Starsi zawodnicy Championa z rocznika 2005 A ,2004 A i 2004 B rozpoczęli swoje zmagania ligowe dużo wcześniej niż ich młodsi koledzy .Z gry i wyników możemy być zadowoleni ,chociaż zdajemy sobie sprawę ,że poprzeczkę podnosimy sobie z każdym meczem , Pierwsza liga wojewódzka w przypadku zespołu 2005 A ,to naprawdę mieszanka najlepszych drużyn z województwa mazowieckiego ,dlatego zdobycz punktowa (6 punktów) z trzech wyjazdowych meczów może cieszyć . Optymistycznie patrzymy również na chłopców z rocznika 2004 A i B ,którzy jak na razie nie maja sobie równych w lidze ,chociaż może nie chwalmy dnia przed zachodem słońca ……

Zapraszamy na relację

Jeszcze trwają wakacje, a my już zaczynamy rozgrywki. Pierwsza liga wojewódzka oznacza nowych rywali oraz dalsze wyjazdy i tak było w pierwszej kolejce, gdzie wybraliśmy się do Grójca na mecz z Mazowszem. W pierwszej minucie gospodarze zaskoczyli nas niebezpiecznym uderzeniem ,które broni Aleks Sawicki.. Po tej sytuacji zaczynamy mieć większą przewagę na boisku ,starzmy sobie sytuacje bramkowe jedną z nich wykorzystuje Antek Ślazewicz, dryblując rywala, wbiega z lewej strony w pole karne i mocnym uderzeniem umieszcza piłkę w siatce  Druga połowa ,to jeszcze większa przewaga naszego zespołu. ,Kuba Jaszczuk przedziera się prawą stroną ,zagrywa w pole karne do Kacpra Bojańczyka, który dostawia nogę i prowadzimy 2:0.Od czasu do czasu rywal wychodzi z groźną kontrą i jedną z nich wykorzystuje uderzając z szesnastego metra pod poprzeczkę .Często bywa tak ,że po stracie gola nasz zespół oddaje inicjatywę ,ale tym razem było odwrotnie, zaatakowaliśmy jeszcze mocniej czego efektem były kolejne bramki .Dobry pressing w ofensywie Antek odbiera piłkę obrońcy i pięknym lobem nad bramkarzem zdobywa swojego drugiego gola .Chwilę potem rzut rożny ! Nasi zawodnicy wykorzystują gapiostwo obrony z Grójca ,Kapi szybko zagrywa do Kuby Jaszczuka , który wprowadza piłkę w pole karne i z ostrego kąta w krótki róg pakuje piłkę do bramki. W końcówce piękne podanie z obrony od Janka Molendy do Wojtka  Sokoła ,który  wychodzi sam na sam z bramkarzem ,mija go i ustala wynik na 5 do 1. Dobry ciekawy mecz ,duża intensywność, oraz niezła skuteczność .Gratulacje.

-Tymon Dobień

W sobotę kolejny wyjazd tym razem Radom i miejscowy Orlik.
Początek meczu próbujemy narzucić własne warunki gry ,rozgrywamy piłkę niestety błąd naszego obrońcy przy wyprowadzaniu  i przegrywamy. Po bramce znowu wracamy na właściwe tory ,stwarzamy sobie stu procentowe sytuacje których nie wykorzystujemy ,ale i przeciwnik cały czas jest groźny . Na 10 min. przed końce pierwszej połowy, Patryk Zubek uruchamia prostopadłym podaniem Wojtka Sokoła, a ten wychodząc sam na sam uderza mocno od słupka zdobywając gola. Chwilę później podobna sytuacja ,tym razem Antek Ślazewicz podaje ,Wojtek ponownie w roli egzekutora , uderza nad bramkarzem ,który jest poza polem karny i pomimo ,że dotyka piłkę rękoma ,futbolówka wpada do bramki. Po przerwie pierwsze 15 minut nasz zespół grał bardzo słabo. Proste błędy w wyprowadzaniu ,do tego kilku zawodników nie wykazywało chęci do biegania ,brak asekuracji spowodowało ,że tracimy bramki. Niegroźna sytuacja ,do lecącej futbolówki biegnie naszych dwóch obrońców ,brak komunikacji jeden z zawodników uderza piłką drugiego w głowę ta  trafia pod stojącego na czystej pozycji napastnika, który ją przyjmuje i zdobywa gola. Kolejny gol , niegroźne uderzenie z daleka w środek bramki  odbija się od naszego bramkarza ,do tego brak asekuracji (o czym mówiliśmy przed meczem) piłka spada na siódmy metr ,gdzie stoi sam napastnik Orlika i przegrywamy już 3:2. Chwilę potem w prosty sposób tracimy kolejną  bramkę  i pomimo, że część zawodników naszego zespołu robiła wszystko aby odwrócić losy spotkania, nie udaje nam się nic strzelić i przegrywamy mecz. Znowu wracają demony z poprzednich rund. Jesteśmy zespołem ,który potrafi grać super mecze z najlepszymi zespołami w Polsce i zagranicą ,po czy możemy zagrać bardzo słabe spotkania bez zaangażowania jak w sobotę ,lub jak to sparingowe z ostatniej niedzieli. Mecze możemy przegrywać ,możemy mieć wahania  formy ,robić błędy indywidualne ,ale jeżeli połowa zespołu nie biega, nie walczy ,nie ma ambicj, to jest nie do zaakceptowania. Mam nadzieje ,że to był ostatni mecz w którym jest brak zaangażowania bo bez charakteru nie da się nic osiągnąć w sporcie a mam nadzieję że takie są marzenia tej grupy.

