rocznik 2008. Jednak w końcowym rozrachunku udowodniliśmy, że pomimo słabszej dyspozycji dnia ,jesteśmy w stanie znaleźć się na podium ogólnopolskiego turnieju i za to wielkie brawa dla chłopców, którzy demokratyczną decyzją wybrali zawodnikiem zespołu bramkarza Wiktora Czapińskiego, gratulacje!

Skład zespołu:
Wiktor Czapiński, Luca Carrillo, Łukasz Kowalski, Antek Stanios, Kacper Jaskuła, Kuba Pawełkowicz,
Igor Tonkowicz, Teodor Żakowicz, Adam Gutowski, Olaf Chabior

Mecze:
Faza grupowa:
STF Champion 0:2 Stomil Olsztyn
STF Champion 1:1 Orły Zielonka
STF Champion 6:0 Legia Bart Bartoszyce
STF Champion 1:1 Gol Brodnica
STF Champion 1:0 Naki Olsztyn

Ćwierćfinał:
STF Champion 1:0 Olimpia Grudziądz

Półfinał:
STF Champion 0:2 Stomil Olsztyn

Mecz o III miejsce:
STF Champion 3:2 Widok Skierniewice

Klasyfikacja turnieju:
1. Pogoń Siedlce 2. Stomil Olsztyn 3. STF Champion 4. Widok Skierniewice 5. Gol Brodnica 6. Zawisza
Bydgoszcz 7. Naki II Olsztyn 8. Olimpia Grudziądz 9. Orły Zielonka 10. LUKS Wydyminy 11. Naki I
Olsztyn 12. Legia Bart Bartoszyce


Komentarze

Komentarze