S.T.F. Champion –Akademia Sportu Warszawa 9:0

W niedzielę wieczorem o godzinie 18.00 swoje mecze ligowe w nowym sezonie rozpoczęła drużyna Championa 2004 A .Po awansie do drugiej ligi wszyscy spodziewaliśmy  się ,że sportowo będzie to bardziej wymagająca liga niż w poprzednich rozgrywkach( III liga).Na początek naszym rywalem w Baniosze ,gdzie rozgrywamy swoje spotkania ligowe była ekipa Akademii Sportu Warszawa .Niewiele wiedzieliśmy o przeciwniku ,dlatego patrzyliśmy  na siebie i chcieliśmy narzucić swój styl gry .Szybkimi ,krótkimi podaniami przedostawaliśmy się w okolice pola karnego ,ale tam nie potrafiliśmy sobie stworzyć klarownej sytuacji bramkowej .Inna sprawa ,że rywal jedenastoma zawodnikami bronił okolic swojego pola karnego , a my w tym tłumie szukaliśmy złych rozwiązań do skończenia akcji bramką . Dopiero mocny strzał zza pola karnego ,debiutującego w barwach S.T.F-u Kuby Nowaka daje nam jednobramkowe prowadzenie .Po tym golu był bardzo dobry fragment gry ,gdzie przez długi czas utrzymywaliśmy się przy piłce ,wymieniając dużą ilość podań i doprowadzając do błędów  defensywę gości .Jeden z nich wykorzystał Szymon Falkiewicz ,który wbiega w pole karne przeciwnika i precyzyjnym strzałem podwyższa  wynik meczu .Od tego momentu gra ekipy gospodarzy siadła ,wdawaliśmy się w przepychanki ,dryblingi ,generalnie końcówka pierwszej połowy była słaba w naszym wykonaniu .Rywal powinien nawet strzelić gola  ,ale zawodnik Akademii Sportu nie trafił do pustej bramki. Co nie udało się rywalom ,udało się nam i przed przerwą strzelamy trzeciego gola za sprawa Kuby Jaszczuka. W przerwie nie próżnowaliśmy ,ostrzejsza wymiana  słów i efekty były  dużo lepsze w drugiej odsłonie .Strzelamy sześć bramek ,będąc bezapelacyjnie po za zasięgiem naszych przeciwników i tylko szkoda ,że szwankowała skuteczność ,bo tych goli powinno być więcej . Słabsza pierwsza  połowa ,ale w drugiej wróciliśmy na właściwe tory i teraz czekamy na kolejne spotkania ligowe .Pierwszy już w środę z UKS Orlęta Mroków i liczymy na dobra grę i zdobycz punktową

Skład drużyny : Aleks Sawicki ,Marcel Bykowski ,Stanisław Pawlak ,Janek Kossak ( bramka) ,Kacper Wieczorek( bramka) ,Kuba Nowak( 2 bramki) ,Lee , Natan Lalik ( 2 bramki ,2 asysty),Szymon Falkiewicz(2  bramki) , Kuba Jaszczuk( bramka) , Alan Szacherski , Filip Kowalski.

UKS Orlęta Mroków –S.T.F. Champion 0:8

W drugiej kolejce ligowej zespół rocznika 2004 A wybrał się do Wólki Kossowskiej ,gdzie swoje mecze rozgrywa kolejny nasz przeciwnik UKS Orlęta Mroków. Po pierwszym meczu chcieliśmy kontynuować  dobrą passe i iść za ciosem ,zdobywając kolejne trzy punkty w ligowej tabel. Od początku spotkania byliśmy stroną dominującą ,chociaż obiektywnie trzeba powiedzieć ,że nasz rywal zawiesił wyżej poprzeczkę niż Akademia Sportu ,z którą zmierzyliśmy się kilka dni wcześniej. Dobre ,szybkie akcję w naszym wykonaniu  powodowały dużo zamieszania w szeregach gospodarzy ,a my skrzętnie to wykorzystaliśmy . Szybko strzelona bramka przez Pawła Sternickiego (asysta Bykowski)tylko dodała nam animuszu i zaraz ,po dobrze wykonanym rzucie rożnym przez Kacpra Wieczorka ,Marcel Bykowski podwyższa wynik na 2:0 . Cały czas graliśmy swoją piłkę ,czyli długo utrzymywaliśmy się przy niej ,penetrując defensywę z Mrokowa prostopadłymi podaniami ,dzięki którym kreowaliśmy sobie następne sytuacje do strzelenia goli. Do przerwy dorzucamy jeszcze dwa trafienia autorstwa Tymona Dobienia ( asysta Lee) i Stasia Pawlaka po atomowym uderzeniu z okolic 20 metra .

Druga połowa była również dobrym widowiskiem w wykonaniu zawodników Championa ,którzy dorzucają kolejne cztery gole i pewnie wygrywają to spotkanie .Dobre zawody w wykonaniu podopiecznych z Ursynowa, którzy miejmy  nadzieje będą grać coraz lepiej z każdym spotkaniem.

Skład drużyny : Szczotka ,Szcherski ,Bykowski ( bramka ,asysta),Pawlak ,(bramka)Kossak,( asysta),Sternicki ( 2 bramki) ,Wieczorek ( asysta),Kowalski, Dobień ( bramka),Falkiewicz ( 2 asysty),Lalik(3 bramki )